Adam Małysz Muzeum
Facebook.com/Adam Małysz
Autor Łukasz Kowalski - 25 Lipca 2020

Adam Małysz podzielił się z Polakami niesamowitą nowiną. Zostanie upamiętniony w wyjątkowy sposób, każdy będzie mógł sprawdzić

Adam Małysz zostanie upamiętniony w wyjątkowy sposób. Zawodnik razem z burmistrzem Wisły, marszałek województwa śląskiego oraz wicemarszałek podpisali list intencyjny w tej sprawie. Włodarze miasta i województwa chcą, aby nowa atrakcja turystyczna, której patronem został skoczek, przyciągnęła tłumy turystów.

Adam Małysz w piątek wziął udział w uroczystości podpisania listu intencyjnego w sprawie utworzenia Muzeum Narciarstwa Beskidzkiego jego imienia. Razem z byłym skoczkiem dokument podpisali burmistrz Wisły Tomasz Bujok oraz marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski i wicemarszałek Wojciech Kałuża.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Porażające sceny na pogrzebie Andrzeja Strzeleckiego. Nikt się nie spodziewał
  2. Masz stary dowód osobisty? Gratulacje, możesz zyskać ogromne pieniądze
  3. Wyjawili nowe informacje ws. bonu turystycznego. Padła data, która ucieszy Polaków
Justyna Kowalczyk zdradziła przerażającą prawdę przed tysiącami Polaków. Justyna Kowalczyk zdradziła przerażającą prawdę przed tysiącami Polaków. "Straciłam dziecko"Czytaj dalej

Adam Małysz patronem muzeum

Małysz przez lata wspominał, że jest przeciwny stawianiu mu pomników, czy obejmowaniu nadawaniu jego imienia ulicom lub budynkom. Były skoczek podkreślał, że jego zdaniem takie zaszczyty zarezerwowane są dla zasłużonych postaci pośmiertnie. Zdanie zmienił jedynie przy skoczni Malince w Wiśle, która jest jego imienia.

Były skoczek narciarski w piątek wyznał, jak zrodziła się idea powstania Muzeum Narciarstwa Beskidzkiego. Polak zdradził, że początkowo otrzymał propozycję utworzenia podobnego obiektu od władz Zakopanego. Wyznał, że nie jest to odpowiednie miejsce na takie muzeum i zaproponował jego powstania burmistrzowi Wisły.

- Kiedyś w Zakopanem jakoś tak rozmawialiśmy i padła propozycja, żeby muzeum mogło tam powstać. Powiedziałem o tym burmistrzowi. Był w lekkim szoku, powiedział, że nigdy w życiu, że kocha Zakopane, ale że ja jestem stąd i nie wyobraża sobie, żeby takie miejsce nie powstało tutaj, na Śląsku, w Beskidach, w Wiśle. Padła inicjatywa, żeby zrobić coś wspólnie. Potoczyło się to bardzo szybko. Tyle, co z burmistrzem zdążyliśmy ozdrowieć, a już możemy mówić, że to miejsce powstanie - przyznał w piątek Małysz.

- Dziś mamy zupełnie inne czasy, dziś takie pomniki powstają i to są takie żywe legendy. Cieszę się, że takie muzeum zostanie wybudowane, bo galeria trofeów, jaką mamy, jest bardzo mała. Znajduje się w sutenerach naszego prywatnego budynku. Na ile mogliśmy, rozbudowywaliśmy ją w różne strony, aż w końcu okazało się, że stop, że więcej nie da się więcej w tym miejscu powiększyć - dodał.

Samo muzeum ma się składać z kilku części. W sekcji A zwiedzający będą mogli prześledzić ścieżkę sukcesów Adama Małysza. Tam mają zostać chronologicznie umieszczone puchary, medale i trofea zdobyte w trakcie kariery skoczka. W części B dostępna będzie kolekcja nart zebrana przez Małysza. Informacje o wszystkich będą wyświetlane dzięki panelom dotykowym. Sekcja C będzie poświęcona na organizacje m.in.: mikrokonferencji czy szkoleń, a także będą tam wyświetlane filmy z pokazujące przebieg kariery Małysza.

Robert Lewandowski jednak ze Złotą Piłką. Eksperci nie mają wątpliwościRobert Lewandowski jednak ze Złotą Piłką. Eksperci nie mają wątpliwościCzytaj dalej

Niezwykła inicjatywa władz Wisły i Adama Małysza

Najciekawsza dla zwiedzających ma być część D. Będzie ona przygotowana w taki sposób, aby zwiedzający mogli wejść w buty byłego skoczka i to dosłownie. Zgodnie z planami, ta część ma zostać zaaranżowana jako miejsce startowe skoczka. Ma się tam pojawić zbocze, schodki i belka startowa. Zwiedzający będą mogli wsunąć stopy w atrapy butów narciarskich, wsunąć narty i oddać wirtualny skok.

Dalsze części, czyli sekcje E i F zostaną przystosowane jako miejsca zabaw dla dzieci. Najmłodsi odwiedzający muzeum będą mogli tam razem z rodzicami m.in.: zagrać w gry planszowe.

- Naszym zamiarem jest stworzenie miejsca, z którym mieszkańcy Beskidów będą się utożsamiać, a turyści chętnie do niego wracać. Jednocześnie chcę podziękować marszałkowi województwa, że włączył się w realizację tego projektu. Wspólnie robimy coś bardzo ważnego dla przedstawienia historii narciarstwa, której jako region jesteśmy bardzo ważną częścią - powiedział po uroczystości podpisania listu intencyjnego burmistrz Wisły Tomasz Bujok.

Nie wiadomo kiedy ruszy budowa muzeum ani kiedy zostanie oddane do użytku. Na konferencji nie podano także informacji o kosztach, jakie pochłonie budowa obiektu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Matka zrobiła przy malutkiej córce niewybaczalną rzecz. Wstrząsające sceny, mogło się skończyć tragedią
  2. Prezes ZUS jasno o wieku emerytalnym: Polacy powinni pracować dłużej, do wykonania ogrom pracy
  3. Chińczycy znaleźli największą dziurę świata. "Smocza Dziura" jest w centrum konfliktu zbrojnego
  4. Była żona zrujnuje Piotra Żyłę? Eksperci apelują do popularnego skoczka
  5. Arkadiusz Milik jednak przejdzie do giganta? Pojawiła się wielka szansa dla Polaka
  6. Żona Radosława Majdana zadziwia. Jej żart oburzył tysiące Polaków, wyśmiewa się z bardzo ciężko chorych? (FOTO)
  7. Zabierają prawa jazdy na potęgę. W wakacje możesz je stracić nie tylko za prędkość

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News