Adam Małysz
ANDRZEJ IWANCZUK/Reporter
Autor Mateusz Dziubiński - 23 Października 2020

Kiedy dowiedzieliśmy się, kim jest wujek Adama Małysza, spadliśmy z krzeseł. To wielka postać polskiego sportu

Adam Małysz do dziś uważany jest za najlepszego polskiego skoczka w historii i jednego z największych sportowców w dziejach Polski. Mało kto wie jednak, że ma on w rodzinie znaną postać związaną ze sportem. W tym wypadku chodzi o prawdziwą legendę, zasłużonego dla sportu Polaka.

Adam Małysz, choć zakończył karierę sportową już kilka lat temu, nadal jest jedną z najpopularniejszych osób w polskim sporcie. Kibice nie mogą już oglądać jego skoków, ale z zaciekawieniem poznają szczegóły z jego życia. Wielu z nich będzie zaskoczonych informacją, kim jest wujek legendy.

Okazuje się, że w tym wypadku możemy mówić o prawdziwej legendzie, człowieku, który wyjątkowo zasłużył się dla polskiego sportu. Nie da się nie zauważyć wszystkich jego zasług dla dyscypliny, którą po wielu latach rozsławił właśnie Adam Małysz. Mowa tu o wielkim Polaku.

Jerzy Brzęczek ogłosił powołania do reprezentacji Polski. Dwie ogromne sensacje, kibicom opadły szczękiJerzy Brzęczek ogłosił powołania do reprezentacji Polski. Dwie ogromne sensacje, kibicom opadły szczękiCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Przepiękna bramka rywali Lecha Poznań. Piłkarz Rangers huknął jak z armaty z połowy boiska, co za gol (WIDEO)
  2. Prawdziwy dramat. Jolanta Kwaśniewska nie mogła dłużej milczeć
  3. Smutna informacja obiegła media. Kibic pobity przez bandytów nie żyje, jego życie od lat było wielkim cierpieniem

Adam Małysz ma w rodzinie legendę polskiego sportu

Kibice skoków narciarskich w Polsce do dzisiaj wspominają z rozrzewnieniem wielkie sukcesy Adama Małysza na skoczniach całego świata. Czterokrotny triumfator klasyfikacji generalnej Pucharu Świata był prawdziwym ewenementem i zapisał się w historii Polski już na zawsze. Obecnie Adam Małysz jest dyrektorem Polskiego Związku Narciarskiego, a wierni fani wciąż interesują się jego osobą.

W dzisiejszych czasach kibicom łatwiej jest śledzić poczynania swojego ulubieńca, gdyż korzysta on jak wielu znanych ludzi z dobrodziejstw mediów społecznościowych i publikuje m.in. w serwisie Instagram. Choć fani wiedzą, czym aktualnie zajmuje się ich idol, nie każdy zdaje sobie sprawę, że Adam Małysz jest spokrewniony z prawdziwą legendą polskich skoków narciarskich.

Poznajecie mężczyznę na zdjęciu? Po latach został jednym z najbardziej znanych polskich sportowców, kochały go milionyPoznajecie mężczyznę na zdjęciu? Po latach został jednym z najbardziej znanych polskich sportowców, kochały go milionyCzytaj dalej


“Orzeł z Wisły” wiele zawdzięcza swojemu słynnemu wujkowi

Wujkiem Adama Małysza jest wybitny polski trener Jan Szturc. To właśnie pod okiem krewnego “Orzeł z Wisły” stawiał pierwsze kroki na skoczni. Jan Szturc był pierwszym trenerem naszego legendarnego zawodnika, a w późniejszych latach wielokrotnie pomagał mu w treningu i trudnych chwilach.

Szturc ma ogromne doświadczenie, gdyż w młodości sam uprawiał skoki narciarskie. Łączył je jednak z biegami, czyli rywalizował w kombinacji norweskiej. Od 1984 roku zajmuje się już pracą szkoleniową, a pod jego okiem dorastał nie tylko Adam Małysz, ale także m.in. Tomisław Tajner, Piotr Żyła, czy Aleksander Zniszczoł.

Zawodnicy trenowani przez Jana Szturca zdobyli mnóstwo medali najróżniejszych imprez. Największymi sukcesami może się pochwalić oczywiście Adam Małysz, który zawsze podkreślał, jak wielki wpływ na jego karierę miał wujek. Za swoje zasługi dla polskiego sportu Jan Szturc został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, a także Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Okazuje się więc, że Adam Małysz osiągnął wielki sukces nie tylko dzięki swojej ciężkiej pracy, ale również w związku ze współpracą z legendarnym Polakiem, który przez wiele lat prowadził go do sukcesów, czerpiąc z własnego doświadczenia. Niewiele osób o tym wiedziało.

Co ciekawe, to nie koniec powiązań rodzinnych legendy skoków ze sportem. Adam Małysz jest też spokrewniony z Tomaszem Pilchem, jednym z najmłodszych polskich zawodników z występami w Pucharze Świata. O tej relacji wie jednak znacznie więcej kibiców.

W przypadku Jana Szturca mamy jednak do czynienia z prawdziwą legendą dyscypliny. Nic dziwnego, że Adam Małysz osiągał sukcesy, gdy miał możliwość treningów pod okiem tak uznanego w środowisku fachowca.

Adam Małysz

Fot: Instagram Adam Małysz

Źródło: wikipedia.org

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Akcja CBA nie wystarczyła, uzbrojeni agenci w domu Giertychów. Nieoczekiwany zwrot akcji
  2. Kuriozalna sytuacja, niezwykle drogie etui do iPhone'a jest wadliwe. Apple: "I dobrze"
  3. Wielki komplement trenera Benfiki w kierunku piłkarzy Lecha. "Mocniejsi od tych z Ligi Mistrzów"
  4. To już koniec legendarnego polskiego klubu? Po 99. latach zawieszono wszelkie zajęcia sportowe, upadek jest bardzo bliski
  5. Przepiękna bramka rywali Lecha Poznań. Piłkarz Rangers huknął jak z armaty z połowy boiska, co za gol (WIDEO)
  6. Rząd wprowadza zmiany i wysokie kary. Lepiej się na nie przygotować
  7. Nie wierzysz w działanie maseczek? Pierwsze poważne badanie, które obnaża ich skuteczność

Test maseczek ochronnych - który rodzaj jest najskuteczniejszy?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News