AC Milan Gol
twitter/Eleven Sports
Autor Łukasz Kowalski - 20 Grudnia 2020

Takiego gola jeszcze nie widzieliście. Jedna z najszybszych bramek w historii, coś niesamowitego

AC Milan wciąż czeka na swoją pierwszą ligową porażkę w tym sezonie. W sumie mediolańczycy nie zaleźli swojego pogromcy od 8 marca tego roku. W meczu z Sassuolo po raz kolejny pokazali, że idą jak burza i to dosłownie. Milan prowadził w niedzielnym spotkaniu już po zaledwie 7 sekundach. Rafael Leao swoim trafieniem zapisał się w historii futbolu.

⦁ AC Milan w ekspresowym tempie zaczął strzelanie w niedzielnym meczu z Sassuolo
⦁ Rossoneri wyszli na prowadzenie już w 7. sekundzie spotkania
⦁ Gol Rafaela Leao zapisał się w historii futbolu
⦁ Trwa świetna passa mediolańczyków

AC Milan w tym sezonie w końcu zaczął nawiązywać swoją grą do swoich najlepszych lat, Zespół pod wodzą Stefano Piolego spisuje się wręcz rewelacyjnie. W Serie A nie przegrał już od 24 spotkań. Przed niedzielnym meczem mieli 8 zwycięstw i 4 porażki, dzięki czemu zajmowali fotel lidera Serie A.

W meczu z Sassuolo Milan tylko podtrzymali swoją passę. Po dwóch ligowych remisach Rossoneri musieli gonić Inter Mediolan, który po wygranej 2:1 ze Spezią zajął fotel lidera z dwoma punktami przewagi nad lokalnym rywalem.

AC milan strzelił rekordowo szybkiego gola

Jeszcze niektóre niedzielne spotkania Serie A zaplanowane na godzinę 15 się nie rozpoczęły, a Milan już prowadził. Rossoneri zaczynali grę ze środka boiska. Szybko przedostali się w pole karne rywali. Hakan Calhanoglu posłał prostopadłe podanie, do którego dopadł Rafael Leao i w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce.

Na zegarze była dopiero siódma sekunda spotkania. Portugalczyk zapisał się w historii Serie A jako strzelec najszybszego gola. Leao pobił wyczyn Paolo Poggi, który na strzelenie bramki w lidze włoskiej potrzebował ośmiu sekund.

Ile zarabia Kamil Stoch? Mowa o prawdziwej fortunie, Polak nie może narzekaćIle zarabia Kamil Stoch? Mowa o prawdziwej fortunie, Polak nie może narzekaćCzytaj dalej

- Rafael Leao strzelił w 6,7 sekundzie najszybszego gola w całej historii europejskich lig na poziomie pierwszoligowym - napisał na swoim Twitterze dziennikarz ESPN i hiszpańskiego "AS", ukrywający się pod nazwą MisterChip (Alexis).

Piłkarze trenera Piolego na tym nie poprzestali, jeszcze w pierwszej połowie podwyższyli wynik na 2:0. W 26. minucie spotkania Alexis Saelemaekers wykorzystał precyzyjne podanie Theo Hernandeza.

Kolajny świetny mecz w wykonaniu AC Milanu

Przez całą drugą połowę piłkarze Milanu kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Sassuolo stać było jedynie na zryw w ostatnich minutach i honorowe trafienie Domenico Berardiego. W zespole Milanu dalej z powodu kontuzji nie wystąpili m.in.: Zlatan Ibrahimović i Ante Rebić.

Dzięki wygranej Milan utrzymał pozycję lidera. Rosonerii będą mieli okazję przedłużyć swoją serię gier bez porażki już w środę. W ostatnim tegorocznym meczu liderzy Serie A zmierzą się z 9. w tabeli Lazio Rzym.

W czołówce ligi włoskiej w tym sezonie jest niezwykle ciasno. Między pierwszym a szóstym zespołem jest jedynie osiem punktów różnicy. Zaraz za plecami Milanu jest Inter, który traci punkt i Juventus z czterema "oczkami" straty.