Adam Małysz
Youtube
Autor - 16 Lutego 2020

Adam Małysz broni polskiego skoczka. "Jest największym pechowcem tego sezonu"

Adam Małysz zachowuje spokój i wyrozumiałość dla polskich skoczków po nieudanym niedzielnym konkursie w Kulm. Orzeł z Wisły podkreślił, że naszym reprezentantom w dużej mierze zabrakło szczęścia. Wskazał również największego pechowca w całym cyklu Pucharu Świata.

Na obiekcie w Kulm karty rozdawał wiatr. Niedzielne rozdanie okazało się wyjątkowo mało łaskawe dla Polaków - w skróconym konkursie 4. miejsce zajął Kamil Stoch, 9. był Piotr Żyła, 21. Jakub Wolny, a 28. Aleksander Zniszczoł. Poza czołową 30-stkę wypadli Dawid Kubacki (32) i Klemens Murańka (38).

Jürgen Klopp wskazał faworyta Ligi Mistrzów. Jürgen Klopp wskazał faworyta Ligi Mistrzów. "Najlepszy skład, jaki widziałem"Czytaj dalej

Adam Małysz staje w obronie Polaków

Legendarny skoczek odniósł się do sytuacji Kamila Stocha, który w tym sezonie wypadł ze ścisłej czołówki Pucharu Świata. - Kamil ma w tym roku chyba największego pecha, jesli chodzi o wiatry. Jeśli weźmiemy pod uwagę średnią, to chyba najczęściej był wypuszczany w trudnych warunkach - stwierdził Adam Małysz.

Orzeł z Wisły skomentował także oczekiwania wobec Dawida Kubackiego. Po jego zwycięstwie w Turnieju Czterech Skoczni kibice liczyli na triumf w Pucharze Świata. - Niestety, kurczę, taki jest ten sport. Myślę, że tutaj też ta cała presja mediów i ludzi na to, że Dawid będzie walczył o Kryształową Kulę, była troszkę za bardzo rozdmuchana. Na pewno wszyscy się napędzaliśmy, widząc to, że Dawid tak dobrze skakał, tylko że utrzymać dyspozycję na tak wysokim poziomie, jaki demonstrował w Turnieju Czterech Skoczni, jest bardzo ciężko. Tego dokonują tylko nieliczni - powiedział w rozmowie z Interią.

Kamil Stoch wściekły po oddaniu skoku w Kulm. Polak nie mógł wytrzymać, wszystko na oczach widzów (WIDEO)Kamil Stoch wściekły po oddaniu skoku w Kulm. Polak nie mógł wytrzymać, wszystko na oczach widzów (WIDEO)Czytaj dalej

Polscy skoczkowie coraz dalej w klasyfikacji generalnej

Po drugich zawodach w Kulm Dawid Kubacki spadł z 3. na 4. miejsce w "generalce" Pucharu Świata. Swojej sytuacji nie poprawił także 10. w tegorocznym rankingu Piotr Żyła. Jedynym, który awansował był Kamil Stoch (z 6. na 5. pozycję).

Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się w rumuńskim Rasnovie. Skoczkowie zmierzą się tam 21 i 22 lutego. Tegoroczny cykl zamkną zawody w Vikersund, które odbędą się 15 marca.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stan wyjątkowy w kolejnych dwóch krajach. Blisko Polski, kontrole na granicach
  2. Trzaskowski: nie ma informacji o zamknięciu Warszawy
  3. Kamil Stoch niesamowicie wściekły po oddaniu skoku w Kulm. Polak nie mógł wytrzymać, wszystko na oczach widzów (WIDEO)
  4. Łukasz Piszczek strzelił niezwykłą bramkę. Pękamy z dumy, wielki mecz Polaka (WIDEO)
  5. Arkadiusz Milik o krok od transferu z Napoli. Polak podjął już decyzję, wszystko jasne
  6. Po Walentynkach gruchnęła radosna nowina od Żyłów. Justyna i Piotr są szczęśliwi
  7. Sanepid pilnie apeluje do wszystkich Polaków robiących zakupy. Niebezpieczeństwo jest szczególne

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News