Adam Małysz
East News/Andrzej Iwanczuk/REPORTER
Autor - 20 Maja 2020

Wielki polski talent zrezygnował. Adam Małysz jest bezradny: "nie możemy go zmusić"

Adam Małysz od kilku lat pełni funkcję dyrektora koordynatora ds. kombinacji norweskiej i skoków narciarskich w Polskim Związku Narciarskim. Ostatnie tygodnie to dla niego trudny okres, bowiem związek boryka się ze sporymi problemami finansowymi. Zawodnicy powoli tracą cierpliwość i rezygnują z dalszych startów. Również ci najzdolniejsi.

O zakończeniu kariery poinformował niedawno reprezentant Polski w kombinacji norweskiej Adam Cieślar. "Na pewno nie była to łatwa decyzja o końcu kariery, na którą wpłynęło też parę czynników" - tłumaczył w mediach społecznościowych zawodnik. W polskiej kadrze kombinacji norweskiej, której szkoleniowcem jest Robert Mateja, pozostał już tylko Szczepan Kupczak. Wszystko dlatego, że z dalszych startów zrezygnowała młoda nadzieja wspomnianej dyscypliny.

Reprezentantka Polski wyznała, że jest lesbijką. Zawodniczka żali się na hejt i dyskryminacjęReprezentantka Polski wyznała, że jest lesbijką. Zawodniczka żali się na hejt i dyskryminacjęCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Olbrzymia tragedia w rodzinie słynnego gwiazdora. Jego 8-letni synek zginął w dramatyczny sposób
  2. Ukradziono auto pilota Lotniczego Pogotowia. W środku licencja i sprzęt, bez którego nie może latać

Adam Małysz o odejściu zawodnika

Nadzieją na poprawę stanu polskiej kombinacji norweskiej był Piotr Kudzia. Utalentowany zawodnik postanowił jednak zawęzić obszar treningowy i zaczął uprawiać wyłącznie skoki narciarskie. - Nie jesteśmy w stanie go do tego zmusić. Namawialiśmy już od dawna, ale cały czas był na rozdrożu. W końcu pękł. Nie chce biegać. Oczywiście jeśli chodzi o skoki, na razie nie będzie go w żadnej kadrze. Będzie musiał zapracować na wynik i dostać się do zespołu. On się tego nie boi, a odwaga to naprawdę dobra cecha dla sportowca - mówi Adam Małysz w rozmowie z WP Sportowefakty.

Z kolei jedyny obecnie zawodnik polskiej kadry w kobinacji norweskiej Szczepan Kupczak zacznie trenować z reprezentacją Czech. Zawodnikowi wciąż będzie towarzyszył trener Robert Mateja. Małysz podkreśla, że PZN "musiał coś zrobić" i przeniesienie Kupczaka do Czech okazało się jedynym wyjściem z trudnej sytuacji.

Tragiczna śmierć popularnego gwiazdora. Zginął na oczach swojego małego synkaTragiczna śmierć popularnego gwiazdora. Zginął na oczach swojego małego synkaCzytaj dalej

Wielkie zmiany w kadrze skoczków

Przypomnijmy, że niedawno wprowadzono również rewolucyjną zmianę w strukturze reprezentacji Polski w skokach narciarskich. W nadchodzącym sezonie zniknie podział na kadrę A i B. Do jednolitej Kadry Narodowej zostali włączeni Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Jakub Wolny, Klemens Murańka, Paweł Wąsek, Tomasz Pilch, Aleksander Zniszczoł, Andrzej Stękała oraz Kacper Juroszek.

- Kluczem jest połączenie kadr. Michal Doleżal będzie mieć więcej pracy, bo ma nadzorować duży zespół zawodników i sztab. Po długich rozmowach z nim stwierdziliśmy jednak, że to najlepsze rozwiązanie - tłumaczy Małysz w rozmowie z WP Sportowefakty.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Możliwe wielkie zmiany w urlopach. Polacy mają powód do złości
  2. Śmiertelny wypadek pod Warszawą. Ciężarówka potrąciła mężczyznę, nie udało się go uratować
  3. Adam Małysz opowiedział o swojej tajemniczej pasji. Zaraził nią Kamila Stocha
  4. Bayern Monachium poinformował o kontuzji swojego zawodnika. Lekarze są pewni, nie zagra do końca sezonu
  5. Jan Tomaszewski bezwzględny wobec przedłużenia kontraktu z Brzęczkiem. "Doprowadził do kompromitacji Polski"
  6. Janów Podlaski po głośnej kontroli. O "zbrodni na zwierzętach" mówi cała Polska, interweniował sam minister

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News