Adam Małysz
East News/Andrzej Iwanczuk/REPORTER
Autor Bartosz Goluch - 25 Kwietnia 2020

Adam Małysz zapowiada rewolucję w kadrze skoczków. "Będą duże niespodzianki"

Adam Małysz ujawnił plany polskiej reprezentacji w skokach narciarskich na kolejny sezon. "Orzeł z Wisły" zapowiedział, że w składzie kadry A dojdzie do istotnych zmian, których mało który kibic mógłby się spodziewać.

Miniony sezon pozostawił fanom skoków poczucie niedosytu. Wprawdzie Dawid Kubacki wygrał Turniej Czterech Skoczni, a w czołowej dziesiątce Pucharu Świata mieliśmy dwóch naszych reprezentantów, ale postawa części reprezentantów była naprawdę kiepska. Swoje zrobił Piotr Żyła (11. pozycja w "generalce" PŚ), ale Maciej Kot czy Aleksander Zniszczoł prezentowali się poniżej oczekiwań. Adam Małysz zapowiada spore zmiany w składzie kadry A polskich skoczków.

Nie żyje mistrz olimpijski i mistrz świata. Mimo choroby ustanowił wielki rekordNie żyje mistrz olimpijski i mistrz świata. Mimo choroby ustanowił wielki rekordCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Oficjalnie: Ekstraklasa wraca do gry. Premier ujawnił datę wznowienia sezonu
  2. Zaskakujące wyniki badań. Naukowcy sprawdzą czy nikotyna zapobiega rozprzestrzenianiu się komórek wirusa

Adam Małysz i Michal Doleżal zaskoczą kibiców

Jako zawodnicy, którzy potencjalnie mogą dołączyć do reprezentacji Polski wymieniani są m.in. Tomasz Pilch i Paweł Wąsek. Małysz nie chciał jednak operować nazwiskami i ograniczył się do enigmatycznej zapowiedzi.

- Jesteśmy na finiszu ustaleń. Będą duże niespodzianki, ale sądzę, że na plus. Mamy teraz ciężkie warunki, i nie chodzi tu raczej o to, że kontaktujemy się telefonicznie, ale oczywiście przede wszystkim czekamy na rozwój sytuacji, na co będzie nas stać, na zapewnienie jakich warunków - powiedział dyrektor koordynator PZN ds. skoków narciarskich.

Kim jest piękna żona Dawida Kubackiego? W przeszłości również uprawiała sportKim jest piękna żona Dawida Kubackiego? W przeszłości również uprawiała sportCzytaj dalej

Małysz o zwolnieniach w PZN

"Orzeł z Wisły" potwierdził doniesienia o ograniczeniu liczby pracowników Polskiego Związku Narciarskiego. Cięcia są związane z epidemią koronawirusa i spadkiem dochodów związku. - Są już zwolnienia w PZN. Nie wiem, ile dokładnie. Umowy dla niektórych trenerów nie są podpisywane, trwa czekanie. Musimy się liczyć, że nie będziemy mieli tyle pieniędzy. Liczymy jednak, że los się uśmiechnie - stwierdził Małysz.

Legenda polskich skoków narciarskich zaapelowała także do sponsorów, by nie odwracali się od tej dyscypliny. - Mamy podpisane umowy, liczymy, że sponsorzy wiedzą jaki potencjał tkwi w skokach. (...) PZN nie posiada żadnych rezerwowych pieniędzy. To sport wyczynowy, pieniądze wydaje się na bieżąco, aby zapewnić taki poziom jak do tej pory, my nie możemy z pewnych rzeczy rezygnować. Jeśli tak się stanie, to wrócimy do sytuacji z lat 80. i 90., gdy sport w Polsce prawie nie istniał - ostrzega Małysz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jeden kraj jest bliski zwycięstwa. Wspaniałe wiadomości z zagranicy
  2. Dziecko zadzwoniło na policję, w słuchawce: zaginął, jego życie jest zagrożone. Akcja ruszyła
  3. Nie żyje mistrz olimpijski i mistrz świata. Mimo choroby ustanowił wielki rekord
  4. Kim jest piękna żona Dawida Kubackiego? W przeszłości również uprawiała sport
  5. Znany piłkarz w śpiączce po zakażeniu COVID-19. Pierwszy test wykluczył chorobę
  6. Zerowy VAT na kolejny rodzaj towaru? Teraz faktycznie czekają nas obniżki cen?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News