Adam Małysz
Facebook Adam Małysz
Autor Mateusz Dziubiński - 1 Stycznia 2021

Adam Małysz ma swojego faworyta w Turnieju Czterech Skoczni. Chodzi o Polaka, "jest duża szansa"

Adam Małysz przed kolejnym startem Polaków w Turnieju Czterech Skoczni pokusił się o wytypowanie zwycięzcy całego cyklu. W rozmowie z portalem WP SportoweFakty “Orzeł z Wisły” wskazał, kto jego zdaniem może zdominować rywalizację. Dyrektor Polskiego Związku Narciarskiego ds. skoków narciarskich uważa, że triumfatorem może zostać Polak.

  • W piątek odbędzie się drugi konkurs 69. Turnieju Czterech Skoczni
  • Po rywalizacji w Oberstdorfie przyszedł czas na zawody w Garmisch-Partenkirchen
  • Przed konkursem na temat rywalizacji wypowiedział się Adam Małysz
  • Legendarny skoczek wskazał, kto jego zdaniem może wygrać cały TCS. W roli faworyta widzi Polaka

Adam Małysz wraz z kadrą skoczków jest już w Garmisch-Partenkirchen, gdzie w piątek odbędzie się kolejny konkurs Turnieju Czterech Skoczni. Przed startem dyrektor PZN zdradził w rozmowie z WP SportoweFakty, kto jego zdaniem może zwyciężyć w TCS. Małysz widzi faworyta w jednym z reprezentantów Polski.

Adam Małysz typuje zwycięzcę Turnieju Czterech Skoczni

Minęło już kilka dni od wielkiego zamieszania, jakie wybuchło wokół polskich skoczków narciarskich. Biało-Czerwoni o mało nie zostali na dobre wykluczeni z udziału w pierwszym konkursie 69. edycji Turnieju Czterech Skoczni. Wszystko przez niejednoznaczny test na obecność koronawirusa u Klemensa Murańki.

Nasi reprezentanci przeszli dodatkowe testy, które jasno wykazały, że wszyscy są zdrowi i należy im się prawo startu w Oberstdorfie. Niemieccy organizatorzy musieli więc odwołać swoją decyzję o wykluczeniu Polaków z rywalizacji i dopuścić ich do startu. Podopieczni Michala Doleżala zaprezentowali się z dobrej strony.

Błysnął przede wszystkim Kamil Stoch, który przegrał jedynie z Karlem Geigerem. 33-latek uplasował się na drugim miejscu i kolejny raz pokazał, że jego forma zdecydowanie idzie w górę w ostatnich tygodniach. Teraz nasza kadra jest już w Garmisch-Partenkirchen.

Pilne doniesienia z Turnieju Czterech Skoczni. Rywal Polaków w szpitalu, musiał przejść ciężki zabieg, nie wiadomo, co dalejPilne doniesienia z Turnieju Czterech Skoczni. Rywal Polaków w szpitalu, musiał przejść ciężki zabieg, nie wiadomo, co dalejCzytaj dalej

W piątek odbędzie się drugi konkurs Turnieju Czterech Skoczni. Przed zawodami, które wystartują już o godzinie 14:00, głos na temat rywalizacji zabrał Adam Małysz. “Orzeł z Wisły” był rozmówcą portalu WP SportoweFakty.

Najlepszy skoczek w historii Polski wypowiedział się na temat tego, kto może finalnie triumfować w Turnieju Czterech Skoczni. Czterokrotny zdobywca Pucharu Świata, który obecnie sprawdza się w roli dyrektora PZN ds. skoków i kombinacji norweskiej, nie ma wątpliwości, że w całym cyklu może zwyciężyć Polak.

Kamil Stoch może wygrać TCS zdaniem Adama Małysza

Małysz widzi w roli faworyta Kamila Stocha. W rozmowie ze wspomnianym portalem zauważył, że forma lidera naszej kadry idzie ostatnio w górę. Legendarny sportowiec przestrzega jednak przed hurraoptymizmem, gdyż konkurencja jest bardzo mocna.

- On się rozpędza. Engelberg często był przełomowym momentem. Po zawodach w Szwajcarii szło już coraz lepiej. Kamil nawet podczas treningów skacze bardzo dobrze. Wszyscy wiedzą, że jak już zaskoczy, potem może być bardzo groźny. Walka jednak będzie trwać do samego końca. Różnice są niewielkie. Faworyci sprzed Oberstdorfu pozostają w grze. Niemcy są zdeterminowani, żeby wygrać. Ostatnio dokonali tego w... 2002 roku! A dla nich Turniej Czterech Skoczni jest, jak Oslo dla Norwegów. Tam po prostu wypada im wygrać - powiedział “Orzeł z Wisły”.

Źródło: WP SportoweFakty

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Przepis

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News