Adam Małysz
Instagram/Adam Małysz
Autor - 7 Lutego 2020

Adam Małysz wskazał na problem polskich skoczków. Przez niego mają gorsze wyniki

Adam Małysz twierdzi, że wie, w czym tkwi problem polskich skoczków. Legendarny zawodnik uważa, że właśnie przez to Biało-Czerwoni osiągają gorsze wyniki. Należy to jak najszybciej poprawić.

Adam Małysz aktualnie pełni funkcję dyrektora od skoków i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim. Regularnie jeździ z kadrą na zawody Pucharu Świata, aby wspierać wszystkich reprezentantów. Niestety wielu z nich zawodzi.

Nie żyje legendarny reprezentant Polski. Był prawdziwą ikoną, kibice nie mogą uwierzyćNie żyje legendarny reprezentant Polski. Był prawdziwą ikoną, kibice nie mogą uwierzyćCzytaj dalej

Adam Małysz zna problem polskich skoczków

Nie mowa tutaj oczywiście mowy o Dawidzie Kubackim, Kamilu Stochu i Piotrze Żyle. Ta trójka w tym sezonie spisuje się bardzo dobrze. Kubacki jest aktualnie trzeci w klasyfikacji indywidualnej i walczy o Kryształową Kulę, Stoch zajmuje piątą lokatę, natomiast Żyła jest czternasty, ale wydaje się, że powinien w najbliższym czasie awansować do pierwszej dziesiątki.

Zdecydowanie gorzej idzie pozostałej reszcie. Maciej Kot jest dopiero na 36. miejscu. Stefan Hula zajmuje 40. lokatę, Jakub Wolny jest 43., natomiast Klemens Murańka plasuje się na 63. pozycji. Pozostali zawodnicy w ogóle nie punktowali. Adam Małysz zna przyczynę tego problemu.

Adam Małysz ma nadzieję na to, że w końcu inni zawodnicy zaczną punktować

- Naprawdę wszyscy mocno pracowali, wyniki badań fizycznych cały czas mają dobre, ale problem jest w głowie, co przekłada się na technikę - mówił w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Małysz. Według niego właśnie przez to reszta Biało-Czerwonych skacze bardzo słabo.

Na zawody w Willingen Michal Doleżal, trener polskiej kadry zabrał siedmiu skoczków: Kubackiego, Stocha, Żyłę, Murańkę, Andrzej Stękałę, Aleksandra Zniszczoła i Jakuba Wolnego. Mamy nadzieję, że w końcu przynajmniej jeden z nich - oprócz najlepszej trójki - zapunktuje. Kwalifikacje do konkursu w Willingen rozpoczną się o godzinie 15:00.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Śmierć polskiego sportowca. Osierocił trójkę dzieci
  2. Mistrz świata nie wystąpi w Willingen. Pokonała go nagła choroba
  3. Wyjaśniła się przyszłość Roberta Kubicy. BMW ogłosiło swój skład
  4. Gwiazda Fame MMA zawalczy z zawodowym fighterem. "Będzie gorąco"
  5. Niedawno grali w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Teraz są na skraju upadku
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News