Adam Małysz
EAST NEWS
Autor Mateusz Dziubiński - 24 Kwietnia 2020

Adam Małysz ruszył na ratunek szpitalowi walczącemu z epidemią. Zakasał rękawy i sam wziął się do pracy

Adam Małysz włączył się do walki z koronawirusem. Obecny dyrektor ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej PZN postanowił obdarować szpital, w którym na co dzień leczone są osoby chore na COVID-19. Jak się okazało, to nie pierwsza darowizna, jakiej dokonał były skoczek. 

Adam Małysz dołączył do zacnego grona sportowców, którzy starają się pomóc w walce z pandemią koronawirusa. Nasz wybitny skoczek narciarski dokonał szczodrej darowizny na rzecz szpitala zakaźnego.

Silna europejska liga anulowała sezon. W tym roku nie będzie żadnego mistrzaSilna europejska liga anulowała sezon. W tym roku nie będzie żadnego mistrzaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tak mieszka Kamil Stoch. Dom skoczka wygląda jak pałac i jest wart miliony, zachwycająca posiadłość
  2. Świetne wieści dla Polski. Udało się ograniczyć transmisję poziomą koronawirusa


Adam Małysz ruszył do walki z koronawirusem

Od czasu wybuchu pandemii koronawirusa wielu sportowców postanowił wykorzystać swoje możliwości, by pomóc tym, którzy zostali najbardziej dotknięci przez zabójczą chorobę. Ogromne sumy pieniędzy na rzecz służb medycznych, szpitali i organizacji humanitarnych przekazali między innymi Cristiano Ronaldo, Neymar, Lionel Messi, Rafael Nadal czy Novak Djoković.

W Polsce z pomocą ruszyli Robert i Anna Lewandowscy, Jakub Błaszczykowski i jego fundacja. Do tego wspaniałego grona dołączył najlepszy skoczek narciarski w historii Polski, Adam Małysz. Obecny dyrektor Polskiego Związku Narciarskiego postanowił wesprzeć Szpital Śląski w Cieszynie.

Nadchodzą wielkie zmiany w polskiej kadrze skoczków. Wielu z nich nie będzie mogło więcej wystąpićNadchodzą wielkie zmiany w polskiej kadrze skoczków. Wielu z nich nie będzie mogło więcej wystąpićCzytaj dalej


Utytułowany skoczek przekazał ogromną darowiznę na rzecz szpitala

W placówce leczone są osoby zakażone koronawirusem. Adam Małysz postanowił wspomóc zmagania szpitala z walce chorobą. Biuro prasowe szpitala poinformowało, że Małysz osobiście pojawił się na miejscu, by przekazać ogromną darowiznę. Uzbrojony w maseczkę ochronną słynny skoczek osobiście rozładowywał dostarczony towar. Darowizna to środki dezynfekujące, napoje energetyczne dla personelu, słodycze, przekąski oraz woda mineralna.

- W takiej sytuacji powinniśmy z całych sił wspierać nasz miejscowy szpital, tutaj się przecież leczymy - powiedział Małysz, cytowany przez cieszyński szpital.

Jak się okazało, kilka dni wcześniej nasz utytułowany reprezentant przekazał placówce również dwie skrzyniowe zamrażarki, z których personel już korzysta.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni za wsparcie, które płynie do nas ze wszystkich stron. Dziękujemy za wszelkie dary, które przekazujemy personelowi, aby mógł pracować jeszcze bezpieczniej i w bardziej komfortowych warunkach. Dziękujemy także za wszelkie wpłaty pieniężne, także te kierowane przez Fundację Zdrowia Śląska Cieszyńskiego, dzięki którym kupujemy dodatkowy sprzęt medyczny, wyposażenie oraz środki ochronne dla personelu. Jesteśmy pod wrażeniem ogromnej okazywanej solidarności przedsiębiorców, sportowców, instytucji, a także osób prywatnych ze środowiskiem medycznym. Wspólnymi siłami zwyciężymy z zagrożeniem koronawirusem - powiedział Czesław Płygawko, dyrektor Szpitala Śląskiego.

Źródło: PolsatSport.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Trzy miesiące byli na morzu. W końcu dotarli do portu, nikt nie mógł uwierzyć w wyniki badań
  2. ZUS opublikował komunikat w sprawie "trzynastek". Bardzo ważna informacja
  3. Trener kadry Polski podał się do dymisji. Uznał, że przez ostatnie 2 lata spełnił swój cel
  4. Mecz reprezentacji Polski z Holandią zostanie odwołany? Pojawił się ogromny problem
  5. Jakim samochodem jeździ Robert Lewandowski? Cena jest wprost kosmiczna, wielu może pozazdrościć
  6. Bill Gates powiedział ile zajmie nam powrót do normalności po pandemii. Czas liczy od dziś

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News