Adam Małysz
East News/Andrzej Iwanczuk/REPORTER
Autor - 11 Maja 2020

Adam Małysz zostanie politykiem? Nasz mistrz zdradził plany na przyszłość

Adam Małysz z pewnością jest człowiekiem wielu talentów. Po imponującej karierze skoczka narciarskiego startował w rajdach samochodowych, a następnie został dyrektorem w Polskim Związku Narciarstwa. Teraz legendarny sportowiec otrzymał zaskakującą propozycję wejścia w świat polityki.

Kariery politycznej próbowało już wielu znanych sportowców. W sejmowych ławach widzieliśmy m.in. Romana Koseckiego oraz Jana Tomaszewskiego. Z kolei do europarlamentu próbowali się dostać Maciej Żurawski, Otylia Jędrzejczak i Tomasz Adamek. Małysz miałby z kolei wystartować w... wyborach prezydenckich. "Orzeł z Wisły" ustosunkował się do nietypowej propozycji.

Polskie media nie mają wątpliwości. Lewandowska jest w kolejnej ciąży, co za szczęściePolskie media nie mają wątpliwości. Lewandowska jest w kolejnej ciąży, co za szczęścieCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Polskie media nie mają wątpliwości. Lewandowska jest w kolejnej ciąży, co za szczęście
  2. WIDEO - Nielegalne wyścigi uliczne w wykonaniu kandydatów na Prezydenta

Adam Małysz na prezydenta? Jest odpowiedź skoczka

Jak informują WP Sportowefakty, niedawno pewien człowiek napisał do Adama Małysza i zaproponował mu start w wyborach prezydenckich. Nasz mistrz potraktował ten pomysł wyłącznie humorystycznie. - Nawet nie wiem, czy to poważny człowiek, nie zwracam na to uwagi. Nie interesuję się polityką na tyle, żeby w tym momencie myśleć o niej poważnie - powiedział w rozmowie z portalem.

To nie pierwszy raz, gdy środowiska polityczne kusiły Małysza. Mistrz świata otrzymał liczne propozycje startu w wyborach parlamentarnych, ale nie chce zdradzić od jakich partii. Małysz zaznacza, że jest apolityczny i nie angażuje się w tę sferę życia. Najważniejszy jest dla niego sport. - Sport nie powinien dzielić tylko łączyć. Nie przywiązuję wagi do tego, jakie ugrupowanie obecnie jest u władzy, byle pomagało sportowi. Zawodnicy przynoszą przecież dumę Polakom. Mamy sportowców, którymi możemy się pochwalić - podkreśla.

Justyna Żyła próbowała ukryć całą prawdę. Tajemnica wyszła na jaw. Jest związana z MałyszemJustyna Żyła próbowała ukryć całą prawdę. Tajemnica wyszła na jaw. Jest związana z MałyszemCzytaj dalej

"Orzeł z Wisły" nie narzeka na nudę

Po pełnej sukcesów karierze sportowej Małysz spróbował sił w sportach motorowych. W latach 2012–2016 pięciokrotnie uczestniczył w Rajdzie Dakar. W 2014 roku ukończył cykl na wysokim 13. miejscu. Brał udział także w mniejszych imprezach - jego największym sukcesem było zwycięstwo w wyścigach Toolimpex Cup oraz Baja Carpathia w 2013 roku.

Od 2016 roku Adam Małysz pełni funkcję dyrektora-koordynatora ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w ramach Polskiego Związku Narciarskiego. Pracował również jako komentator zawodów w skokach narciarskich dla TVP Sport oraz Eurosportu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ostrzeżenia dla milionów Polaków. Trzeba bardzo uważać, wprowadzono pierwszy stopień
  2. Amerykański bombowiec przeleciał nad Polską. Huk maszyny nad Warszawą
  3. Zbigniew Boniek zaatakował partię rządzącą. Jeden pomysł wzbudził jego gniew i wściekłość
  4. Zlatan Ibrahimović pochwalił się nowym samochodem. Ale cacko, auto jak marzenie (FOTO)
  5. Mało kto zdawał sobie sprawę. Adam Małysz zdradził wielki sekret. Prawda wyszła po latach
  6. Następny krok w powrocie do normalności. Dziś zostaną otwarte kolejne miejsca, wielu będzie zachwyconych

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News