Adam Małysz burmistrz wisły
Instagram - Adam Małysz/adammalyszofficial
Autor Łukasz Kowalski - 25 Czerwca 2020

Adam Małysz ma koronawirusa. Wiemy, od kogo mógł się zarazić, te słowa są bardzo wymowne

Adam Małysz w poniedziałek oświadczył, że jest zakażony koronawirusem. Orzeł z Wisły przechodzi teraz 14-dniową kwarantannę razem z żoną, a za kilka dni ma mieć zrobione kolejne testy. Nie wiadomo, gdzie były skoczek mógł się zarazić wirusem, ale pojawiły się pewne przypuszczenia.

Adam Małysz w poniedziałek za pomocą swoich mediów społecznościowych poinformował, że otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Wiadomość, która została przekazana przez legendę polskiego sportu wstrząsnęła wszystkimi kibicami, którzy zaczęli martwić się o zdrowie naszego mistrza. Teraz na jaw wyszło, od kogo Adam Małysz mógł zakazić się niebezpiecznym koronawirusem.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tragiczna śmierć młodej gwiazdy. Jeszcze niedawno świętowała życiowy sukces
  2. Dramat koło Częstochowy, wielu rannych. Wiadomości obiegły polskie media
Zagadkowa śmierć słynnej olimpijki. Jej ciało wyłowiono z oceanuZagadkowa śmierć słynnej olimpijki. Jej ciało wyłowiono z oceanuCzytaj dalej

Adam Małysz zarażony koronawirusem

- Witajcie kochani. Tydzień zaczynam niezbyt dobrą wiadomością. Po tym, jak jedna z osób, z którymi miałem kontakt w ostatnich dniach, miała pozytywny wynik testu na Covid-19, zdecydowałem poddać się badaniu. Okazało się, że zachorowałem na koronawirusa. Na szczęście na razie choroba przebiega bezobjawowo. Mam nadzieję, że tak będzie do wyzdrowienia. - napisał Małysz na swoim profilu na Facebooku.

- Jak wiecie, przestrzegam zasad bezpieczeństwa, ale okazuje się, że to nie wystarcza. Niech ta sytuacja będzie i dla Was przestrogą - dbajcie o siebie i uważajcie. - dodał.

Małysz nie zdradził, jak nazywa się osoba, z którą się spotkała, a która jest zakażona koronawirusem. Pojawiły się przypuszczenia, że może chodzić o burmistrza Wisły, Tomasza Bujoka, który kilka dni wcześniej ogłosił, że wykryto u niego COVID-19. Samorządowiec przyznał, że niedawno spotkał się z Małyszem.

- W ostatnim czasie miałem kontakt z kilkunastoma osobami, w tym z pracownikami wiślańskiego urzędu miasta, którzy otrzymali już wiadomość, że są zdrowi. Co do ewentualnego zakażenia Adama Małysza, to pozostaje to tylko w kwestii przypuszczeń. Z Adamem spotkałem się ponad dwa tygodnie temu, a przypuszczenia odnośnie mojego zakażenia pojawiły się później. Obecnie trudno mieć pewność, gdzie i kiedy doszło do zakażenia - wyznał Bujok na łamach "Super Expressu".

Skąpo ubrana gwiazda polskiego sportu chwali się swoim ciałem na Instagramie. Pokazała naprawdę dużo (FOTO)Skąpo ubrana gwiazda polskiego sportu chwali się swoim ciałem na Instagramie. Pokazała naprawdę dużo (FOTO)Czytaj dalej

Małysz zaraził się od burmistrza Wisły?

Sam Małysz w rozmowie z portalem sportowefakty.wp wyznał, jak będą wyglądały jego najbliższe dni.

- Jeśli wynik będzie negatywny, kwarantanna potrwa jeszcze kilka dni. Po ich upływie przyjadą drugi raz i jeśli znów rezultat badań będzie negatywny, zostanę zwolniony z kwarantanny. Jeśli pozytywny, wszystko będzie się przeciągać w czasie. Teraz, jak dowiedziałem się w sanepidzie, kwarantanna co do zasady nie trwa dwóch tygodni, ale trzy - wyznał Orzeł z Wisły.

Wujek Adama Małysza i jego pierwszy trener Jan Szturc skomentował informacje o chorobie Orła z Wisły. Szturc uspokoił wszystkich kibiców i stwierdził, że czterokrotny medalista olimpijski szybko poradzi sobie z chorobą.

- Sportowcy to ludzie odporni, a szczególnie ci, którzy startują zima, przy mrozach i wiatrach. Adam jest na tyle zahartowany i nadal wysportowany, że wierzę, iż jego organizm okaże się odporny na wirusa. Sytuacja kwarantanny jest dla niego niekomfortowa, bo on nie lubi siedzieć w miejscu. Ma jednak duży ogród i na pewno nie będzie się nudził, nadrabiając zaległości w pracach w ogrodzie. Patrząc na sytuacje województwa śląskiego, można by się było o niego obawiać, ale akurat Wisła ma najniższy wskaźnik zakażeń w województwie. Widać, że jej mieszkańcy zachowują bezpieczeństwo. A przypadek Adama to przestroga dla wszystkich: nawet jeżeli władze popuściły trochę w przepisach, to trzeba zachować ostrożność w każdej sytuacji, czy to w sklepie, czy nawet w kontakcie ze znajomymi. Każdy jest narażony i musi być przygotowany na niebezpieczeństwo. - powiedział Jan Szturc cytowany przez "Super Express".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już niedługo nowy system obserwujący na polskiej autostradzie. Twojej tablicy rejestracyjnej nie spuszczą z oka
  2. Ilu ludzi potrzeba do założenia kolonii na Marsie? Naukowcy przedstawiają wyliczenia
  3. Tragiczne informacje obiegły Polskę z samego rana. Nie żyje Lesław Skinder, był niekwestionowaną legendą dla wielu Polaków
  4. Skąpo ubrana gwiazda polskiego sportu chwali się swoim ciałem na Instagramie. Pokazała naprawdę dużo (FOTO)
  5. Justyna Żyła nagle zwróciła się prosto do Piotra Żyły. Jej niespodziewane słowa zadziwiły Polaków
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News