Adam Małysz
Instagram
Autor Bartosz Goluch - 18 Marca 2020

Rekord Adama Małysza wyrównany. Nasz mistrz zdobył się na piękny gest

Adam Małysz zapisał się wśród najlepszych skoczków narciarskich w historii. Dziś jedno z jego epokowych dokonań zostało powtórzone. Zawodnik z Wisły wykazał się dużą klasą i pogratulował osobie, która wyrównała jego rekord.

Małysz triumfował w zawodach Pucharu Świata aż 39 razy. Lepsi byli tylko Matti Nykänen (46) oraz Gregor Schlirenzauer (53). Do naszego mistrza należy za to rekord w liczbie triumfów w klasyfikacji generalnej cyklu z rzędu. Skoczek z Wisły zdobywał Kryształową Kulę w latach 2001, 2002 i 2003. Na szczycie tej klasyfikacji dołączyła do niego Norweżka Maren Lundby.

Sąd zdecydował ws. Ronaldinho. Legendarny piłkarz ma olbrzymie kłopotySąd zdecydował ws. Ronaldinho. Legendarny piłkarz ma olbrzymie kłopotyCzytaj dalej

Adam Małysz pogratulował skoczkini

Wyczyn Małysza powtórzyła 25-letnia Maren Lundby, która oprócz trzech Kryształowych Kul wywalczyła ostatnio tytuł mistrzyni świata i olimpijskiej. Zanim Norweżka sama zaczęła starty na skoczni, w telewizji podziwiała sukcesy naszego skoczka, który był jej idolem z dzieciństwa.

Po Puchar Świata Lundby sięga nieprzerwanie od 2018 roku. Obecny sezon został przedwcześnie zakończony z powodu pandemii koronawirusa. Jej dominacja po raz kolejny nie podlegała jednak dyskusji. Polak pogratulował jej tego sukcesu i zamieścił na Instagramie zdjęcie z Lundby, okraszony bardzo sympatycznym wpisem. "Niesamowite osiągnięcie. W tym roku wywalczyła 3. Z RZĘDU kryształową kulę, wyrównując tym samym mój rekord! Moje gratulacje Maren!" - czytamy.

Jerzy Brzęczek nie poprowadzi Polski na Euro? Zaskakujące słowa prezesa PZPNJerzy Brzęczek nie poprowadzi Polski na Euro? Zaskakujące słowa prezesa PZPNCzytaj dalej

Doczekamy się "Małysza w spódnicy"?

Polskie skoki narciarskie dopiero raczkują i nie możemy pochwalić się zbyt dużymi sukcesami w rywalizacji pań. Najlepszą Polką w tym sezonie była Kinga Rajda, która zgromadziła w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 93 punkty i zajęła 28. miejsce. Drużynowo Polska uplasowała się na 9. pozycji spośród 16 krajów, które wystawiły swoje zawodniczki. Najlepsze były Austriaczki przed Norweżkami i Japonkami.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polka leciała samolotem akcji "Lot do Domu". Jest oburzona tym, jak ją potraktowali, opowiedziała wszystko
  2. "Ratujcie gastronomię, zostaliśmy bez środków do życia". Szef kuchni błaga o pomoc, bez niej mogą nie przetrwać
  3. Gorzkie słowa Simona Ammanna. Myśli o skończeniu kariery. "To wszystko było jak uderzenie w twarz"
  4. Andrzej Gmoch nie żyje. Potwierdzono smutne informacje, tysiące kibiców w żałobie
  5. Reprezentant Polski oskarżany o prowadzenie plantacji marihuany odpiera zarzuty. "To kłamstwa"
  6. Oficjalny komunikat WHO. Organizacja przestrzega przed stosowaniem popularnego środka przeciwbólowego

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News