Adam Małysz
ANDRZEJ IWANCZUK/Reporter
Autor Mateusz Dziubiński - 3 Października 2020

Gdy dowiedzieliśmy się, kim jest wujek Adama Małysza, aż nas zatkało. To prawdziwa legenda polskiego sportu

Adam Małysz do dziś uważany jest za najlepszego polskiego skoczka w historii i jednego z największych sportowców w dziejach Polski. Uwielbiany przez miliony rodaków “Orzeł z Wisły” przez lata dostarczał im emocji w walce o najważniejsze tytuły na skoczniach całego świata. Nie każdy jednak wie, jak wygląda życie prywatne legendarnego skoczka i że w swojej rodzinie ma naprawdę znaną i wybitną postać.

Adam Małysz, choć zakończył karierę sportową już kilka lat temu, nadal jest jedną z najpopularniejszych osób w polskim sporcie. Kibice nie mogą już oglądać jego skoków, ale z zaciekawieniem poznają szczegóły z jego życia. Wielu z nich będzie zaskoczonych informacją, kim jest wujek legendy.

Gdy dowiedzieliśmy się, kim jest ojciec Marcina Gortata, oniemieliśmy. To prawdziwa legenda, przed laty był gwiazdąGdy dowiedzieliśmy się, kim jest ojciec Marcina Gortata, oniemieliśmy. To prawdziwa legenda, przed laty był gwiazdąCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Polskie media podały sensacyjną informację. Robert Lewandowski wybrany najlepszym na świecie, pękamy z dumy
  2. Biedronka sama ujawniła. Jest okazja, Gang Fajniaków dostaniesz jeszcze szybciej
  3. Nowy gwiazdor Liverpoolu zarażony koronawirusem. Ogromny pech, czeka go dłuższa przerwa


Adam Małysz jest spokrewniony z legendą

Kibice skoków narciarskich w Polsce do dzisiaj wspominają z rozrzewnieniem wielkie sukcesy Adama Małysza na skoczniach całego świata. Czterokrotny triumfator klasyfikacji generalnej Pucharu Świata był prawdziwym ewenementem i zapisał się w historii Polski już na zawsze. Obecnie Małysz jest dyrektorem Polskiego Związku Narciarskiego, a wierni fani wciąż interesują się jego osobą.

W dzisiejszych czasach kibicom łatwiej jest śledzić poczynania swojego ulubieńca, gdyż korzysta on jak wielu znanych ludzi z dobrodziejstw mediów społecznościowych i publikuje m.in. w serwisie Instagram. Choć fani wiedzą, czym aktualnie zajmuje się ich idol, nie każdy zdaje sobie sprawę, że Małysz jest spokrewniony z prawdziwą legendą polskich skoków narciarskich.

Poznajecie mężczyznę na zdjęciu? Po latach został jednym z najbardziej znanych polskich sportowców, kochały go milionyPoznajecie mężczyznę na zdjęciu? Po latach został jednym z najbardziej znanych polskich sportowców, kochały go milionyCzytaj dalej


“Orzeł z Wisły” wiele zawdzięcza swojemu słynnemu wujkowi

Wujkiem Adama Małysza jest wybitny polski trener Jan Szturc. To właśnie pod okiem krewnego “Orzeł z Wisły” stawiał pierwsze kroki na skoczni. Jan Szturc był pierwszym trenerem naszego legendarnego zawodnika, a w późniejszych latach wielokrotnie pomagał mu w treningu i trudnych chwilach.

Szturc ma ogromne doświadczenie, gdyż w młodości sam uprawiał skoki narciarskie. Łączył je jednak z biegami, czyli rywalizował w kombinacji norweskiej. Od 1984 roku zajmuje się już pracą szkoleniową, a pod jego okiem dorastał nie tylko Adam Małysz, ale także m.in. Tomisław Tajner, Piotr Żyła, czy Aleksander Zniszczoł.

Zawodnicy trenowani przez Jana Szturca zdobyli mnóstwo medali najróżniejszych imprez. Największymi sukcesami może się pochwalić oczywiście Adam Małysz, który zawsze podkreślał, jak wielki wpływ na jego karierę miał wujek. Za swoje zasługi dla polskiego sportu Jan Szturc został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, a także Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Adam Małysz

Fot: Instagram Adam Małysz

Źródło: wikipedia.org

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nietypowy wypadek w Rudzie Śląskiej. Kto ponosi winę? - Wideo
  2. Zmiana czasu 2020: Kiedy przestawiamy zegarki na czas zimowy?
  3. Jerzy Brzęczek skarży się na Roberta Lewandowskiego. "Wszyscy na mnie patrzyli"
  4. Arkadiusz Milik może trafić do finalisty Ligi Mistrzów. Nagły zwrot w sprawie Polaka
  5. Wybrano nowego polityka, który będzie kierował polskim sportem. Kibice aż złapali się za głowy
  6. Dzieciństwo Joanny było piekłem. Nie wiedziała, że bezdomni zmienią jej życie o 180 stopni

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News