Adam Małysz Robert Mateja skoki narciarskie
TVP
Autor Łukasz Kowalski - 4 Czerwca 2020

Kiedyś śmiali się z niego niemalże wszyscy polscy kibice. Dziś nikt nie może uwierzyć, co się z nim stało

Adam Małysz mógł być niegdyś uznawany za niekwestionowanego lidera naszej kadry skoczków. Poza nim znajdowali się w niej jednak inni zawodnicy, którzy nie odnosili takich sukcesów. Jeden z nich był przed laty wyśmiewany, lecz teraz zajmuje się czymś zupełnie innym.

Adam Małysz był zawodnikiem, dzięki któremu Polska pokochała skoki narciarskie. Jego zmagania o medal na Igrzyskach Olimpijskich w Salt Lake City śledziło przed telewizorami ponad 14 milionów Polaków. Jednak Orzeł z Wisły nie był jedynym naszym skoczkiem tamtych czasów.

Adam Małysz osiągnieciami tuszował słabsze występy kolegów

Adam Małysz swoimi osiągnięciami tuszował słabsze wyniki kolegów z kadry. Niestety na przełomie tysiącleci nie mieliśmy jeszcze tak wielu skoczków narciarskich osiągających sukcesy na arenie międzynarodowej. Wystarczy wspomnieć, że Adam Małysz przez całą swoją karierę w konkursach drużynowych tylko cztery razy stał na podium - raz Polacy byli drudzy i trzykrotnie trzeci. Po zakończeniu kariery przez naszego mistrza polska ekipa stawała na podium drużynowego Pucharu Świata aż 23 razy, z czego 7 razy na jego najwyższym stopniu.

Żona Dawida Kubackiego podzieliła się z kibicami radosną informacją. GratulujemyŻona Dawida Kubackiego podzieliła się z kibicami radosną informacją. GratulujemyCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nie żyje młody, dopiero 27-letni sportowiec. Ogromna tragedia, rodzina podała przyczyny śmierci, kibice są zdruzgotani
  2. Nietrzeźwy mężczyzna wjechał w drzewo i uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając pomocy synowi. Grozi mu wysoka kara

Z czasów, kiedy skoki narciarskie budowały swoją popularność za sprawą sukcesów Adama Małysza, do drużyny skoczków należeli m.in. późniejszy wieloletni trener kadry, a obecnie trener żeńskiej kadry Polski, czyli Łukasz Kruczek, czy Robert Mateja, który przez lata był trenerem kadry młodzieżowej.

Kibice byli bezlitośni dla niego

To właśnie Robert Mateja stał się jedną z największych ofiar kibiców w tamtym czasie. Fani nie szczędzili uszczypliwości ani prześmiewczych komentarzy pod jego adresem. Kibice wyśmiewali słabsze skoki zawodnika i wytykali mu błędy oraz brak punktów w Pucharze Świata.

Polscy kibice w żałobie z samego rana. Nie żyje młodziutka zawodniczka, zmarła w bardzo młodym wiekuPolscy kibice w żałobie z samego rana. Nie żyje młodziutka zawodniczka, zmarła w bardzo młodym wiekuCzytaj dalej

Po zakończeniu kariery Robert Mateja został najpierw asystentem Łukasza Kruczka, a następnie Hannu Lepistö. Później przez lata prowadził kadrę polskich juniorów. Jego podopiecznymi byli m.in. Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka, Bartłomiej Kłusek i Tomasz Byrt.

Robert Mateja odchodzi za granicę

Całkiem niedawno dowiedzieliśmy się o zmianach w kadrze polaków w skokach narciarskich. Nie ominęły one także innych dyscyplin. W kombinacji norweskiej w przyszłym sezonie Pucharu Świata wystapi tylko jeden Polak - Szczepan Kupczak. Podjęto jednak decyzję, że zarówno jego zawodnik, jak i trener - Robert Mateja dołączą do kadry Czech. Były skoczek będzie miał do pomocy byłego trenera m.in. Adama Małysza i Piotra Żyły - Jana Szturca.

Oznacza to, że po latach Robert Mateja ostatecznie pożegna się z polskim sportem i będzie współpracował z kadrą kombinatorów norweskich z Czech. Być może tam będzie miał nieco więcej szczęścia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lot z Polski, którego jeszcze nie było. Pierwsze takie połączenie w historii tanimi liniami
  2. Od jutra nowe godziny robienia zakupów. Ważne zmiany, które dotkną wszystkich
  3. Anna Lewandowska już urodziła? Fani wpadli na ciekawą wskazówkę w sprawie porodu
  4. Justyna Żyła się zakochała. Poznała prawdziwą piękność i pokazała zdjęcie, które mówi wszystko (FOTO)
  5. Wielka tragedia polskiego sportowca. Dramatyczny wypadek może się skończyć amputacją, lekarze załamują ręce
  6. Już jutro ruszają centra handlowe. Znane są już nowe zasady, będziesz musiał się pilnować

DOMOWY CHLEB Z CHRUPIĄCĄ SKÓRKĄ. W ŚRODKU MIĘKKI JAK AKSAMIT [PRZEPIS]

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News