Adam Małysz koronawirus
youtube.com/EurosportPolska
Autor Łukasz Kowalski - 20 Listopada 2020

Adam Małysz mocno o koronawirusie. Powiedział, co trzeba zrobić z wszystkimi, co nie wierzą

Adam Małysz jest jedną z najbardziej znanych postaci polskiego sportu, które przeszły zakażenie koronawirusem. O swojej chorobie "Orzeł z Wisły" poinformował pod koniec czerwca. Były zawodnik do tej pory stosuje się do zaleceń, ale są też tacy, którzy uważają, że pandemia nie istnieje. Wybitny polski skoczek narciarski znalazł rozwiązanie, na to, jak pokazać sceptykom, że są w błędzie.

Adam Małysz 22 czerwca na swoim profilu facebookowym poinformował, że jest zakażony koronawirusem. Po niemal trzech tygodniach przebywania na kwarantannie wrócił do zdrowia i do pracy z reprezentacją Polski w skokach narciarskich.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Właśnie dotarła do nas tragiczna informacja. Nie żyje polski mistrz świata, był lokalną legendą sportu
  2. Wszystko jasne. Minister Zdrowia ujawnił, jak będzie wyglądało Boże Narodzenie 2020. Polki nie będą zadowolone
  3. Media dotarły do informacji. Wiadomo już, czy Jerzy Brzęczek zostanie zwolniony, wkrótce spotkanie ze Zbigniewem Bońkiem
Niemcy ujawnili nowe fakty na temat Roberta Lewandowskiego. Wyszły okropne szczegóły, był szantażowanyNiemcy ujawnili nowe fakty na temat Roberta Lewandowskiego. Wyszły okropne szczegóły, był szantażowanyCzytaj dalej

Adam Małysz szczerze o koronawirusie

Mimo tego, że zakażenie koronawirusem ma już za sobą, to wciąż przestrzega wszystkich zasad reżimu sanitarnego. W rozmowie z WP Sportowe Fakty opowiedział o swoich przemyśleniach na temat pandemii i sytuacji z nią związanej.

- Noszę maseczkę, co chwilę dezynfekuję ręce i zachowuję dystans. To jest jedyna rada, zanim naukowcy wynajdą antidotum. Mimo tego, co dzieje się na świecie, jest mnóstwo sceptyków i m.in. z tego powodu notujemy tak duży przyrost liczby zakażeń - stwierdził Małysz.

Sceptycy pandemii obecni są nie tylko w Polsce, ale niemal w każdym kraju, który musi borykać się ze skutkami epidemii. Małysz w rozmowie przedstawił swój sposób na to, by pokazać niewierzącym w pandemię, jakie spustoszenie sieje ta choroba.

- Każdy ma prawo wyrazić swoją opinię. Osoby, które sieją niepokój, mówią głośno o jakichś przekrętach, powinny dostać przepustkę do szpitala. Im trudno jest wszystko zrozumieć, skoro nie zetknęli się z COVID-19. Osoba, która przeszła zakażenie choćby z małymi objawami, już w niego wierzy - podkreślił.

Druzgocąca wiadomość dla fanów skoków narciarskich. Ulubieniec fanów nie przyleci do Wisły, kochają go tysiąceDruzgocąca wiadomość dla fanów skoków narciarskich. Ulubieniec fanów nie przyleci do Wisły, kochają go tysiąceCzytaj dalej

Małysz znalazł sposób by przekonać sceptyków

Małysz w rozmowie z WP Sportowe Fakty podkreślił, że nie chodzi o wiarę w pandemię, ale bezpieczeństwo i zdrowy rozsądek. "Orzeł z Wisły" zaznaczył, że przez brak rozsądku sceptyków mogą stracić "Bogu ducha winni ludzie".

Były reprezentant Polski opowiedział, że choroby nie przeszedł bezobjawowo. W jego przypadku pojawił się brak węchu i smaku, a do tego bolały go mięśnie i bardzo szybko się męczył. Jak wyznał, do tej pory zmaga się ze skutkami zakażenia.

- Ja się zetknąłem z opinią, że rząd mi zapłacił za ujawnienie swojego zakażenia. Absurd. Zrobiłem to sam z własnej woli. Przeszedłem tę chorobę. Oczywiście nie tak tragicznie, jak niektórzy, ale ja do dziś tego nie lekceważę. Mimo że nie wyszło mi nic w klatce piersiowej, to wciąż mam problem z ćwiczeniami fizycznymi. Do dziś szybko się męczę. Nawet jeśli to tylko tkwi w mojej podświadomości - zdradził Małysz.

Małysz razem z kadrowiczami szykuje się do rozpoczęcia kolejnego sezonu Pucharu Świata. Już w piątek zainaugurują zimowe zmagania od kwalifikacji do niedzielnego konkursu na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. Na sobotę zaplanowano konkurs drużynowy.

Epidemia koronawirusa odciśnie bardzo mocno swoje piętno na rozpoczynającym się sezonie Pucharu Świata. Konkursy będą odbywać się bez udziału publiczności. Bez kibiców mają się odbyć także zaplanowane na ten sezon mistrzostwa świata w lotach i mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. Choć jeszcze fani mają nadzieję na zmianę tych decyzji wraz z rozwojem sytuacji.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Microsoft zainwestuje w Polsce niewyobrażalne pieniądze. Wszystko zostało ujawnione, wiemy kto skorzysta
  2. Pamiętacie Nel z “Pustyni i w puszczy”? Karolina Sawka wyrosła na piękną kobietę, internauci są pod wrażeniem
  3. Właśnie dotarła do nas tragiczna informacja. Nie żyje polski mistrz świata, był lokalną legendą sportu
  4. Media dotarły do informacji. Wiadomo już, czy Jerzy Brzęczek zostanie zwolniony, wkrótce spotkanie ze Zbigniewem Bońkiem
  5. Robert Lewandowski ujawnił przed kamerami, dlaczego Brzęczek zdjął go z boiska. Prawda wyszła na jaw, wszystko było zaplanowane
  6. Na zdjęciu ukrywa się dziecko. Potrafisz je odnaleźć? Przypominamy o odblaskach
  7. Jaruś z “Chłopaków do wzięcia” z ważnym przesłaniem do fanów. Nikt się nie spodziewał

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News