Adam Małysz
YouTube SkaczemyPL
Autor Piotr Mika - 25 Sierpnia 2020

Adam Małysz zabrał głos ws. polskich skoczków. Dla kilku nie miał litości

Adam Małysz skomentował występy naszych zawodników w ostatnim czasie. Wielu pochwalił i trudno się dziwić, ponieważ na Letnim Grand Prix (LGP) w Wiśle Polacy zajęli całe podium. Niestety nie wszyscy zawodnicy pokazali się z dobrej strony, w tym ci, którzy do niedawna byli w gronie najlepszych naszych zawodników.

Adam Małysz jako dyrektor ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim bacznie przyglądał się występom naszych skoczków w ostatnich zawodów LGP w Wiśle. Na skoczni jego imienia Polacy ogółem pokazali się z bardzo dobrej strony, jednak występ niektórych był poniżej oczekiwań.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Gatunek owada zabójcy zadomowi się w Polsce na dobre? Powikłania po ugryzieniu są niewyobrażalne, eksperci zabrali głos
  2. Pilny apel sanepidu, trwają poszukiwania mieszkańców. Proboszcz ma koronawirusa
  3. Z ostatniej chwili. Rząd podjął decyzję. Odradza loty do popularnego kurortu. Jest fatalnie
Robertowi Lewandowskiemu kończy się kontrakt. Wielki transfer bardzo prawdopodobnyRobertowi Lewandowskiemu kończy się kontrakt. Wielki transfer bardzo prawdopodobnyCzytaj dalej

Adam Małysz komentuje występy naszej kadry

To że obecnie najlepsi skoczkowie w kraju wykonali swoje zadanie, nie ulega żadnej wątpliwości. Zarówno w sobotnim jak i niedzielnym konkursie na Skoczni im. Adama Małysza pierwsze trzy miejsca zajmowali odpowiednio: Dawid Kubacki, Kamil Stoch oraz Piotr Żyła. - Nie byłem zaskoczony takim poziomem naszych czołowych zawodników. Oni wysoką dyspozycję pokazują na treningach. Nawet Kamil i Piotrek w zawodach skakali jeszcze lepiej niż na zajęciach - mówi w rozmowie z Onet Sport Adam Małysz.

Również młodsi zawodnicy pokazali się z dobrej strony, zarówno Tomasz Pilch jak i Klemens Murańka mogą być zadowoleni ze swoich skoków. - Od pewnego czasu bardzo dobrze spisuje się Tomek Pilch. W Wiśle mógł przegrać jedynie z presją, ale dał sobie radę. To pokazuje, że ma chłopak potencjał. Zdecydowanie lepiej skacze też teraz Klemens Murańka - ocenił były skoczek narciarski.

Niestety nie wszyscy spełnili pokładane w nich nadzieje. Jeszcze niedawno Maciej Kot był jednym z czołowych zawodników polskiej kadry w konkursach zarówno indywidualnych jak i drużynowych. Dobrze pokazywał się także Jakub Wolny. Teraz obaj nie porywają swoimi skokami, na co również zwrócił uwagę Adam Małysz. - Wiele do życzenia pozostaje po występie Maćka Kota, czy Kuby Wolnego. Do zimy to się może jeszcze zmienić - ma nadzieję działacz PZN.

Robert Lewandowski nagrał wideo z szatni Bayernu Monachium. Nagle zwrócił się do swojego kolegi, jego słowa podbiły siećRobert Lewandowski nagrał wideo z szatni Bayernu Monachium. Nagle zwrócił się do swojego kolegi, jego słowa podbiły siećCzytaj dalej

Reforma kadry wsparła młodych

Lepsze skoki Tomasza Pilcha, Klemensa Murańki czy Kamila Wąska to zdaniem Małysza efekt reformy, jaką zaproponował i przeprowadził legendarny skoczek w ostatnim czasie. Po konsultacjach z trenerem Michalem Doleżalem oraz działaczami PZN Adam Małysz połączył drużyny A oraz B w jedną, dużą kadrę. Jego zdaniem to pozwoliło młodszym zawodnikom na rozwinięcie skrzydeł.

- Chodziło o to, by stworzyć jedną wielką grupę, w której będą nasi najlepsi skoczkowie, ale także obiecująca młodzież. By to zrobić potrzebne było wsparcie wielu osób - wyjaśnił dyrektor ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej.

- Celem połączenia dwóch grup szkoleniowych w jedną było przede wszystkim to, by podciągnęli się młodzi. I widać, że to przynosi efekty. Nawet niektórym starszym zawodnikom utarli już nosa. Taka sytuacja jest potrzebna wszystkim. Dzięki temu jest większa rywalizacja, a to owocuje podnoszeniem poziomu. Czegoś takie brakowało u nas w Polsce. Wygląda to wszystko obiecująco i mam nadzieję, że nic się nie zmieni zimą - powiedział Adam Małysz.

Źródło: Onet Sport

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Paragon za litr jagód albo kilogram ziemniaków sprzedawanych przy drodze. Obowiązek nie obejmie jednak każdego
  2. Naukowcy biją na alarm. W kierunku Ziemi leci asteroida i dotrze do nas w ciągu 10 lat
  3. Justyna Żyła zrzuciła ubrania i pokazała ciało tysiącom Polaków na Instagramie. Obok niej gwiazda show TVN (FOTO)
  4. Dawid Kubacki zdeklasował rywali podczas dzisiejszego konkursu. Trzech Polaków na podium, niewyobrażalny sukces
  5. Żona Wojciecha Szczęsnego kręci pupą w skąpym bikini. Piłkarz jest zachwycony, internauci hejtują (FOTO)
  6. Wideo - Ktoś podrzucał opony na pole rolnika. Ten okrutnie się zemścił

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News