Adam Małysz
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Mateusz Dziubiński - 17 Grudnia 2020

Adam Małysz podsumował formę Kamila Stocha. Czy mistrz wróci do wielkiej formy?

Adam Małysz zdecydował się na ocenę aktualnej dyspozycji Kamila Stocha. Skoczek z Zębu od początku sezonu szuka formy i nie zachwyca swoimi wynikami. Legendarny “Orzeł z Wisły” podzielił się z fanami skoków narciarskich swoim spojrzeniem na aktualną sytuację lidera reprezentacji Polski. Słowa najlepszego skoczka w historii Polski nie zostawiają wątpliwości.

  • Kamil Stoch nie może zaliczyć początku sezonu do udanych
  • Skoczek z Zębu nie zdołał włączyć się do walki o wygrane w dotychczas rozegranych konkursach PŚ
  • Na temat aktualnej formy Stocha wypowiedział się Adam Małysz

Adam Małysz bardzo blisko współpracuje ze skoczkami narciarskimi naszej reprezentacji. Legendarny sportowiec dzięki temu ma doskonały obraz tego, w jakiej formie aktualnie znajdują się Dawid Kubacki, Piotr Żyła i spółka. W wywiadzie dla “Przeglądu Sportowego” Małysz poruszył jednak temat Kamila Stocha. Lider naszej kadry radzi sobie na początku sezonu przeciętnie.


Adam Małysz wypowiedział się o formie Kamila Stocha

Przed nami kolejny weekend z Pucharem Świata w skokach narciarskich. Tym razem najlepsi skoczkowie świata zawitają do Szwajcarii. Na słynnej skoczni w Engelbergu wrócą do rywalizacji o Kryształową Kulę.

Przed tygodniem odbyły się Mistrzostwa świata w lotach narciarskich w Planicy. Nasi reprezentanci niestety nie włączyli się do walki o medale w rywalizacji indywidualnej. Na pocieszenie nasza drużyna zdobyła brązowe krążki w konkursie drużynowym.

Start w Engelbergu będzie powrotem liderów naszej kadry do walki o punkty Pucharu Świata. Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła nie pojechali przed dwoma tygodniami do Niżnego Tagiłu. Zamiast tego przygotowywali się w Zakopanem do zawodów na mamuciej skoczni.

Kara dla właściciela Cracovii stała się faktem. Decyzja zapadła, wszystko przez mecz z WisłąKara dla właściciela Cracovii stała się faktem. Decyzja zapadła, wszystko przez mecz z WisłąCzytaj dalej

Przed kolejnymi zawodami wielu polskich kibiców niepokoi forma Kamila Stocha. Najbardziej utytułowany polski skoczek ostatnich lat nie może odnaleźć formy na początku sezonu 2020/2021 i notuje przeciętne występy. Oczekiwania fanów są znacznie większe niż 18. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ, które obecnie zajmuje 33-latek.


Małysz nie ma wątpliwości, Stoch niedługo zacznie wygrywać.

Przekonany o tym, że Stoch już niedługo ponownie zacznie wygrywać, jest Adam Małysz. Najlepszy polski skoczek w historii wierzy w młodszego kolegę. “Orzeł z Wisły” blisko współpracuje z kadrą jako dyrektor Polskiego Związku Narciarskiego, więc doskonale wie, jak zawodnicy pracują na treningach i w jakiej są formie.

- Czasem sobie myślę, że trudno od niego wymagać jeszcze więcej, choć mam wrażenie, że on sam stawia przed sobą bardzo ambitne cele. Widać, jak bardzo chce, jak się stara i pracuje, żeby dać sobie szansę na kolejne sukcesy - stwierdził Małysz w rozmowie z “Przeglądem Sportowym”.

- Widziałem po nim, jak bardzo mocno pragnął dobrego wyniku podczas mistrzostw świata w lotach. Nie wyszło, choć nie można powiedzieć, że skacze źle. Czegoś tylko jeszcze brakuje, ale to taki typ, że będzie szukał, aż znajdzie i znowu zacznie latać bardzo daleko - dodał czterokrotny zdobywca Pucharu Świata.

Kamil Stoch okazję do poprawienia dotychczasowych wyników będzie miał już za w najbliższy weekend. W Engelbergu odbędą się dwa konkursy indywidualne. W piątek skoczków czekają kwalifikacje. Sobotni konkurs odbędzie się o godzinie 15:00, natomiast w niedzielę zawodnicy wystartują o 16:00.

Źródło: “Przegląd Sportowy”

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

d

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News