Adam Małysz
Facebook Adam Małysz
Autor Mateusz Dziubiński - 18 Października 2020

Mało kto zna prawdę o tajnej działalności Adama Małysza. Prawie nikt już nie pamięta

Adam Małysz jest zdecydowanie jednym z największych sportowców w historii Polski i być może najlepszym skoczkiem narciarskim w dziejach tej dyscypliny. Mimo że “Orzeł z Wisły” zakończył karierę już kilka lat temu, nadal zalicza się do grona najpopularniejszych i najbardziej lubianych Polaków. Kibice wspominają wielkie sukcesy i niesamowite skoki legendarnego zawodnika, ale mało kto pamięta, że prowadził on też ciekawą działalność poza arenami sportowymi.

Adam Małysz w pierwszej dekadzie XXI wieku nie miał sobie równych, jeśli chodzi o popularność polskich sportowców. Kibice nadal pamiętają popisy skoczka z Wisły, jednak zapomnieli już, że spełniał się on także poza skocznią w pewnej konkretnej działalności.

Tragiczna wiadomość z TVP. Nie żyje wielki gwiazdor stacji, kochały go tysiące, wyjątkowo smutne wiadomościTragiczna wiadomość z TVP. Nie żyje wielki gwiazdor stacji, kochały go tysiące, wyjątkowo smutne wiadomościCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Robert Lewandowski został wybrany najlepszym na świecie. Odstawił wielkiego Leo Messiego, pękamy z dumy
  2. Pójdziesz do apteki i ostro się zdziwisz. Mało kto wie, że obowiązuje reglamentacja
  3. Zbigniew Boniek zdradził Polakom prawdę. Chodzi o przerwanie Ekstraklasy, scenariusz jest dramatyczny


Adam Małysz prowadził działalność poza karierą sportową

Obecny dyrektor Polskiego Związku Narciarskiego Adam Małysz to najwybitniejszy polski skoczek narciarski w historii. Bez jego sukcesów prawdopodobnie dzisiaj nie oglądalibyśmy popisów Kamila Stocha czy Dawida Kubackiego. “Orzeł z Wisły” zdominował rywalizację na światowych skoczniach w pierwszej dekadzie XXI wieku.

Małysz czterokrotnie sięgał po Kryształową Kulę przyznawaną za zwycięstwo w Pucharze Świata, z czego aż trzy razy z rzędu. W swoim dorobku ma oczywiście także złote medale mistrzostw świata, a także kilka krążków wywalczonych na igrzyskach olimpijskich. Adam Małysz spokojnie może kandydować do miana najpopularniejszego sportowca w historii Polski.

Zmysłowa Ewa Brodnicka rozgrzała nas do czerwoności. Pokazała się bez ubrań przed tysiącami Polaków (FOTO)Zmysłowa Ewa Brodnicka rozgrzała nas do czerwoności. Pokazała się bez ubrań przed tysiącami Polaków (FOTO)Czytaj dalej


Fundacja Izabeli i Adama Małyszów przez lata pomagała ludziom

Co ciekawe, swoją popularność Adam Małysz już w trakcie kariery sportowej postanowił spożytkować w szczytnym celu. Razem z małżonką Izabelą już w 2002 roku założyli fundację o nazwie “Wystarczy Chcieć”. Fundacja Izabeli i Adama Małyszów powstała z myślą o wspieraniu zwłaszcza dzieci i młodzieży uzdolnionej sportowo, ale organizowała również pomoc dla sportowców i osób niepełnosprawnych.

Fundacja zawiesiła swoją działalność 1 stycznia 2008 roku. Jako uzasadnienie w komunikacie podano przyczyny osobiste, a dokładniej konieczność poświęcenia czasu choremu członkowi rodziny. Przez sprawy osobiste zaangażowanie Izabeli i Adama Małyszów w życie Fundacji “Wystarczy Chcieć” było niemożliwe. Przez pięć lat działalności legendarny skoczek i jego życiowa partnerka zdołali pomóc jednak wielu ludziom. Dziś już mało kto o tym pamięta.

Źródło: wikipedia.org

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stracił prawko za jazdę po pijaku. Zaskoczył egzaminatora na placu manewrowym
  2. W PlayStation 5 będzie funkcja, której nie da się wyłączyć. Niepokojąca propozycja Sony, chodzi o chat głosowy
  3. Prawda na temat Adama Nawałki wyszła na jaw. Dostał zdumiewającą propozycję
  4. Zbigniew Boniek zdradził Polakom prawdę. Chodzi o przerwanie Ekstraklasy, scenariusz jest dramatyczny
  5. Cristiano Ronaldo oskarżony. Miał poważnie złamać prawo, Portugalczyk wyznał prawdę fanom
  6. Możesz mieć Covid-19 jeśli masz nietypowy objaw i niedawno byłeś za granicą. Lepiej od razu iść do lekarza

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News