Adam Małysz
Facebook Adam Małysz
Autor Mateusz Dziubiński - 19 Października 2020

Adam Małysz ostro o pandemii i skokach narciarskich. "Absurd, kto za to zapłaci?"

Adam Małysz, który pełni obecnie funkcję dyrektora ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim udzielił wywiadu dla portalu Onet.pl, w którym wypowiedział się na temat zbliżającego się wielkimi krokami kolejnego sezonu Pucharu Świata. Legendarny skoczek zwrócił uwagę, na fakt, że konkursy będą odbywać się w cieniu pandemii. Małysz wskazał liczne problemy, jakie wywoła zagrożenie epidemiczne.

Adam Małysz w wypowiedzi dla Onet.pl zdecydował się odnieść do pandemii koronawirusa, która ponownie pustoszy Polskę i świat. Dyrektor PZN ma wiele obaw związanych z koronawirusem u progu nowego sezonu Pucharu Świata. Wskazuje na zagrożenie i problemy z finansami, jakie niesie ze sobą pandemia.

Dawid Kubacki przekazał wspaniałą nowinę. Skoczek zostanie ojcem, znamy płeć dzieckaDawid Kubacki przekazał wspaniałą nowinę. Skoczek zostanie ojcem, znamy płeć dzieckaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Leo Messi jednak w Manchesterze City? Szejkowie mają plan, nie chcą czekać do końca kontrakt
  2. Dostaniesz list i nie wiedząc kiedy stracisz kilka tysięcy złotych. Lepiej obejrzyj dwa razy pismo, można tego uniknąć
  3. Mało kto zna prawdę o tajnej działalności Adama Małysza. Prawie nikt już nie pamięta


Adam Małysz zaniepokojony pandemią u progu sezonu

Im bliżej nowego sezonu Pucharu Świata w skokach narciarskich, tym więcej powstaje pytań, jak będzie wyglądała rywalizacja. Nie chodzi niestety jedynie o wymiar czysto sportowy, a oczywiście o organizację i przebieg zawodów w dobie pandemii koronawirusa, która nadal rozprzestrzenia się po świecie.

Pełen obaw przed startem zimowej rywalizacji jest m.in. dyrektor Polskiego Związku Narciarskiego ds. skoków i kombinacji norweskiej, czyli Adam Małysz. Legendarny skoczek wskazał, że pandemia niesie ze sobą szereg problemów organizacyjnych oraz wielkie koszty.

- Rozumiem, że chcą zrobić wszystko, by rozgrywać konkursy. Rekomendują, by zawodnicy byli testowani przed każdymi zawodnikami. Decyzję pozostawiają jednak federacjom. Finowie i Rosjanie już poinformowali nas, że będą wymagać tych testów. Musi być ważny przez 72 godziny i tu zaczynają się schody. Teoretycznie można zrobić test jeszcze w Polsce, tyle że wiemy, jak wygląda sytuacja z lotami. Jeśli zostanie podróż samochodem, będziemy musieli robić wszystko na miejscu. A w Finlandii jeden test kosztuje 200 euro. Kto za to zapłaci? Nie wiemy jeszcze, jak zachowają się organizatorzy z innych krajów, ale niewykluczone, że będziemy musieli ponosić bardzo duże koszty. - mówi Małysz.

Stadion Narodowy przejdzie pilną przemianę. Rząd potwierdza: będzie szpitalem dla zakażonychStadion Narodowy przejdzie pilną przemianę. Rząd potwierdza: będzie szpitalem dla zakażonychCzytaj dalej


“Orzeł z Wisły” ma sporo obaw przed nowym sezonem

- Rosjanie i Finowie chcą ponadto, by testować wszystkich także przy wyjeździe z kraju. Załóżmy, że komuś wyjdzie wtedy pozytywny wynik. Co mamy zrobić ze skoczkiem, jeśli cała kadra będzie wracać do Polski, a on będzie musiał przejść kwarantannę? Wydaje mi się, że to wszystko jest niemożliwe do zrealizowania. Absurd. - dodaje dyrektor naszej kadry i zaznacza, że ten sezon może być bardzo dziwny. Zwłaszcza, jeśli pojawią się zachorowania wśród skoczków. Może to wypaczyć wyniki w przekroju całego sezonu.

- Co zrobimy, jeśli paru naszych skoczków się zarazi i pójdzie na kwarantannę? Odpadnie nam kilka konkursów. Pandemia wypaczy wyniki i moim zdaniem sezon nie będzie do końca sprawiedliwy. - kwituje legendarny skoczek.

Źródło: Onet.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stracił prawko za jazdę po pijaku. Zaskoczył egzaminatora na placu manewrowym
  2. Ogromna wpadka w programie TVN. W "Milionerach" padło absurdalne pytanie. Żadna odpowiedź nie była poprawna?
  3. Ewa Chodakowska zadziwiła tysiące Polaków. Wstawiła zdjęcie topless, fani nie mogli uwierzyć własnym oczom (FOTO)
  4. W końcu sukces Roberta Kubicy. Polak zaskoczył fanów na całym świecie, mamy podium
  5. TVN informuje: duże zmiany dla pasażerów w pociągach. PKP wyciągnęło wnioski?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News