Adam Małysz
youtube.com/tvpsport
Autor Mateusz Wysokiński - 16 Kwietnia 2020

Adam Małysz przerwał milczenie. Nie widzi żadnych szans. "Tak źle nie było od dawna"

Adam Małysz przekazał dośc zatrważające informacje na temat polskich skoków narciarskich. Były polski mistrz stwierdził, że zakończony właśnie sezon Pucharu Świata nie był tak udany, jak wszyscy mogli by się tego spodziewać. Zdaniem skoczka, przyszłość polskich skoków stoi pod wielkim znakiem zapytania, a wręcz tak źle, to nie było od dawna.

Adam Małysz zabrał głos w sprawie ostatniego sezonu Pucharu Świata. Kultowy skoczek, który przez lata zdobywał największe laury w świecie skoków narciarskich jest obecnie dyrektorem ds. skoków i kombinacji norweskiej PZN i wypowiedział się, co sądzi o tym, co działo się przez całą zimę. Słowa naszej legendy nie napawają optymizmem.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Ekstraklasa szykuje się do powrotu. Jest terminarz i data wznowienia rozgrywek
  2. Polska na szarym końcu Europy w ilości przeprowadzanych testów
Przykre informacje dla kibiców skoków narciarskich. Polskie zawody przegrały z epidemiąPrzykre informacje dla kibiców skoków narciarskich. Polskie zawody przegrały z epidemiąCzytaj dalej

Adam Małysz krytykuje skoczków. Nie zabrakło gorzkich słów

Mimo że w tym sezonie byliśmy świadkami wielu wspaniałych skoków autorstwa Dawida Kubackiego, Kamila Stocha i Piotra Żyły, to reszta naszych reprezentantów dawała dużo do życzenia. Szczególnie nie popisała się młodzież, która będzie musiała zastąpić naszych mistrzów w kadrze, kiedy Ci zdecydują się na emeryturę.

- Mieszane mam uczucia. Nasi zawodnicy wygrali Turniej Czterech Skoczni, cykl Raw Air, ale ich forma nie była do końca stabilna, wahała się. Dla Dawida Kubackiego, Kamila Stocha i Piotra Żyły to generalnie był udany sezon, ale o pozostałych nie można tego powiedzieć. - mówi Małysz w rozmowie z Interią.

Zofia Klepacka znów szokuje. Podeptała symbol ważny dla milionów Polaków (FOTO)Zofia Klepacka znów szokuje. Podeptała symbol ważny dla milionów Polaków (FOTO)Czytaj dalej

Juniorzy rozczarowują. Małysz szuka sposobu na poprawę

O ile Małysz nikogo nie skreśla, o tyle z pesymizmem patrzy na następne lata w polskich skokach narciarskich. Legendarny skoczek zaznaczył, że polscy skoczkowie w kategoriach juniorskich byli tak słabi, że nie byli w stanie nawiązać nawet realizacji. Sam zwiazek myśli jednak nad tym, jak to wszystko poprawić.

- Sytuacja jest ciężka, tak źle nie było już dawno. Dopiero dziewiąte miejsce w drużynowym konkursie w mistrzostwach świata jest wynikiem po prostu słabym. Chyba nawet nie przypuszczaliśmy, że mogą wypaść tak kiepsko. Indywidualnie poza dziewiątą pozycją Tomasza Pilcha też niczego dobrego nie można powiedzieć, a i jego na pewno stać na dużo więcej. Rozmyślamy jak to wszystko poprawić. - mówi Małysz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kraj, w którym sytuacja jest najgorsza. Wcale nie USA czy Włochy, wielu będzie zaskoczonych
  2. Czy po 20 kwietnia wejdziemy na cmentarze? Jest odpowiedź ministerstwa w tej sprawie
  3. Nie żyje wielka postać włoskiego futbolu. Był przyjacielem Zbigniewa Bońka
  4. Znany trener skoków narciarskich zaginął. Topnieje nadzieja na odnalezienie
  5. Franciszek Smuda tłumaczy się z klęski na Euro. Były selekcjoner wskazał winnych
  6. Emilewicz mówi o szkołach. Problemy z ich pełnym funkcjonowaniem będą do końca roku

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News