Adam Małysz Salt Lake City
East News
Autor Łukasz Kowalski - 19 Września 2020

Adam Małysz gromadził miliony przed telewizorami. Piękne wspomnienia z igrzysk olimpijskich

Adam Małysz przez lata dostarczał kibicom niesamowitych emocji. Na początku XXI wieku w Polsce wybuchła "Małyszomania", która opanowała cały kraj. Polacy masowo zaczęli oglądać skoki narciarskie, a popularność tego sportu jest stała do dziś. Szczytowym punktem "Małyszomanii" był konkurs olimpijski w Salt Lake City w 2002 roku.

Adam Małysz na przełomie tysiącleci był jednym z najważniejszych polskich sportowców. Polski zawodnik wygrał konkurs Pucharu Świata już w 1996 roku, ale wybuch jego kariery nastąpił dopiero ponad cztery lata temu, a wszystko zaczęło się od zwycięstwa w prestiżowym Turnieju Czterech Skoczni na przełomie 2000 i 2001 roku.

Ten sukces przyniósł Małyszowi niezwykłą popularność tak samo, jak dyscyplinie, która do tej pory korzysta z sukcesów "Orła z Wisły". Miliony Polaków zaczęły co tydzień oglądać zmagania polskiego skoczna podczas zawodów na całym świecie. Małysz za to wsparcie odwdzięczał się kolejnymi medalami.

Szczyt "Małyszomanii" nastąpił podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Salt Lake City w 2002 roku. Polak był jednym z głównych faworytów do złotego medalu i jako lider cyklu Pucharu Świata przystępował do konkursów. Podczas nich mógł liczyć na wsparcie milionów Polaków przed telewizorami.

Małysz w Salt Lake City nie zdobył złotego medalu. W obu konkursach najlepszy okazał się 21-letni wtedy Simon Ammann. Polak musiał się zadowolić srebrnym i brązowym krążkiem. Zawody na skoczni dużej, podczas których Małysz zdobył srebrny medal, śledziło ponad 13 milionów Polaków przed telewizorami. Przez długi czas był to rekord oglądalności w historii Polskiej telewizji. Już nigdy więcej skoki narciarskie nie zgromadziły w Polsce tak wielkiej publiczności.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nadchodzą kolejne zmiany w segregacji śmieci. System może się zmienić nie do poznania
  2. Wielki sekret Japonii ujawniony. Minister obrony powiedział prawdę. Chodzi o UFO
  3. Zbigniew Boniek nagle wydał pilne oświadczenie. W końcu przerwał milczenie, padły mocne słowa
  4. Waldemar Fornalik odsunięty od drużyny przed meczem el. LE. Trener Piasta Gliwice chory na COVID-19
  5. Ogromny skandal w sporcie. Podawał podopiecznym doping na stacjach benzynowych i w fast foodach
  6. Pamiętacie Mareczka z "Czterdziestolatka"? Nie do wiary, czym się teraz zajmuje

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News