Adam Małysz
Facebook/Adam Małysz
Autor Wojciech Olszowy - 24 Grudnia 2020

Adam Małysz dotkliwie zaatakowany przez Polaków. Wszystko przez jedno zdjęcie, spotkała go lawina hejtu

Adam Małysz w trakcie swojej kariery był jednym z najbardziej uwielbianych polskich sportowców. Kibice go kochali i ubóstwiali, a cały kraj zalała Małyszomania. Teraz musi mierzyć się z niecodzienną sytuacją, w której jest krytykowany. Wszystko przez decyzję o organizacji mistrzostw Polski w skokach narciarskich mimo fatalnych warunków. Były skoczek został zaatakowany przez wściekłych kibiców.

  • Adam Małysz krytykowany przez kibiców
  • Były skoczek został zaatakowany za to, że zorganizowano Mistrzostwa Polski w skokach
  • Zawody odbyły się mimo fatalnych warunków
  • Przez silny wiatr dwoje startujących miało wypadek

Adam Małysz w ogniu krytyki po wtorkowych Mistrzostwach Polski. Zawody odbyły się mimo fatalnych warunków. Ta decyzja mogła mieć dramatyczne skutki, gdy doszło do wypadku Kingi Rajdy. Na szczęście nic się nie stało, a były skoczek musi teraz poradzić sobie ze wściekłością kibiców.

Adam Małysz krytykowany

We wtorek odbyły się Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich, mimo iż panujące warunki nie sprzyjały rywalizacji. Wiał silny wiatr i padał deszcz, co uniemożliwiało oddawanie bezpiecznych skoków. Potwierdziły to próby Karola Niemczyka, a szczególnie Kingi Rajdy.

Po zawodach Adam Małysz zamieścił z nich kilka zdjęć na swoim Instagramie. Widzimy na nich podium konkursów pań i panów, oraz nowego mistrza Polski, Tomasza Pilcha. Małysz pogratulował triumfatorom. Odniósł się także do nieszczęśliwych wydarzeń na skoczni w Wiśle. - Ze względu na warunki, zawody były bardzo trudne. Konkurs został przedwcześnie zakończony po fatalnym upadku Kingi Rajdy. W pierwszej serii groźny wypadek zaliczył również Karol Niemczyk, ale na szczęście udało mu się zejść o własnych siłach ze skoczni.

W komentarzach wylała się fala krytyki ze strony wściekłych kibiców. Decyzja o organizacji mistrzostw była dla nich szokująca i niezrozumiała. - Farsa, a nie mistrzostwa kraju. Dopiero Kinga Rajda musiała zostać zniesiona na noszach, żebyście to zakończyli? Wstyd, szkoda że przyklaskuje pan swojemu "prezesowi" - [pisownia oryg.] czytamy w jednym komentarzu. - Kompromitacja i skandal, całe te zawody - pisze internauta. - Te zawody to była kpina i żenada - dodaje kolejny.

Adam Małysz słusznie atakowany?

Adam Małysz pełni obecnie funkcję dyrektora koordynatora PZN ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej. Miał zatem jakiś wpływ na decyzje dotyczące mistrzostw. Niewątpliwie doszło do skandalu, za który teraz obrywa były skoczek. To z pewnością dla niego niecodzienna, gdyż rzadko mierzył się z krytyką.

Organizatorzy działali pod presją. Już w zeszłym roku zawody się nie odbyły ze względu na zbyt wysokie temperatury. Gdyby do mistrzostw nie doszło do skutku i tym razem, mistrz kraju nie zostałby wyłoniony drugi rok z rzędu. Tym razem również były problemy. Najpierw trzeba było przenieść termin, by nie kolidował z Turniejem Czterech Skoczni, a potem zmienić miejsce, gdyż w Zakopanem trwały remonty.

Najważniejsze jest jednak zdrowie zawodników, a to zostało poważnie narażone. Silne podmuchy wiatru spowodowały, że Karol Niemczyk i Kinga Rajda stracili kontrolę w locie. Niemczyk miał jednak sporo szczęścia, bo mimo upadku wstał o własnych siłach, natomiast w przypadku Rajdy było inaczej.

20-latka nie utrzymała pozycji i upadła. Na jej nieszczęście, odpięła się jej narta, co pogorszyło sytuację. Zawodniczka sunęła po skoczni przez kilkadziesiąt metrów, a po zatrzymaniu nie podnosiła się. Została przetransportowana do szpitala, gdzie wykonano badania. Na szczęście nic poważnego się jej nie stało i wszystko skończyło się na siniakach i otarciach

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Przepis

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News