Adam Małysz
youtube.com/skijumping.pl
Autor Mateusz Wysokiński - 25 Kwietnia 2020

Adam Małysz przekazał dramatyczne wiadomości. Przyszłość polskich skoków wisi na włosku. "Są zwolnienia"

Adam Małysz przekazał bardzo niepokojące informacje na temat polskich skoków narciarskich. Skoczek, który obecnie jest dyrektorem w PZN opowiedział w mediach o bardzo słabej sytuacji polskich skoków, spowodowanej epidemią koronawirusa. Wiele wskazuje na to, że w polskich reprezentacjach dojdzie do wielu zwolnień.

Adam Małysz zabrał głos w sprawie przyszłości polskich skoków. O ile wydawać by się mogło, że dobre występy Kamila Stocha, Dawida Kubackiego i Piotra Żyły zagwarantują polskim skokom spokój i dobre perspektywy na przyszłość, o tyle legendarny skoczek powiedział o tym, że z powodu epidemii koronawirusa przyszłość dyscypliny nie wygląda dobrze. Już teraz mowa jest o zwolnieniach i brakujących pieniądzach.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tak mieszka Kamil Stoch. Dom skoczka wygląda jak pałac i jest wart miliony, zachwycająca posiadłość
  2. Świetne wieści dla Polski. Udało się ograniczyć transmisję poziomą koronawirusa
Żona reprezentanta Polski to prawdziwa torpeda. Jej zdjęcia onieśmielają wszystkich Polaków (ZDJĘCIA)Żona reprezentanta Polski to prawdziwa torpeda. Jej zdjęcia onieśmielają wszystkich Polaków (ZDJĘCIA)Czytaj dalej

Adam Małysz przekazał najgorsze wiadomości. Chodzi o przyszłość polskich skoków

W trakcie wywiadu z TVP Sport, były medalista olimpijski wyjawił, że przyszłość PZN nie maluje się w optymistycznych barwach. W samym związku ma dochodzić do zwolnień, a zatrudnieni trenerzy mogą już nie wrócić do pracy, ponieważ ich umowy przestały obowiązywać.

- Są już zwolnienia w PZN. Nie wiem, ile dokładnie. Umowy dla niektórych trenerów nie są podpisywane, trwa czekanie. Musimy się liczyć, że nie będziemy mieli tyle pieniędzy. Liczymy jednak, że los się uśmiechnie - zdradził były mistrz świata w skokach narciarskich.

Nie żyje legenda sportu i ulubieniec kibiców. Sportowiec zmarł na COVID-19Nie żyje legenda sportu i ulubieniec kibiców. Sportowiec zmarł na COVID-19Czytaj dalej

Sponsorzy ratunkiem dla skoków?

Adam Małysz swoją wiarę w utrzymanie światowego poziomu polskich skoków narciarskich pokłada w sponsorach. Sprawa jest o tyle skomplikowana, że w przypadku braku występów ciężko znaleźć chętnego, który zainwestowałby w reprezentację narodową.

- Mamy podpisane umowy, liczymy, że sponsorzy wiedzą jaki potencjał tkwi w skokach. Do zimy jeszcze sporo czasu. Liczymy, że będzie tak jak do tej pory, robimy wszystko, aby tak było. PZN nie posiada żadnych rezerwowych pieniędzy. To sport wyczynowy, pieniądze wydaje się na bieżąco, aby zapewnić taki poziom jak do tej pory, my nie możemy z pewnych rzeczy rezygnować. Jeśli tak się stanie, to wrócimy do sytuacji z lat 80. i 90., gdy sport w Polsce prawie nie istniał - powiedział były sportowiec.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Trzy miesiące byli na morzu. W końcu dotarli do portu, nikt nie mógł uwierzyć w wyniki badań
  2. ZUS opublikował komunikat w sprawie "trzynastek". Bardzo ważna informacja
  3. Trener kadry Polski podał się do dymisji. Uznał, że przez ostatnie 2 lata spełnił swój cel
  4. Mecz reprezentacji Polski z Holandią zostanie odwołany? Pojawił się ogromny problem
  5. Jakim samochodem jeździ Robert Lewandowski? Cena jest wprost kosmiczna, wielu może pozazdrościć
  6. Bill Gates powiedział ile zajmie nam powrót do normalności po pandemii. Czas liczy od dziś

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News