Adam Małysz kombinacja norweska
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Łukasz Kowalski - 6 Maja 2020

Adam Małysz przekazał dramatyczne informacje. Chodzi o przyszłość polskich skoków. "Nie jest dobrze"

Adam Małysz martwi się o polskie sporty zimowe. Według dyrektora dyrektora ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej, zatraciliśmy swoje tradycje. Małysz zwraca uwagę na to, że coraz mniej młodych zawodników wybiera sporty zimowe. Sami zawodnicy uważają, że problemem też jest finansowanie tych dyscyplin. "Ile można ciągle żyć na rachunku rodziców?" - pyta jeden z tych, którzy musieli przedwcześnie zakończyć karierę.

Adam Małysz w Polskim Związku Narciarskim pełni funkcję dyrektora ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej. To właśnie o tę drugą dyscyplinę martwi się najbardziej. "Orzeł z Wisły" zgłasza wiele problemów, które mogą zaszkodzić przyszłości tej dyscypliny w Polsce.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Robert Lewandowski ujawnił dramatyczną prawdę. Anna Lewandowska walczyła o życie, nikt nawet nie wiedział
  2. Czy diesel to olej napędowy? Wielu się myli
Anna Lewandowska urodziła. Robert Lewandowski pochwalił się zdjęciem. Znamy płeć i imię (FOTO)Anna Lewandowska urodziła. Robert Lewandowski pochwalił się zdjęciem. Znamy płeć i imię (FOTO)Czytaj dalej

Tylko jeden reprezentant Polski

Niedawno Polski Związek Narciarski poinformował, że jedynym reprezentantem Polski w kombinacji norweskiej będzie Szczepan Kupczak. Wcześniej kariery zakończyli inni zawodnicy polskiej kadry: Paweł Twardosz, Adam Cieślar i Wojciech Marusarz.

Jako pierwszy o zakończeniu kariery poinformował Paweł Twardosz, w rozmowie z portalem sport.pl. - Myślałem od tym już od zeszłego roku, kiedy zaczęły się komplikacje z trenerem Pochwałą - mówił zawodnik. Z kolei trener skoków w kadrze kombinacji norweskiej Robert Mateja kontrował: - Niektórzy nie stosowali się do naszych zaleceń. Nie zwracali uwagi na swoją wagę, masę ciała, która w tym momencie jest kluczowa. Musi być jak najniższa. Niestety, muszę przyznać, że było tu sporo rezerw.

Brakuje pieniędzy - alarmują zawodnicy

Za jeden z największych problemów, Paweł Twardosz uważa brak stabilnego finansowania tego sportu.
- Niestety czasem tak bywa, jak ktoś nie dba dobrze o zawodników i nie zapewnia im odpowiednich środków. Nie mogą spokojnie trenować, zawracają sobie głowę tym, jak przeżyć kolejny dzień, tydzień i miesiąc. Bo powiedzmy sobie szczerze: ile można ciągle żyć na rachunku rodziców? Jesteśmy w takim wieku, że chcielibyśmy odciążyć rodziców. Wielu finansowo nie daje sobie rady. A nie da się tego robić na pół gwizdka. - zauważył Twardosz.

W piątek dowiedzieliśmy się, o zmianach w kadrze polaków w kombinacji norweskiej. Podjęto decyzję, że zarówno jego zawodnik - Szczepan Kupczak, jak i trener - Robert Mateja, dołączą do kadry Czech. Były skoczek będzie miał do pomocy byłego trenera m.in. Adama Małysza i Piotra Żyły - Jana Szturca.
- Ja będę kontynuował karierę, bo mam swoje cele i chcę o nie walczyć. Na razie myślę przede wszystkim o mistrzostwach świata w Oberstdorfie, a co później zobaczymy. - mówił portalowi sport.pl Szczepan Kupczak.

Żona Błaszyczkowskiego to jedna z piękniejszych Polek. Zjawiskowa blondynka namieszała w głowie piłkarza (FOTO)Żona Błaszyczkowskiego to jedna z piękniejszych Polek. Zjawiskowa blondynka namieszała w głowie piłkarza (FOTO)Czytaj dalej

Adam Małysz martwi się o przyszlość

Kadra, która w ubiegłym roku na mistrzostwach świata w Seefeld wywalczyła stypendium za ósme miejsce w sztafecie, rozpada się. - Tu jest duży problem, bardzo trudny do rozwiązania - mówił w programie "Okno na sport" Eurosportu, Adam Małysz.

Małysz podkreśla również że brakuje młodych zawodników, którzy chcą uprawiać ten sport.
- Potrzebujemy młodzieży, choć teraz bardzo trudno byłoby nam ułożyć kadrę z juniorów i Szczepana. Tymczasem wielu zawodników zrezygnowało, w tym także nasz zdolny junior - Piotr Kudzia, który chce się przenieść tylko do skoków. Zawsze mieliśmy w Polsce tradycje, jeśli chodzi o kombinację, ale po drodze je zatraciliśmy. Nie ma chęci do jej uprawiania - stwierdził Małysz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. WHO uderza w sąsiada Polski. Wszystko przez jedno wydarzenie
  2. Zabójstwo Kornelii. Ostre słowa w kierunku policji: dlaczego jej nie szukali?
  3. Mariusz Pudzianowski wyzwał na pojedynek jednego z najsilniejszych ludzi świata. "Jestem gotowy"
  4. Kolejny Polak w Napoli? Włosi zainteresowani młodą gwiazdą Ekstraklasy
  5. Anna Lewandowska opublikowała kuszące zdjęcie. Pokazała dużo więcej niż zwykle (FOTO)
  6. Los Angeles Times: Naukowcy donoszą o nowym szczepie koronawirusa. Może być groźniejszy i bardziej zaraźliwy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News