Adam Małysz
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 6 Stycznia 2021

Adam Małysz na gorąco komentuje triumf Kamila Stocha. Legendarny skoczek stawia sprawę jasno

Adam Małysz dokładnie dwadzieścia lat temu został pierwszym Polakiem, który triumfował w Turnieju Czterech Skoczni. Dwie dekady później legendarny skoczek z boku przyglądał się, jak Kamil Stoch wygrywa tę prestiżową rywalizację. “Orzeł z Wisły”, który obecnie pracuje jako dyrektor naszej kadry skoczków, tuż po wielkim zwycięstwie Stocha w Bischofshofen wypowiedział się na temat swojego młodszego kolegi. Małysz nie krył emocji i komplementował Stocha.

  • Kamil Stoch wygrał 69. edycję Turnieju Czterech Skoczni
  • 20-lat wcześniej w imprezie tej triumfował Adam Małysz
  • “Orzeł z Wisły”, który obecnie jest dyrektorem polskiej kadry, skomentował zwycięstwo młodszego kolegi

Adam Małysz po zwycięstwie Kamila Stocha w 69. Turnieju Czterech Skoczni udzielił wywiadu dla TVP Sport. Dyrektor Polskiego Związku Narciarskiego wypowiedział się na temat występu Polaków, a także samego Stocha. Legendarny skoczek uważa, że Polska będzie miała problem ze znalezieniem drugiego tak wielkiego zawodnika.

Adam Małysz wypowiedział się na temat Kamila Stocha i polskich skoczków

Dokładnie dwadzieścia lat temu Adam Małysz odniósł historyczny triumf w Turnieju Czterech Skoczni. “Orzeł z Wisły”, który dopiero przebijał się do światowej czołówki, pokonał legendarnych zawodników, jak Martin Schmitt i Janne Ahonen i triumfował w 49. edycji niemiecko-austriackiej imprezy.

Był to dopiero początek wielkiego pochodu Małysza po tytuł najlepszego skoczka świata, a być może największego zawodnika, jaki występował w historii skoków narciarskich. Dziś idol milionów Polaków spełnia się w innej roli. Pracuje jako dyrektor reprezentacji Polski w skokach.

Adam Małysz był oczywiście obecny w Bischofshofen podczas ostatniego konkursu 69. edycji Turnieju Czterech Skoczni. W zawodach i całym cyklu triumfował Kamil Stoch, który wyprzedził Karla Geigera z Niemiec i Dawida Kubackiego. Małysz nie krył zadowolenia z występu naszych reprezentantów.

Kamil Stoch rozbroił wszystkich. Zabawna wpadka Polaka, błysnął poczuciem humoru (WIDEO)Kamil Stoch rozbroił wszystkich. Zabawna wpadka Polaka, błysnął poczuciem humoru (WIDEO)Czytaj dalej

Małysz wychwala Stocha po triumfie w Turnieju Czterech Skoczni

- Pamiętam, co tu się działo 20 lat temu. Jak popatrzymy na to, które mamy miejsca, to jest historyczna chwila. Czterech Polaków jest w pierwszej dziesiątce. To, co zrobiliśmy w tym roku miało sens- powiedział Małysz w rozmowie z TVP Sport.

- Fajnie, że mamy taki zespół i możemy wygrywać. Staliśmy się drużyną, której nikt nie zlekceważy. Kiedyś traktowano nas, jak gorszych, ale to się zmieniło. Dzisiaj możemy stać tu i świętować- dodał dyrektor Polskiego Związku Narciarskiego.

Na koniec Adam Małysz zwrócił uwagę na klasę, jaką prezentuje Kamil Stoch. 33-latek ma już 38 zwycięstw w Pucharze Świata, czyli tylko o jeden triumf od “Orła z Wisły”. Małysz zupełnie się tym nie marti, a wręcz cieszy się, że polski skoczek odnosi takie sukcesy. Zauważył też, że o drugiego takiego zawodnika jak Kamil Stoch, może być Polakom w przyszłości ciężko.

- Po to pracujemy, aby liczby się powiększały. Kamil jest niesamowity. Będzie trudno, aby drugi taki zawodnik się pojawił - skwitował czterokrotny triumfator Pucharu Świata.

Źródło: TVP Sport

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu.pl:

Jak pożegnać się z pupilem? O najstarszym cmentarzu dla zwierząt w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News