Adam Małysz najlepszy w historii
instagram.com/adammalyszofficial
Autor Piotr Bernaciak - 27 Listopada 2020

Czy Adam Małysz jest najwybitniejszym polskim skoczkiem w historii?

Adam Małysz niewątpliwie był jednym z najlepszych skoczków w historii. Nasz kraj miał jednak wielu doskonałych zawodników w tej dyscyplinie, co sprawia, że nie musiał być najlepszy. Wydaje się jednak, że możemy to ocenić.

Adam Małysz jest z pewnością legendą polskiego sportu i człowiekiem będącym wręcz ikoną przełomu wieków. To właśnie on pokazał, że Polacy mogą być wzorami do naśladowania na całym świecie i przywrócił zainteresowanie legendarnej dyscyplinie.

Przed laty Polacy odnosili w niej sukcesy, jednak wobec dłuższego braku triumfów zainteresowanie naturalnie spadło. Wszystko zmieniło się jednak po pierwszych sukcesach Adama Małysza, które zaczął odnosić ponad 20 lat temu.

Niemal od razu udało mu się zdobyć sympatię tysięcy Polaków, a po czasie był już kojarzony przez miliony. Do dziś wiele osób kojarzy go, choć przecież od wielu lat Adam Małysz nie skacze już w oficjalnych zawodach FIS.

Trwa dyskusja na temat tego, czy jest on najlepszym polskim skoczkiem w historii. Z pewnością jest to trudne pytanie, bowiem Kamila Stoch osiągnął podobne, a zdaniem wielu nawet większe sukcesy. W przypadku Małysza istniała jednak Małyszomania, a sam Kamil Stoch nie mógł cieszyć się podobnym szałem.

Czy Waszym zdaniem to Adam Małysz jest najlepszym polskim skoczkiem w historii?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News