Adam Małysz trener
Facebook.com/Adam Małysz
Autor Łukasz Kowalski - 19 Listopada 2020

Adam Małysz został publicznie obrażany przez byłego trenera. Oskarżył go o chciwość i oszustwo

Adam Małysz przez lata był jednym z najlepszych skoczków narciarskich. Swoje największe sukcesy odnosił na początku XXI wieku. Do reprezentacji polski w połowie lat 90. wprowadził go czeski trener Pavel Mikeska. Szkoleniowiec rozpoczął proces wyciągania polskich skoków z kryzysu. Z polskiej kadry odchodził w oparach konfliktu z najlepszym polskim skoczkiem. Niedawno zdecydował się opowiedzieć o swoich relacjach z Małyszem. Zarzucił polskiemu mistrzowi oszustwo.

Adam Małysz przez lata był jednym z najlepszych skoczków narciarskich na świecie. Jego wielka kariera rozpoczęła się w połowie lat 90. Do reprezentacji Polski zaprosił go czeski trener Pavel Mikeska, który prowadził Biało-Czerwonych w latach 1994-1999.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Kamil Stoch został oszukany na nagrodę? Organizatorzy Raw Air wiszą mu wielkie pieniądze, mistrz zabrał głos
  2. Minister Edukacji właśnie przekazał, wszystko stanie się już wkrótce. Uczniów i nauczycieli czekają wielkie zmiany
  3. Znamy skład reprezentacji Polski na mecz z Holandią. Jerzy Brzęczek zaskoczył miliony fanów, wielkie niespodzianki
Robert Lewandowski ujawnił przed kamerami, dlaczego Brzęczek zdjął go z boiska. Prawda wyszła na jaw, wszystko było zaplanowaneRobert Lewandowski ujawnił przed kamerami, dlaczego Brzęczek zdjął go z boiska. Prawda wyszła na jaw, wszystko było zaplanowaneCzytaj dalej

Adam Małysz oskarżony przez byłego trenera o oszustwo

Pod wodzą czeskiego trenera Małysz odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata. W marcu 1996 roku wygrał konkurs na skoczni w Oslo Holmenkolen. Pod wodzą Mikeski jeszcze dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium Pucharu Świata. W 1997 roku wygrał konkursy w Sapporo i Hakubie.

Z reprezentacją Polski zaczął odnosić pierwsze od lat znaczące sukcesy na arenie międzynarodowej. Mimo tego odchodził z kadry w atmosferze konfliktu z przyszłym medalistą olimpijskim Adamem Małyszem.

Trener po latach udzielił obszernego wywiadu portalowi skijumping.pl, w którym opowiedział o relacjach z wybitnym polskim skoczkiem. Czech przyznał, że od momentu rozstania z polską kadrą nie ma z Małyszem kontaktu.

- Kontaktu nie mam praktycznie żadnego. Ostatni raz widzieliśmy się, kiedy kończył karierę. Najpierw w Zakopanem, a potem była jeszcze taka uroczystość w Wiśle, na którą byłem zaproszony. I to tyle - wyznał Mikeska w wywiadzie dla skijumping.pl.

Anna Lewandowska ofiarą hejtu. Wszystko przez nagranie, pojawiły się słowa o Anna Lewandowska ofiarą hejtu. Wszystko przez nagranie, pojawiły się słowa o "babie sprzedajającej spocony sweter"Czytaj dalej

Mocne słowa byłego trenera o Małyszu

Mikeska w wywiadzie poruszył temat zachowania Małysza na początku jego kariery. Czeski szkoleniowiec zarzucił Małyszowi oszustwo i nieprofesjonalne podejście do sportu i treningów.

- Adam opowiedział na mój temat sporo rzeczy, które mijały się z prawdą, a wiadomo, że Adamowi w Polsce każdy uwierzy. Generalnie z Małyszem było tak, że kiedy mu szło, współpraca układała się świetnie. Kiedy mu nie szło, był sfrustrowany. Za bardzo myślał o wynikach, o nagrodach, o pieniądzach. Do tego doszły zmiany w jego życiu prywatnym - zdradził.

- Pamiętam, że za moimi plecami trenował w Wiśle ze Szturcem, a mi pokazał zwolnienie lekarskie. Cóż, poznałem Adama i od tej dobrej strony i od tej trochę gorszej - zdradził Mikeska.

Po rozstaniu z czeskim szkoleniowcem kariera Małysza eksplodowała. W latach 2000-2003 całkowicie zdominował rywalizację w Pucharze Świata i trzykrotnie sięgał po Kryształową Kulę. Do tego został czterokrotnym mistrzem świata i ma na koncie cztery medale igrzysk olimpijskich.

Z kolei Mikeska prowadził później jeszcze pierwszą kadrę Czech. Prowadził także drużyny młodzieżowe kobiecej kadry Czech, a także młodzież w jednym z czeskich klubów. W sezonie 2009/2010 był trenerem polskiej skoczkini Joanny Gawron.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Policja zabrała głos w sprawie 14-latka, który udostępnił post Strajku Kobiet. Matka obawia się o bezpieczeństwo syna
  2. Elżbieta II i książę Filip dostali niecodzienny prezent. Z okazji 73. rocznicy ślubu prawnuki sprawiły im zdumiewającą niespodziankę
  3. Aleksandra Kwaśniewska pokazała urocze zdjęcie z dzieciństwa. Fani wskazują na podobieństwo do taty
  4. Nie żyje legenda polskiego sportu. Smutną wiadomość przekazał dalej Mateusz Morawiecki
  5. Kamil Stoch został oszukany na nagrodę? Organizatorzy Raw Air wiszą mu wielkie pieniądze, mistrz zabrał głos
  6. To 71-latka ponosi winę za śmierć kierowcy Opla Calibry. Uciekła z miejsca wypadku
  7. Niestosowne słowa fanki na temat “Rolnik szuka żony”. Manowska dała jej popalić, bezpośrednia do bólu

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News