Adam Małysz Kubakci
YouTube - TVP
Autor Piotr Bernaciak - 24 Stycznia 2020

Adam Małysz skomentował ostatnie zachowanie Dawida Kubackiego. Wymowne słowa mistrza

Adam Małysz postanowił skomentować to, co ostatnimi czasy robi Dawid Kubacki. Doczekaliśmy się bardzo wymownego komentarza ze strony legendy polskiego sportu. Wielu fanów spodziewało się opinii ze strony Małysza.

Adam Małysz stał się ważną częścią polskich skoków narciarskich na przełomie wieków i pozostaje nią do tej pory. Nasz legendarny mistrz olimpijski co prawda już dawno zakończył karierę, jednak nie oznacza to, że przestał całkowicie udzielać się w środowisku. Włodarze naszej federacji słusznie uznali, że nikt nie będzie zajmować się kontaktem z mediami lepiej, niż właśnie on.

Z tego powodu często mamy do czynienia z komentarzami ze strony Adama Małysza na temat tego, co aktualnie dzieje się z reprezentantami Polski na wszystkich najważniejszych konkursach Pucharu Świata. Tym razem Adam Małysz postanowił wypowiedzieć się na temat tego, co w ostatnich tygodniach robi Dawid Kubacki. Trudno dziwić się opinii legendy polskiego sportu.

Z ostatniej chwili: uwielbiany sportowiec zmarł po wypadku. Przegrał najważniejszą walkęZ ostatniej chwili: uwielbiany sportowiec zmarł po wypadku. Przegrał najważniejszą walkęCzytaj dalej

Adam Małysz skomentował zachowanie Dawida Kubackiego

- Dla mnie to było mistrzostwo świata! Ten skok nie był udany na progu, ale potrafił z tego wyżyłować tyle, żeby wygrać konkurs. Pokazał, że jest w wielkiej formie, ale także jest bardzo mocny psychicznie. Myślę, że forma Kubackiego stała się stabilna przez to, że poczuł się pewnie na Turnieju Czterech Skoczni. Tam zajmował miejsca na podium i to mu pomogło. Presja nie wywołała u niego negatywnego wpływu, a on sobie z tym bardzo dobrze poradził, dlatego jest teraz tak mocny. Nawet jak Dawid popełnia błąd w powietrzu, to widać, że leci zdecydowanie niżej, ale leci szybciej. Leci też bardzo wyciągnięty na tych nartach, dlatego tak odlatuje w drugiej fazie lotu - powiedział Adam Małysz w rozmowie ze Sport.pl

Nie da się ukryć, że nasz mistrz jest pod wrażeniem ostatniego zachowania Dawida Kubackiego, który postanowił wyciągnąć wnioski z tego, co przez lata sprawiało mu problemy, i dzięki temu spisuje się znacznie lepiej. W tym sezonie widać niesamowitą poprawę w skokach Polaka, który poczynił ogromne postępy i stał się jednym z faworytów do triumfu w Pucharze Świata.

Adam Małysz pod wrażeniem naszego skoczka

Chyba nikt nie spodziewał się, że Dawid Kubacki przejdzie na początku tego roku tak wielką przemianę, która pozwoli mu na znaczną poprawę swoich wyników. Pozostaje nam trzymać kciuki za to, by w najbliższej przyszłości jego dyspozycja nie uległa pogorszeniu i aby udało się sięgnąć po ostateczny triumf w Pucharze Świata, co przy gorszej formie konkurencji nie jest niemożliwe.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dawid Kubacki nie popada w samozachwyt. "Ciągle mam nad czym pracować"
  2. Z ostatniej chwili: uwielbiany sportowiec zmarł po wypadku. Przegrał najważniejszą walkę
  3. Jarosław Niezgoda nie podpisał kontraktu z Portland Timbers. Znamy prawdziwą przyczynę
  4. Zbigniew Boniek porównał Ekstraklasę do Premier League. "Tam też kopią się po głowach"
  5. Krzysztof Piątek podjął decyzję. Już wiadomo, w jakim klubie będzie występował
  6. Smutne doniesienia o zdrowiu uwielbianego skoczka narciarskiego. Walczy z groźną chorobą, nie chce zmarnować ani chwili

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News