Adam Małysz
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Mateusz Dziubiński - 7 Sierpnia 2020

Adam Małysz dał się nabrać poważnemu przestępcy? Dziennikarskie śledztwo pokazało przerażającą prawdę

Adam Małysz może znaleźć się w samym środku ogromnego skandalu. Dziennikarze “Przeglądu Sportowego” przeprowadzili śledztwo w sprawie jednej z osób zaangażowanych w przebudowę skoczni w Harrachovie. Okazuje się, że mężczyzna ma na koncie długą listę oszustw i był i już nawet skazany przez sąd.

Adam Małysz zaangażował się w projekt przebudowy skoczni w Harrachovie. Legendarny skoczek goszcząc w Czechach, miał okazję poznać osobę, która odpowiada za zebranie środków na budowę nowego obiektu. Jak się okazuje, mężczyzna w przeszłości dopuścił się licznych oszustw i ma na koncie wyrok.

Tragiczna wiadomość z samego rana. Kochana przez tysiące fanów legenda nie żyje. W wieku 61 lat zmarła na koronawirusaTragiczna wiadomość z samego rana. Kochana przez tysiące fanów legenda nie żyje. W wieku 61 lat zmarła na koronawirusaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Marta Linkiewicz przekroczyła kolejną granicę. Pokazała się bez ubrań przed tysiącami Polaków, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  2. Karygodne sceny na plaży w Gdyni. Skandal, niedaleko bawiły się dzieci


Adam Małysz miał kontakt ze skazanym przestępcą

Polska firma Archigeum podpisała umowę z Czechami na zaprojektowanie kompleksu skoczni narciarskich. Obiekty powstaną w doskonale znanym kibicom Harrachovie, a jedna ze skoczni będzie największą na świecie. Będzie można na niej oddać skoki dalsze niż na Letalnicy w Planicy oraz Vikersundbakken w Norwegii. Mówi się, że skoczkowie będą mogli osiągać odległości w granicach 260 metrów.

Nie wiadomo jednak, czy ambitny projekt uda się zrealizować bez problemów. Wszystko z powodu mężczyzny odpowiedzialnego za zebranie funduszy na realizację przebudowy. “Przegląd Sportowy” przeprowadził śledztwo, z którego wynika, że Polak, Paweł Skorba ma na koncie liczne oszustwa i został nawet skazany przez sąd. W mediach społecznościowych pojawiło się wiele wpisów osób, które przestrzegają przed tym mężczyzną.

– Nasz komornik stwierdził, że kolejka do środków na jego kontach bankowych jest tak długa, że nasza sprawa musi czekać - powiedział Bartosz Zyków, prezes Victorii Wrocław, który miał okazję poznać Skorba, gdy ten zgłosił się do klubu z prośbą o pośredniczenie w wynajmowaniu sali dla prowadzonych przez siebie drużyn. Jak się okazało, nie miał on żadnych uprawnień trenerskich.

W 2015 roku Paweł Skorb miał natomiast podszywać się pod sprzedawcę biletów na mecz reprezentacji Polski siatkarzy. Sprawa o oszustów zakończyła się w sądzie, a winnego ostatecznie ukarano.

– Po jakimś czasie powiedział, że jednak nie może ich sprzedać, więc odda wpłatę. Przesłał później fałszywe potwierdzenie przelewu i się rozpłynął, więc skierowałem sprawę na policję. Gdy mu o tym powiedziałem, sam zaczął straszyć mnie sądem za groźby. Pokrzywdził mnóstwo takich jak ja, na różne kwoty. Mnie na 1500 złotych. Niestety większość zrezygnowała z dochodzenia swoich praw, bo policja działa opieszale. Ja się uparłem, szukałem dowodów i jego samego. W końcu go złapali, przegrał sprawę karną z Art. 286 KK.. Dobrowolnie poddał się karze i nagle błyskawicznie oddał zaległości, bo wiedział, że jeśli tego nie zrobi, trafi do więzienia, co wówczas zostało warunkowo umorzone - zdradził w rozmowie z “Przeglądem Sportowym” poszkodowany.


Justyna Żyła gra na nerwach Piotrowi Żyle? Została przyłapana z mężczyzną, teraz odpowiedziała na pytanie, czy jest w związkuJustyna Żyła gra na nerwach Piotrowi Żyle? Została przyłapana z mężczyzną, teraz odpowiedziała na pytanie, czy jest w związkuCzytaj dalej


Podejrzany mężczyzna odpowiada za zbiórkę na rzecz skoczni w Harrachovie

Paweł Skorb odpowiadał za przeprowadzenie zbiórki na rzecz skoczni. W tym celu wielu sportowców przekazało trofea i pamiątki, które zostały zlicytowane. Pieniądze z aukcji miały trafić do Czechów już pod koniec 2019 roku, ale Skorb dwukrotnie przełożył termin przekazania środków. Najpierw na czerwiec, a następnie na koniec 2020 roku. Poznać Skorba miał okazję między innymi Adam Małysz.

- Paweł Skorb pojawił się na naszym spotkaniu z dziennikarzami pod skoczniami w Harrachovie. Czesi powiedzieli mi wtedy, że to on będzie zajmował się zbiórką w Polsce, więc im zaufałem - powiedział “Orzeł z Wisły”.

Czesi byli bardzo zaskoczeni na wieść o oskarżeniach, jakie padają pod adresem ich współpracownika. Sam zainteresowany nie ma sobie nic do zarzucenia i uważa, że nie należy oceniać go pochopnie. - W życiu każdy popełnia błędy, ale nie należy oceniać pochopnie. Ocena moralności powinna nastąpić podczas konferencji i przekazania środków na rzecz Czechów - stwierdził Paweł Skorb.

Źródło: Przegląd Sportowy

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biedronka rusza z hitową akcją, aż 12 dostaniesz za darmo. Musisz się jednak spieszyć
  2. Nadchodzą toksyczne burze z gradem. Fascynujące odkrycie naukowców
  3. Największa gwiazda Ekstraklasy podjęła decyzję ws. odejścia z Polski. Kibice czekali na wiadomość, klub wydał oświadczenie
  4. Zatrważające sceny podczas Tour de Pologne. Druzgocąca kraksa, wszystko zdarzyło się na oczach widzów z całej Polski (WIDEO)
  5. Polskie media przekazują porażające informacje. Trener reprezentacji Polski ma koronawirusa, to nie koniec złych wieści
  6. Koszmarny wypadek z udziałem nastolatka. Kompletnie pijany kierowca potrącił go na oczach jego matki

WYBORNE KOTLETY - NAJLEPSZY PRZEPIS

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News