Adam Małysz
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Mateusz Dziubiński - 22 Sierpnia 2020

Adam Małysz wpadł na rewelacyjny pomysł. Chodzi o przyszłość polskich skoków, wszystko wyszło na jaw

Adam Małysz, dyrektor Polskiego Związku Narciarskiego ds. skoków i kombinacji norweskiej przedstawił prezesowi Apoloniuszowi Tajnerowi swój nowy pomysł. Legendarny skoczek wpadł na to, by zmienić nieco dotychczas funkcjonujący w naszej kadrze system. Jeśli nasza kadra zdecyduje się na wprowadzenie zaproponowanych przez Małysza zmian, będzie to prawdziwa rewolucja. 

Adam Małysz zdaniem mediów wpadł na pomysł, który może zrewolucjonizować polskie skoki narciarskie. “Orzeł z Wisły” przedstawił już swoją propozycję na zmiany w kadrze prezesowi PZN Apoloniuszowi Tajnerowi, a ten w rozmowie ze Skijumpinkg.pl zdradził, że jest do niej optymistycznie nastawiony.

Dawid Kubacki nagle zaapelował do wszystkich Polaków. Mocne słowa polskiego skoczkaDawid Kubacki nagle zaapelował do wszystkich Polaków. Mocne słowa polskiego skoczkaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Artur Barciś z mocnym apelem do Polaków. "Czy was niektórych po..." [WIDEO]
  2. Pilny apel sanepidu, trwają poszukiwania mieszkańców. Proboszcz ma koronawirusa
  3. W końcu stało się. Polska trafiła na żółtą listę, nowe obostrzenia dla każdego


Adam Małysz chce zrewolucjonizować skoki narciarskie w Polsce

W ten weekedn polscy kibice skoków narciarskich obchodzą prawdziwe święto. Ponownie mogą cieszyć się skokami swoich ulubionych reprezentantów Polski, a także ich zagranicznych rywali. Skoczkowie zawitali do Wisły, gdzie na skoczni imienia Adama Małysza odbędą się dwa konkursy Letniego Grand Prix. Rywalizacja odbędzie się w sobotę i niedzielę, ale skoczkowie mają już za sobą skoki oddane w piątek.

Z uwagi na to, że do Wisły przyjechało tylko 46. zawodników, nie ma potrzeby organizowania kwalifikacji do konkursów. Zamiast nich TVP, która transmituje zawody, zorganizowała Puchar TVP. Skoczkowie rywalizowali o tytuł w jednej serii. Konkurencji nie dali szans Polacy. Wygrał Kamil Stoch, a drugie miejsce zajął Dawid Kubacki. Trzeci był Philipp Ashcenwald. Wkrótce polska kadra może być jeszcze silniejsza, a wszystko za sprawą Adama Małysza.

Kamil Stoch kompletnie zdeklasował konkurencję podczas pierwszego tegorocznego konkursu. Pękamy z dumy, wielkie brawaKamil Stoch kompletnie zdeklasował konkurencję podczas pierwszego tegorocznego konkursu. Pękamy z dumy, wielkie brawaCzytaj dalej


Prezes Apoloniusz Tajner jest zachwycony inicjatywą Adama Małysza

Legendarny skoczek nie zamierza jednak reaktywować kariery i nawiązać do sukcesów sprzed lat. Obecny dyrektor Polskiego Związku Narciarskiego ds. skoków i kombinacji norweskiej wpadł na pomysł, który może pomóc w rozwoju skoków i wzmocnieniu kadry. Zakłada on poszerzenie reprezentacji Polski, gdyż zawodnicy kadry B równiez prezentują już bardzo wysoki poziom. PZN spodobał się pomysł Małysza.

- Już zimą trenerzy kadr A i B kreślili taki plan. Uznali, że czas zmienić układ i rozruszać utarty dotąd schemat. Wzięto pod uwagę poziom zawodników z dotychczasowej kadry B, który jest całkiem dobry. Ta grupa bardzo zbliżyła się do kadry A, stąd pomysł na dwunastoosobową reprezentację w sezonie 2020/21. To duży zespół, ale funkcjonuje. W tym momencie pomysł wydaje się bardzo trafiony - zdradził w rozmowie z portalem Skijumping.pl prezes PZN Apoloniusz Tajner.

Źródło: Skijumping.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Aż 4 tys. zł dodatku do emerytury miesięcznie. Coraz więcej Polaków ma szansę się załapać
  2. Śmiertelna chmura pochłonęła 1746 ludzkich żyć. Przyczyna katastrofy nadal owiana tajemnicą
  3. Piotr Żyła zadziwił wszystkich Polaków. Nie ma czasu na romanse, wsiadł na traktor i wtedy się zaczęło (FOTO)
  4. Wyciekło nieznane zdjęcie Marty Linkiewicz. Zapozowała zupełnie nago, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  5. Prezes Barcelony potwierdził najważniejszą informację. Ogłosił wszystko w środku nocy
  6. Wideo - Przerażający wypadek. Ciężarówka z impetem wjechała w samochody osobowe

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News