Orlen Maraton Warszawski
facebook.com/ORLENMarathon/
Autor Aleksy Kiełbasa - 23 Września 2020

42. Orlen Maraton Warszawski. Czekają nas dwa dni utrudnień

W nadchodzący weekend odbędzie się 42. Orlen Maraton Warszawski. Rywalizacja będzie toczyć się zarówno w sobotę jak i niedzielę. Trasa tegorocznej edycji będzie liczyła sobie 5 km, a w związku z imprezą czekają nas utrudnienia związane w funkcjonowaniem ruchu. Których miejsc w Warszawie lepiej unikać?

Rzecz jasna w związku z panującą pandemią 42. Orlen Maraton Warszawski będzie różnił się od poprzednich edycji. Organizatorzy byli zmuszeni zastosować szereg obostrzeń, które mają zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo imprezy. Dodatkowo w weekend wprowadzono zmiany parkowania w obrębie trasy, a niektóre ulice będą zamknięte dla samochodów. Ponadto niektóre linie autobusowe pojadą inaczej niż zwykle.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. To już oficjalne. Legia Warszawa ma nowego trenera, Czesław Michniewicz poprowadzi mistrzów Polski
  2. Oszukał sklep na 2 złote. Nastolatek z więzienia może wyjść dopiero przed trzydziestką
  3. Anna Lewandowska pochwaliła się nowymi butami. Cena zwala z nóg, zwykły Polak musi na nie pracować ponad miesiąc
Reprezentant Polski zwolniony z klubu SMS-em. Nie miał pojęcia, że zarząd chce się go pozbyćReprezentant Polski zwolniony z klubu SMS-em. Nie miał pojęcia, że zarząd chce się go pozbyćCzytaj dalej

42 Orlen Maraton Warszawski. Które ulice będą zamknięte?

Trasa 42. Orlen Maratonu Warszawskiego będzie przebiegała m.in. przez Krakowskie Przedmieście, Miodową i Bonifraterską. Zmagania maratończyków rozpoczną się w sobotę 26 września o godzinie 16:00, a w niedzielę 27 września o 13:00. W związku z tym od soboty 26 września od godziny 14, do niedzieli 27 września do godziny 20.30 wyłączone z ruchu samochodowego będą ulice: Ossolińskich, Focha, Krakowskie Przedmieście (na odcinku od ul. Świętokrzyskiej do Miodowej), Miodowa, plac Krasińskich, a także jezdnia przed Teatrem Wielkim.

Ulice Wierzbowa, Moliera i Bonifraterska (na odcinku od ul. Świętojerskiej do Franciszkańskiej) zostaną zwężone. W czasie biegu utrzymana będzie możliwość skrętu w prawo z Senatorskiej w Wierzbową, dalej jednym pasem będzie możliwość kierowania się na plac Piłsudskiego. Możliwy będzie także skręt w prawo z Trębackiej w Moliera i dalej do Senatorskiej. Na Bonifraterskiej pomiędzy Świętojerską a Franciszkańską przejezdne będą skrajne prawe pasy w obydwu kierunkach. Dodatkowo dojazd do Schillera będzie dostępny od Długiej, a z Królewskiej (od skrzyżowania z placem Małachowskiego) będzie można dojechać tylko do posesji lub ulicy gen. Tokarzewskiego-Karaszewicza.

73-letni polski działacz i biznesmen poderwał 25-latkę. Ponętna piękność mogłaby być jego wnuczką (FOTO)73-letni polski działacz i biznesmen poderwał 25-latkę. Ponętna piękność mogłaby być jego wnuczką (FOTO)Czytaj dalej

Zmiany kursowania autobusów oraz parkowania samochodów

Oprócz zamknięcia ulic i ograniczeń w przemieszaniu się samochodów, warszawiaków czekają także zmiany dotyczący kursowania autobusów i parkowania. W dniach 25-28 września (piątek-poniedziałek) na parkingu na placu Teatralnym przed Teatrem Wielkim – Operą Narodową będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się. Ponadto w dniach 26-27 września (sobota-niedziela) nie będzie można zaparkować również na ulicach: Moliera, ale tylko wzdłuż gmachu Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, Ossolińskich i Miodowej.

Jeśli chodzi o autobusy to zaplanowano modyfikację kursowania linii: 100, 111, 116, 178, 180, 222, 503, 518 i N44 – jadących w kierunku północnym. Będą one omijały wyłączone z ruchu ulice trasą objazdową przez: Marszałkowską – plac Bankowy – Andersa, a następnie powrócą na podstawową część trasy. Z kolei w kierunku południowym autobusy linii 116, 178, 180, 503, 518 i N44 będą kursowały ulicą Andersa przez plac Bankowy do Senatorskiej. Autobusy linii 128 (od skrzyżowania Marszałkowskiej z Królewską) dojadą Marszałkowską przez plac Bankowy do przystanku końcowego Metro Ratusz Arsenał, a autobusy linii 175 do przystanku Bielańska.

Źródło: TVN 24

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wideo - Koszmarny wypadek. Ten kierowca w nietypowy sposób wjechał na autostradę. O krok od wielkiej tragedii
  2. Znalazł gigantyczne gniazdo szerszeni i osłupiał. Dziesiątki tysięcy agresywnych owadów w budynku [wideo]
  3. Luis Suarez odchodzi z Barcelony. W końcu znalazł nowy klub, jego nazwa to wielkie zaskoczenie
  4. Byłe gwiazdy Legii Warszawa zniszczyły Vukovicia w mediach społecznościowych. Kibice są wściekli
  5. Robert Lewandowski nagle opuścił trening Bayernu Monachium. Znamy powód jego nieobecności
  6. Na dnie Odry odnaleziono ogromny skarb. Archeolodzy są pod wrażeniem znaleziska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News