Adam Małysz
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EAST NEWS
Autor Mateusz Dziubiński - 17 Sierpnia 2020

Adam Małysz jest wujkiem znanego polskiego skoczka. Mało kto zna prawdę, wiemy o kogo chodzi

Adam Małysz to najlepszy skoczek narciarski w historii Polski, a być może nawet świata. “Orzeł z Wisły” od dwudziestu lat znajduje się wśród najbardziej lubianych Polaków i choć zakończył karierę sportową już kilka lat temu, nadal cieszy się zainteresowaniem ze strony kibiców. Mało kto wie, że Małysz jest spokrewniony z innym znanym polskim skoczkiem, którego mamy okazję oglądać w reprezentacji naszego kraju. 

Adam Małysz mimo zakończenia kariery skoczka narciarskiego, wciąż jest blisko związany z tym sportem. Czterokrotny triumfator Pucharu Świata jest obecnie dyrektorem PZN ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej. Mało kto wie, że oprócz tego, jest też spokrewniony ze znanym reprezentantem Polski.

Wyciekło nieznane zdjęcie Marty Linkiewicz. Zapozowała bez żadnych ubrań, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Wyciekło nieznane zdjęcie Marty Linkiewicz. Zapozowała bez żadnych ubrań, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Rywale reprezentacji Polski ogłosili skład na mecz z Polakami. Zapowiada się bardzo ciężkie spotkanie
  2. Weszła do morza w Kołobrzegu. Chwilę później jechała do szpitala, makabra


Adam Małysz jest wujkiem znanego polskiego skoczka

Kibice doskonale znają Adama Małysza, jednego z największych sportowców w historii Polski. Polacy pokochali skoki narciarskie dzięki zawodnikowi z Wisły i mimo że zakończył on karierę już kilka lat temu, wciąż wzbudza wielkie zainteresowanie. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że Małysz jest spokrewniony z innym polskim skoczkiem, który obecnie reprezentuje nasz kraj. Jak się okazuje, Adam Małysz jest wujkiem skoczka kadry Tomasza Pilcha. To właśnie słynny wujek podarował siostrzeńcowi pierwsze narty.

- Miał wtedy około 5-6 lat. Kupiłem mu je pod choinkę. Wiadomo, że rodzinie chce się pomóc. Jeśli chłopak chce skakać, to cieszę się, że idzie w tym kierunku i trzeba mu pomagać, jak tylko się da. Na pewno nie jest jednak tak, że ma łatwiej, bo jest moim siostrzeńcem. Sukcesy ceni się najbardziej wtedy, kiedy dochodzi się do nich z trudem. Chciałbym, żeby Tomek uczył się na własnych błędach i by potem sukces smakował mu tak, jak kiedyś mi, a teraz Kamilowi Stochowi - powiedział Małysz.

Piotr Żyła zadziwił wszystkich Polaków. Nie ma czasu na romanse, wsiadł na traktor i wtedy się zaczęło (FOTO)Piotr Żyła zadziwił wszystkich Polaków. Nie ma czasu na romanse, wsiadł na traktor i wtedy się zaczęło (FOTO)Czytaj dalej


Tomasz Pilch o relacji z Adamem Małyszem

- Wujek stara się nie mieszać do mojego rozwoju. Za to są odpowiedzialni moi trenerzy. Wujek tylko czasami zapyta się, co tam u mnie słychać - mówił Tomasz Pilch kilka lat temu w wywiadzie dla eurosport.onet.pl, gdy stawiał dopiero pierwsze kroki w poważnych skokach i został włączony w szeregi kadry C.

20-latek znalazł się w szerokiej kadrze powołanej przez Michala Doleżala na zawody Letniego Grand Prix, które w weekend odbędą się w Wiśle na skoczni imienia jego wujka, Adama Małysza. Ostatnio Pilch zajął piąte miejsce w Memoriale Olimpijczyków rozgrywanym w Szczyrku.

Źródło: polsatsport.pl, onet.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przełomowa decyzja Biedronki. Wpłynie na wartość naszego koszyka
  2. Rosyjski superdron już prawie gotowy. Jest niewidzialny i ma na pokładzie 6 ton bomb
  3. Piotr Żyła zadziwił wszystkich Polaków. Nie ma czasu na romanse, wsiadł na traktor i wtedy się zaczęło (FOTO)\
  4. Wideo - Przerażający wypadek. Ciężarówka z impetem wjechała w samochody osobowe
  5. Prezes Barcelony potwierdził najważniejszą informację. Ogłosił wszystko w środku nocy
  6. Wideo - Przerażający wypadek. Ciężarówka z impetem wjechała w samochody osobowe

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News