Adam Małysz o Michale Doleżalu
Instagram.com/adammalyszofficial
Autor Piotr Bernaciak - 7 Stycznia 2021

Adam Małysz boleśnie podsumował Stefana Horngachera. Mocne słowa o trenerze, nikt się nie spodziewał

Adam Małysz w publicznej wypowiedzi zdecydował się na podsumowanie dotychczasowej działalności Michala Doleżala i porównał ją do kadencji Stefana Horngachera. Porównanie nie wypadło na korzyść austriackiego szkoleniowca. Były polski skoczek użył zadziwiająco zdecydowanych słów.

Adam Małysz nie jest znany ze zbyt kontrowersyjnych wypowiedzi na tematy związane z polskimi skokami narciarskimi. Polski legendarny skoczek był przed laty osobą, która sprawiła, że miliony Polaków pokochały skoki. Rozkochał w sobie ludzi również za sprawą swojego charakteru.

Dziś jednak jest on dyrektorem polskiej reprezentacji w skokach, przez co regularnie jest zmuszany do zabierania głosu w wielu sprawach, także w tematach, w których do tej pory zachowywał milczenie. Najnowsza wypowiedź o Stefanie Horngacherze zdziwiła wielu kibiców.

Nasz mistrz zdecydował się na porównanie Stefana Horngachera do Michala Doleżala. Jego wiedza w tej sprawie nie podlega dyskusji, bo miał okazję współpracować z jednym i drugim szkoleniowcem, dlatego mógł wyciągnąć wiele ciekawych wniosków.

Adam Małysz podsumował kadencję Michala Doleżala

Adam Małysz na przełomie wieków stał się jednym z najbardziej rozpoznawanych Polaków, choć nie zajmował się sportem, który zagwarantował mu międzynarodową sławę. Pokazywał jednak, że Polak może odnosić wielkie sukcesy na arenie międzynarodowej.

Skandaliczna wypowiedź Marcina Najmana na temat Sportowca Roku. Aż nas zatkało, zarzut pod adresem LewandowskiegoSkandaliczna wypowiedź Marcina Najmana na temat Sportowca Roku. Aż nas zatkało, zarzut pod adresem LewandowskiegoCzytaj dalej

Po latach zaproponowano mu pracę w roli dyrektora polskiej reprezentacji, w związku z czym Małysz często bywa zapraszany do różnych programów i wywiadów. Ostatnio miał okazję wypowiedzieć się dla TVP Sport na temat kadencji czeskiego trenera.

- Michał teraz to kontynuuje, ale można powiedzieć, że przerósł mistrza. Bo zrobił w tym momencie zdecydowanie większy sukces. Przynajmniej na dzień dzisiejszy. To jest naprawdę coś niesamowitego. Fajnie, że mamy taki zespół, fajnie, że możemy wygrywać - powiedział Adam Małysz.

Nie da się ukryć, że słowa o tym, że Michal Doleżal już teraz przerósł osiągnięcia Stefana Horngachera, mogą być dla wielu zaskakujące. W końcu Czech póki co nie poprowadził swojego podopiecznego do triumfu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, co z pewnością będzie bardzo trudne.

Michal Doleżal zdaniem Adama Małysza przerósł Horngachera

Trudno jednoznacznie ocenić, czy Michal Doleżal rzeczywiście prezentuje obecnie wyższą klasę trenerską, choć wielu kibiców twierdzi, że to nadal Austriak ma nie tylko większe osiągnięcia, ale również większe perspektywy na zdobywanie kolejnych trofeów przez swoich podopiecznych.

Już w piątek ruszają kolejne kwalifikacje do zawodów Pucharu Świata. Polacy przystąpią do konkursu w Titisee-Neustadt, choć wśród nich zabraknie Klemensa Murańki i Macieja Kota. Zastąpią ich Jakub Wolny i Paweł Wąsek.

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu.pl:

Jak pożegnać się z pupilem? O najstarszym cmentarzu dla zwierząt w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News