Adam Małysz
instagram.com/adammalysz
Autor Mateusz Wysokiński - 23 Stycznia 2020

Adam Małysz krytykuje polskiego skoczka. Padły bardzo mocne słowa

Adam Małysz jest bez wątpienia jednym z największych autorytetów w sprawie polskich skoków narciarskich. Mimo że sportowiec od kilku lat nie jest już aktywny, to nadal pozostaje w bliskim kontakcie z reprezentacją i często jest proszony o kilka słów komentarza. Tym razem legenda polskich skoków skrytykowała członka reprezentacji narodowej. Padły bardzo mocne słowa.

Adam Małysz pamięta jeszcze, jak sam przed laty czarował w barwach reprezentacji Polski i zdobywał serca Polaków. Mistrz znalazł co prawda swoich następców w postaci Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, czy Piotra Żyły, ale wiele talentów nie osiągnęło swojego maksymalnego potencjału. Szczególnie jeden z członków dzisiejszej reprezentacji zawiódł oczekiwania Małysza, co da się wyczuć, czytając ostatnie słowa legendarnego skoczka. Tak ostrych słów pod kątem członka kadry jeszcze nie było.

Nowy piłkarz Legii już strzela bramki. Pomoże w zdobyciu mistrzostwaNowy piłkarz Legii już strzela bramki. Pomoże w zdobyciu mistrzostwaCzytaj dalej

Adam Małysz krytykuje członka reprezentacji. Mocne słowa pod adresem sportowca

Skoczkiem narciarskim, który w tym sezonie nie przypada do gustu Małyszowi i innym kibicom polskiej reprezentacji jest Maciej Kot. Sportowiec przechodzi przez prawdziwy kryzys formy, a jego postawa kilkukrotnie była komentowana przez ekspertów, którzy apelowali nawet do trenera polskiej kadry, aby ten zaniechał powoływania Kota. Małysz przyznał, że miejsce Kota w kadrze jest uzasadnione faktem, że oprócz niego nie ma zbytnio kto skakać.

- Maciej Kot skacze, bo za bardzo nie ma kto inny. Kadra B też odstaje. Aleksander Zniszczoł prezentował się nieźle w Pucharze Kontynentalnym, ale nie tak, żeby w Pucharze Świata, gdzie startuje się z rozbiegu ustawionego o wiele niżej, zdobywać punkty. - powiedział Małysz

Legendarny skoczek wierzy w reprezentację

O ile Małysz nie ma wątpliwości co do formy Stocha, Kubackiego i Żyły, o tyle cały czas liczy na to, że więcej polskich skoczków zacznie dorównywać im wynikami. Szczególne nadzieje legenda pokłada w Jakubie Wolnym.

- Patrzę w kierunku Jakuba Wolnego, bo wierzę, że się odbuduje. Umie sobie radzić z presją. Od Turnieju Czterech Skoczni było jednak coraz gorzej. Rozmawialiśmy, szukaliśmy przyczyn i nie do końca wiemy, o co chodzi. Robi błąd na progu, ale co gorsze, stracił czucie tych błędów. Może kilka dni w Zakopanem wystarczyło - mówi Małysz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Żona Sławomira Peszki nie ma litości dla męża. "Jak ty czegoś nie odje... raz na pół roku, to nie jesteś sobą"
  2. Legendarny napastnik Legii Warszawa w Premier League? Trafi tam zamiast Piątka
  3. Polski sportowiec ośmieszony przez działaczy. Pieniądze ważniejsze, niż pamięć
  4. Gorzka prawda na temat Adama Małysza wyszła na jaw. Bezlitosne słowa byłego trenera
  5. Wisła Kraków daleka od bankructwa? Kolejny piłkarz w zespole
  6. Radosna nowina od Piotra i Justyny Żyłów. W sieci pojawiło się zaskakujące zdjęcie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News