Adam Małysz telefon
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Łukasz Kowalski - 12 Czerwca 2020

Adam Małysz wykonał ważny telefon. Chodzi o przyszłość polskich skoków. Nie było innej możliwości

Adam Małysz na przełomie kwietnia i maja musiał ratować polską kadrę w kombinacji norweskiej. Obecnie Polska ma tylko jednego reprezentanta Szczepana Kupczaka, który po rozpadzie drużyny narodowej będzie trenował z kadrą Czech. Jak podkreśla prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner, wszystko dzięki Małyszowi.

Adam Małysz w Polskim Związku Narciarskim pełni funkcję dyrektora ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej. To właśnie tę drugą dyscyplinę sportu musiał ratować przed upadkiem na przełomie kwietnia i maja. Po rezygnacji wielu zawodników, w polskiej kadrze został tylko Szczepan Kupczak.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Niestety, potwierdził się najczarniejszy scenariusz. Nie żyje Jerzy Zarychta, przez lata był idolem wielu Polaków
  2. Miasto wolne od koronawirusa sprzedaje domy za 1 euro. Jest jeden haczyk
Sensacja z samego rana. Media: Sergio Ramos odchodzi z Realu Madryt. Wiemy, gdzie może zagraćSensacja z samego rana. Media: Sergio Ramos odchodzi z Realu Madryt. Wiemy, gdzie może zagraćCzytaj dalej

Adam Małysz ratował polską kadrę

W maju PZN poinformował o rozpadzie Polskiej kadry narodowej w kombinacji norweskiej. Karierę zakończyło trzech naszych reprezentantów Paweł Twardosz, Adam Cieślar i Wojciech Marusarz. Głównym problemem, który podkreślali zawodnicy, był brak stabilnego finansowania tego sportu w Polsce.

- Niestety czasem tak bywa, jak ktoś nie dba dobrze o zawodników i nie zapewnia im odpowiednich środków. Nie mogą spokojnie trenować, zawracają sobie głowę tym, jak przeżyć kolejny dzień, tydzień i miesiąc. Bo powiedzmy sobie szczerze: ile można ciągle żyć na rachunku rodziców? Jesteśmy w takim wieku, że chcielibyśmy odciążyć rodziców. Wielu finansowo nie daje sobie rady. A nie da się tego robić na pół gwizdka. - podkreślał Paweł Twardoch w rozmowie ze sport.pl.

Na początku maja dowiedzieliśmy się, o zmianach w kadrze polaków w kombinacji norweskiej. Podjęto decyzję, że zarówno jego zawodnik - Szczepan Kupczak, jak i trener - Robert Mateja, dołączą do kadry Czech. Były skoczek będzie miał do pomocy byłego trenera m.in. Adama Małysza i Piotra Żyły - Jana Szturca. - Ja będę kontynuował karierę, bo mam swoje cele i chcę o nie walczyć. Na razie myślę przede wszystkim o mistrzostwach świata w Oberstdorfie, a co później zobaczymy. - mówił portalowi sport.pl Szczepan Kupczak.

Media podały tragiczne wiadomości. Nie żyje uwielbiana legenda, jego wynalazek pomógł wielkim zwycięzcomMedia podały tragiczne wiadomości. Nie żyje uwielbiana legenda, jego wynalazek pomógł wielkim zwycięzcomCzytaj dalej

Telefon Małysza zdecydował

Jak wyznał w rozmowie z Interią prezes PZN Apoloniusz Tajner, sytuację musiał ratować Adam Małysz, który by uratować karierę zawodnika wykonał ważny telefon. - Pod koniec sezonu ta nasza najlepsza grupa w kombinacji norweskiej zaczęła się nam kompletnie sypać. Mieliśmy sygnały, że Paweł Twardosz, Adam Cieślar będą rezygnować, a to przecież są nasi najlepsi kombinatorzy. Ostatecznie oni zakończyli karierę, a my stanęliśmy przed dylematem co dalej zrobić. - wyznał Tajner.

- Ostatecznie Adam Małysz, który również jest odpowiedzialny za kombinację norweską zadzwonił do czeskiego związku narciarskiego i zapytał o możliwość podłączenia Szczepana Kupczaka do grupy szkoleniowej tamtejszej kadry. Oni mają bardzo silną grupę w kombinacji norweskiej, trzeba pamiętać o tym, że już wcześniej propozycję pracy w czeskiej kadrze otrzymał Robert Mateja i on już w tej grupie podjął pracę. - podkreślił prezes PZN.

Sam Małysz w niedawnym wywiadzie dla Eurosportu martwił się o przyszłość kombinacji norweskiej w Polsce. - Potrzebujemy młodzieży, choć teraz bardzo trudno byłoby nam ułożyć kadrę z juniorów i Szczepana. Tymczasem wielu zawodników zrezygnowało, w tym także nasz zdolny junior - Piotr Kudzia, który chce się przenieść tylko do skoków. Zawsze mieliśmy w Polsce tradycje, jeśli chodzi o kombinację, ale po drodze je zatraciliśmy. Nie ma chęci do jej uprawiania - stwierdził Orzeł z Wisły.

Dotychczas najlepszym występem Kupczaka w Pucharze Świata było 12. miejsce w Seefeld. Polakw sezonie 2019/2020 zajął 37. miejsce w klasyfikacji generalnej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W środę Lidl będzie rozdawał słodowy trunek za darmo. Tylko pod jednym warunkiem
  2. Powrót obostrzeń w Polsce? Obywatele wyrazili swoje zdanie
  3. Legendarny polski piłkarz skazany na karę pozbawienia wolności. Oskarżyła go własna żona, aż szczęka opada
  4. FIFA właśnie ogłosiła nowy ranking reprezentacji. Wiemy, które miejsce zajęła Polska
  5. Kiedy dowiedzieliśmy się, z kim spokrewniony jest Adam Małysz, odebrało nam mowę. Nazwisko budzi wielkie emocje
  6. Wideo - Tragiczny wypadek. Kompletnie pijany kierowca z impetem wjechał w samochód z rodziną. Nastolatka walczy o życie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News