Adam Małysz z kim jest spokrewniony
TVP
Autor Piotr Bernaciak - 15 Sierpnia 2020

Gdy wyszło na jaw, z kim spokrewniony jest Adam Małysz, odebrało nam mowę. Absolutnie nikt nie zdawał sobie sprawy

Adam Małysz w czasach swojej niesamowitej kariery sportowej odnosił potężne sukcesy, co do dziś robi wrażenie. Dość rzadko jednak udzielał się na temat swojego życia prywatnego. Dziennikarze mimo wszystko dotarli do informacji na temat tego, z kim spokrewniony jest mistrz.

Adam Małysz dzięki regularnym sukcesom odnoszonym przez lata dorobił się gigantycznej popularności. Na początku XXI wieku Polskę ogarnęła Małyszomania, a nasz najbardziej rozpoznawalny skoczek był rozchwytywany dosłownie na każdym kroku. Wówczas nie było Polaka, który nie kibicowałby Orłowi z Wisły. Okazuje się, że sportowe tradycje w jego rodzinie zostały zapoczątkowane dużo wcześniej.

Media dotarły do informacji na temat tego, czym zajmowali się przodkowie Adama Małysza. Okazuje się, że związek ze sportem miał jego ojciec, jednak nie to jest najciekawsze. Już wiele lat temu w rodzinie zaczęto uprawiać aktywność fizyczną.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tragiczna wiadomość obiegła całą Polskę. Nie żyje Krystyna Hajec-Wleciał, była kochana przez pokolenia Polaków
  2. Dramatyczny rekord zakażeń na Pomorzu. Sytuacja jest naprawdę zła
Po meczu Barcelony doszło do nieprawdopodobnej sytuacji. Wszystko zarejestrowały kamery, nikt się nie spodziewałPo meczu Barcelony doszło do nieprawdopodobnej sytuacji. Wszystko zarejestrowały kamery, nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

Adam Małysz nigdy o tym nie mówił

Ojciec Adama Małysza przez lata był związany ze sportem, jednak nie miał styczności z pełnym zawodostwem. Przez lata pracował on jako kierowca w Klubie Sportowym Wisła, a jego wuj Jan był nie tylko skoczkiem, ale również kombinatorem oraz piłkarzem. Tak wielkie zróżnicowanie aktywności fizycznej robi gigantyczne wrażenie. Po zakończeniu kariery poświęcił się trenerce.

Największe wrażenie robi jednak to, co robił jego pradziad. Adam Małysz od najmłodszych lat trenował między innymi dzięki temu, że ludzie tacy jak jego pradziadek kultywowali tradycję mało popularnych wówczas skoków narciarskich. Pradziadek Małysza posiadał w Beskidach niewielką jak na dzisiejsze standardy skocznię, na której jednak wiele osób potrafiło osiągnąć odległość nawet pięćdziesięciu metrów. Wówczas robiło to duże wrażenie.

Robert Lewandowski bohaterem Bayernu. Kompromitacja Barcelony, co za bramka (WIDEO)Robert Lewandowski bohaterem Bayernu. Kompromitacja Barcelony, co za bramka (WIDEO)Czytaj dalej

Adam Małysz wciąż cieszy się gigantyczną sławą

Na ten moment nie zanosi się na to, by wciąż młoda Karolina Małysz zrobiła karierę w świecie sportu, jednak rodzina Małyszów mimo wszystko może być już teraz uznawana za jedną z najważniejszych familii polskiego sportu. Dzięki tytanicznej pracy starszych członków rodu Adam Małysz osiągnął gigantyczne sukcesy i jest jednym z najbardziej znanych skoczków w historii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Sensacja w Australii. Rekin zaatakował jego żonę, więc rzucił się na niego z pięściami
  2. Starlink oficjalnie rozpoczął działanie. Znamy pierwsze pomiary prędkości Internetu od Elona Muska
  3. Z ostatniej chwili. Jerzy Brzęczek powołał piłkarzy reprezentacji Polski, są duże niespodzianki
  4. Piłkarze Śląska Wrocław złamali restrykcyjne prawo. Teraz będą musieli wyciągnąć z portfela tysiące złotych
  5. Buty noszone przez legendę NBA, Michaela Jordana, wystawione na aukcji. Sprzedano je za astronomiczną kwotę
  6. Dramatyczne nagranie - Trzech motocyklistów zabitych przez linę holowniczą

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News