Adam Małysz Ziobro
screen - youtube.com/tvp sport
Autor Łukasz Kowalski - 20 Września 2020

Adam Małysz odpowiada na zarzuty Ziobry. Padły mocne słowa, konflikt się zaostrza

Adam Małysz przez lata był jednym z najlepszych skoczków narciarskich na świecie. Po zakończeniu kariery jego doświadczenie wykorzystuje Polski Związek Narciarski, którym pełni funkcję dyrektora. W ostatnich dniach w Małysza po raz kolejny uderza Jan Ziobro, który trzy lata temu wywołał burzę w polskich skokach narciarskich.

Adam Małysz obecnie jest w Wiśle, gdzie organizowane są zawody Letniego Grand Prix w Pucharze Kontynentalnym. Były polski skoczek, a obecnie dyrektor koordynator do spraw skoków narciarskich i kombinacji norweskiej doglądał organizacji konkursu oraz dyspozycji reprezentantów Polski.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Polskie media podały druzgocącą informację. Ciało byłego polskiego piłkarza z Ekstraklasy odnalezione w krzakach
  2. 40 tys. ton śmieci przyjedzie do Polski z Niemiec. Wiemy już gdzie
  3. Marcin Najman znowu zaskakuje. Wystąpi w znanym show, wszystko by uczcić legendę
Narzeczona Artura Szpilki pokazała swoje ciało tysiącom Polaków na Instagramie. Zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Narzeczona Artura Szpilki pokazała swoje ciało tysiącom Polaków na Instagramie. Zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Czytaj dalej

Adam Małysz odpiera zarzuty Ziobry

Jednak jego kadencja na stanowisku dyrektorski w Polskim Związku Narciarskim zaczęła się od wielkiego skandalu wywołanego przez Jana Ziobrę. Skoczek w styczniu 2018 roku opublikował serię filmików, które wstrząsnęły polskimi skokami narciarskimi, a sam zawodnik postanowił zawiesić karierę.

W nagraniach Ziobro oskarżał władze PZN o niesprawiedliwe traktowanie. Polski skoczek uderzał bezpośrednio we władze Polskiego Związku Narciarskiego oraz bezpośrednio w Małysza, którego wymienił z nazwiska. Teraz 29-latek w rozmowie z Interią deklaruje chęć rozejmu i swojego powrotu do skoków narciarskich.

- Myślę, że jeżeli byłaby wola z drugiej strony pogodzenia się i wyciągnięcia sobie dłoni, to ja byłbym w stanie to zrobić. Ale już naprawdę, a nie tak, jak było kilkanaście razy, że podawaliśmy sobie dłonie, ja wychodziłem, a ten przysłowiowy nóż nadal był mi wbijany w plecy - powiedział Ziobro.

Kompromitacja Legii na własnym stadionie. Po przerwie było już 0:3, Vuković może zostać zwolnionyKompromitacja Legii na własnym stadionie. Po przerwie było już 0:3, Vuković może zostać zwolnionyCzytaj dalej

Ziobro chce wrócić do skoków narciarskich

Zawodnik przyznał, że jego kariera jest zawieszona, co oznacza, że chciałby wrócić do profesjonalnego uprawiania skoków narciarskich. - To się dopiero okaże, ale w tej chwili jeszcze nie złożę ostatecznej deklaracji. [...] Skoki narciarskie są takim sportem, że upływający czas faktycznie działa jakby na moją niekorzyść. Niemniej pożyjemy i zobaczymy. [...] Owszem, bez przygotowania też mógłby sobie pójść i oddać skok, ale po pierwsze to nie byłoby bezpieczne, a po drugie to nie to, co by mnie interesowało poza próbą na tzw. przetarcie. [...] Dlatego, jak już powiedziałem, jeśli wracać, to tylko na poważnie. Bo czy powrót na pół gwizdka byłby wart zachodu? - pyta retorycznie Ziobro w rozmowie z Interią.

Do wypowiedzi skoczka odniósł się już Adam Małysz, który odpiera zarzuty Ziobry. - Nie wiem, o co Jaśkowi dalej się rozchodzi. Już myślałem, że na dobre zajął się swoją pracą. No trudno, każdy może mieć jakieś swoje pretensje i zdanie. Ja potwierdzę tylko to, że wielokrotnie dochodziło do konfrontacji trenerów z Jaśkiem. Wcześniej wiele razy obiecywał, że zapominają o wszystkim, co było i zaczynają prace na nowo, od czystej kartki. Później było jednak po staremu. Nie chcę więc nawet komentować wszystkiego ponownie. Jan poszedł w swoją stronę - zaznaczył.
Małysz jednocześnie zaznaczył, że jakiekolwiek powroty do skoków narciarskich są niezwykle trudne, nawet po zdecydowanie krótszej przerwie. - Życzę mu powodzenia. Jeszcze nie było skoczka, który wróciłby po latach na dobry poziom. Nie było nawet takiego, który wróciłby po roku przerwy. To byłby chyba taki pierwszy przypadek - podkreślił Małysz, który nie wierzy w powrót Ziobry do profesjonalnego sportu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wideo - „Policję dzwoń Wiesiek” - Kolizja w Gdańsku - kto wymusił pierwszeństwo?
  2. Za kryzys klimatyczny odpowiada 1% najbogatszych. Eksperci nie pozostawiają złudzeń
  3. Polskie media podały druzgocącą informację. Ciało byłego polskiego piłkarza z Ekstraklasy odnalezione w krzakach
  4. Wielkie wzmocnienie Tottenhamu. Do Kogutów dołączy największa gwiazda na świecie, ma na koncie dwa mistrzostwa globu
  5. Hitowy transfer reprezentanta Polski na ostatniej prostej. Kluby osiągnęły porozumienie
  6. Za 5-złotówkę możesz dostać 1,5 tysiąca złotych. Od razu zacznij przeglądać szuflady

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News