Adam Małysz FIS
screen - youtube.com/tvp sport
Autor Łukasz Kowalski - 21 Października 2020

Adam Małysz odsunięty od kadry skoczków. Zaskakująca decyzja Polskiego Związku Narciarskiego

Adam Małysz stracił bardzo ważne stanowisko. Decyzją Polskiego Związku Narciarskiego nie będzie już przedstawicielem Polski w Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Jego miejsca zajmie były trener reprezentacji Polski. To nie jedyna zmiana, jaka czeka kibiców skoków narciarskich w zbliżającym się sezonie.

Adam Małysz od lat jest jedną z najważniejszych postaci polskiego narciarstwa. Polak najpierw odnosił sukcesy na skoczniach całego świata, a po zakończeniu kariery Polski Związek Narciarski korzystał z jego doświadczenia.

DZISIAJ GRZEJE:

Justyna Żyla ostro o decyzji rządu. Wymowne zdjęcie z ciałem pozbawionym ubrań i wulgarnym gestem (FOTO)Justyna Żyla ostro o decyzji rządu. Wymowne zdjęcie z ciałem pozbawionym ubrań i wulgarnym gestem (FOTO)Czytaj dalej

Adam Małysz stracił ważną pozycję

Od kilku lat Małysz był bardzo blisko reprezentacji Polski jako dyrektor koordynator do spraw skoków narciarskich i kombinacji norweskiej. Piastował też ważny urząd z ramienia Polski w Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

Przed rozpoczęciem nowego sezonu poinformowano o bardzo poważnych zmianach w strukturach polskiego narciarstwa. Małysz przestał być członkiem komisji FIS. Jego miejsce zajął Łukasz Kruczek, który został się także członkiem Podkomitetu FIS ds. sprzętu i rozwoju skoków narciarskich.

To nie jedyny reprezentant Polski, jaki zasiądzie w szeregach międzynarodowej Federacji narciarskiej. Faustyna Malik zasiądzie jako członek w Podkomitecie FIS ds. oficjeli, przepisów i kontroli w skokach narciarskich.

Zbliżający się wielkimi krokami kolejny sezon Pucharu Świata przyniesie wielkie zmiany. Wszystko by jak najlepiej i jak najsprawniej przeprowadzać zawody w dobie koronawirusa.

Na jaw wyszedł sekret zmarłego Dariusza Gnatowskiego. Tuż przed śmiercią udzielił ważnego wywiadu, aktor zdradził tajemnicęNa jaw wyszedł sekret zmarłego Dariusza Gnatowskiego. Tuż przed śmiercią udzielił ważnego wywiadu, aktor zdradził tajemnicęCzytaj dalej

Wielkie zmiany przed rozpoczynającym się sezonem Pucharu Świata

Jak informuje portal skijumping.pl, FIS szykuje wielkie zmiany w przeprowadzaniu konkursów drużynowych. Rozegranie zawodów będzie możliwe już przy sześciu zespołach. Wszystko, aby jak najmniej zawodów "wypadło" ze względu na zakażenie koronawirusem u zawodników.

Zmiany dotkną także konkursów indywidualnych. Aby zawody mogły się odbyć potrzebni będą reprezentanci przynajmniej ośmiu różnych państw.

Na razie Puchar Świata ma się odbyć zgodnie z planem. Pod koniec listopada zawodnicy mają się stawić na inauguracyjnych konkursach na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle.

Przyszły sezon będzie obfitował z wielkie emocje sportowe. Na przełomie lutego i marca zaplanowane są mistrzostwa świata w Oberstdorfie. Oprócz tego kibiców czekają przeniesione z tego mistrzostwa świata w lotach, które mają się odbyć w Planicy.

Na starcie nie zabraknie Biało-Czerwinych, którzy latem imponowali formą. Podczas jedynych dwóch zawodów tegorocznego cyklu Letniego Grand Prix dwukrotnie zwyciężał Dawid Kubacki przed Kamilem Stochem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pawłowicz mówiła o "menelach, którzy ją zaatakowali". Oni mają nagranie, jest w sieci
  2. Uwaga, Play24 wprowadziło ważną aktualizację. Wszyscy abonenci powinno się pilnie zainteresować
  3. Nie żyje znany reprezentant Polski w siatkówce. Był zarażony koronawirusem
  4. Córka Jarosława Bieniuka pokazała gorące zdjęcie z chłopakiem. Po chwili je usunęła, ale w sieci nic nie ginie (FOTO)
  5. Tragedia w ringu. Zawodnik dostał dwa ciosy i zmarł. Wszystko nagrały kamery (WIDEO)
  6. Rząd wprowadza zmiany i wysokie kary. Lepiej się na nie przygotować
  7. Nie wierzysz w działanie maseczek? Pierwsze poważne badanie, które obnaża ich skuteczność

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News