Adam Małysz Hannawald depresja
EAST NEWS
Autor Łukasz Kowalski - 30 Lipca 2020

Odwieczny rywal Adama Małysza ujawnił sekret ukrywany przez lata. Kibice nie mogą uwierzyć, nawet Adam nie wiedział

Adam Małysz podczas swojej bogatej w sukcesy kariery miał okazję zmierzyć się z legendami swojej dyscypliny. Wśród nich znalazł się słynny Sven Hannawald. Odwieczny rywal Adama Małysza ujawnił swój sekret, o którym nikt nie wiedział.

Adam Małysz i Sven Hannawald byli jednymi z najlepszych skoczków narciarskich przełomu wieków. Niemiec zdobywał medale Mistrzostw Świata i Igrzysk Olimpijskich. Jako pierwszy w historii wygrał wszystkie cztery konkursy podczas Turnieju Czterech Skoczni. Jego wyczyn powtórzy dopiero Kamil Stoch w 2018 roku.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Wielki dzień w życiu Adama Małysza. "Orzeł z Wisły" aż otworzył szampana (FOTO)
  2. Otwierają granice, nie wpuszczą Polaków. Kraj w Europie podjął decyzję
Świat futbolu pogrążył się w żałobie. Nie żyje jeden z byłych reprezentantów kraju, zmarł na straszną chorobęŚwiat futbolu pogrążył się w żałobie. Nie żyje jeden z byłych reprezentantów kraju, zmarł na straszną chorobęCzytaj dalej

Adam Małysz zaciekle walczył ze Svenem Hannawaldem

W 2004 roku Hannawald oznajmił, że postanowił zawiesić karierę. Jak się później okazało, Niemiec już nie wrócił na skocznię. Niemiec po latach opowiadał, że zmagał się z depresją. Pierwszy raz skoczek chciał skończyć ze skokami narciarskimi pod koniec sezonu 2000/2001. Był wtedy wychudzony, a treningi nie przynosiły rezultatów.

Po latach opisał tamten okres w swojej autobiografii. - On już się nie śmiał, nie bawił, nie płakał. To nie był człowiek" - mówił Reinhard Hess, ówczesny trener reprezentacji Niemiec. Podjęto wtedy decyzję, że Hannawald nie dokończy tamtego sezonu. - Totalnie mi ulżyło. Pojaśniałem, jakby w lutym było Boże Narodzenie - wyznał.

- Czasami wieczorem miałem ochotę pobiegać. Zakładałem buty, wychodziłem przed drzwi i... wracałem, po czym zasiadałem przed telewizorem. Nie chciałem z nikim się spotykać ani z nikim rozmawiać – opisywał swój stan niemiecki skoczek.

- Cały czas byłem zapraszany na różne spotkania, ale wnosiły one jeszcze większy niepokój. Czułem nacisk ze wszystkich stron. Nie mogłem przespać nocy, a potem przez cały dzień tłukłem się jak z ołowianym ciężarem. Miałem wrażenie, że jestem staruszkiem, który wsparty na parapecie okiennym myśli: "Dajcie mi już wszyscy święty spokój" - kontynuował w swojej książce Hannawald.

Robert Lewandowski ogłosił decyzję, na którą czekał każdy kibic. Padła bardzo ważna deklaracjaRobert Lewandowski ogłosił decyzję, na którą czekał każdy kibic. Padła bardzo ważna deklaracjaCzytaj dalej

Hannawald szczerze o swojej chorobie

Po zawieszeniu kariery w 2004 roku Niemiec udał się do Kliniki Medycyny Psychosomatycznej w Bad Groenenbach. Gdy w pierwszy dzień, po kolacji, zażyłem środek antydepresyjny, zagościł we mnie na chwilę przyjemny spokój. Wydawało mi się, że czuję się już dobrze, że przecież mogę wrócić do domu. Kiedy obudziłem się następnego dnia rano, koszmar powrócił. Ten okropny niepokój znów zaczął mnie ściskać. - opisywał swój pobyt tam Hannawald. Jak się okazało, były skoczek cierpiał na syndrom wypalenia.

W niedawnej rozmowie w programie SWR Sport wyjawił kolejne szczegóły z tamtego okresu. - Miałem koszmary, płakałem cały dzień - wyznał Hannawald. Jak sam dodał, najtrudniejsze było znalezienie tej samej adrenaliny i pasji, którą przez lata dawały mu skoki narciarskie.

- Poza skokami narciarskimi nie mogłem wymyślić niczego, co byłoby dla mnie. Znalezienie pracy, w której chodzi o adrenalinę i przygodę, w której zwyczajnie mogę pracować. - wyjawił były skoczek. Obecnie Hannawald jest komentatorem sportowym i relacjonuje zawody swoich ukochanych skoków narciarskich. - To spełnienie w sporcie, który kocham bardziej niż cokolwiek innego. - wyznał były rywal Adama Małysza.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biedronka wzywa swoich klientów. Mogą odzyskać część pieniędzy z nienaliczonego rabatu, który im się należał
  2. Zalało polskie elektrownie. Sytuacja jest bardzo ciężka, ceny prądu mogą pójść w górę
  3. Smutna wiadomość obiegła media. 17-letni piłkarz utonął na oczach przyjaciół i rodziny. Fani pogrążyli się w żałobie
  4. Oficjalnie: Mariusz Pudzianowski wraca na ring. Pudzian przekazał fanom najlepszą wiadomość
  5. Mateusz Borek zmieszany z błotem. "To się nie nadaje do telewizji"
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News