Adam Małysz
EAST NEWS
Autor Mateusz Dziubiński - 28 Maja 2020

Adam Małysz otrzymał medal. Wyróżnienie ma związek z jego religią

Adam Małysz to najlepszy polski skoczek narciarski w historii. Wszyscy doskonale znają osiągnięcia “Orła z Wisły”, nie każdy jednak wie, że prywatnie wyznaje on inną wiarę niż większość Polaków. Za swoje zasługi dla wyznawanej przez siebie wiary został właśnie uhonorowany specjalnym medalem. 

Adam Małysz niejednokrotnie przyznawał publicznie, że jest luteraninem. Za swoje zaangażowanie w życie kościoła ewangelickiego został właśnie odznaczony medalem przez parafię w Szczyrku. Zaszczytne wyróżnienie najlepszy polski skoczek w historii otrzymał dopiero teraz, choć już zostało mu ono przyznane już dawno.

Poważny wypadek polskiego gwiazdora. Luksusowe auto trafi na złom, znamy stan zdrowia piłkarza (FOTO)Poważny wypadek polskiego gwiazdora. Luksusowe auto trafi na złom, znamy stan zdrowia piłkarza (FOTO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nie żyje trzykrotny mistrz olimpijski. Legenda przegrała z długą i ciężką chorobą
  2. Cała Polska podaje dalej. Pilny apel policji, szukają świadków okropnej śmierci


Adam Małysz został odznaczony specjalnym medalem

Dyrektor Polskiego Związku Narciarskiego ds. skoków i kombinacji norweskiej powoli wraca do pracy po przerwie wywołanej wybuchem pandemii koronawirusa. Nasi skoczkowie dostali zgodę na powrót do treningów w grupie i zawitali do Szczyrku, by tam oddać pierwsze skoki po kilkutygodniowej izolacji. Adam Małysz przy okazji odwiedził tamtejszą parafię ewangelicką, gdzie czekał na niego specjalny medal.

Małysz jest zdeklarowanym członkiem kościoła ewangelickiego, a dokładniej luteraninem. To protestanci stanowiący jedną z gałęzi chrześcijaństwa, podobnie jak katolicy i prawosławni. Wybitny polski skoczek wielokrotnie podkreślał, że jego wyznanie nieco różni się od tego większości Polaków, jednak nie stanowiło to dla niego nigdy problemu. Jego małżonka, Izabela jest na przykład katoliczką.

Przerażająca teoria Andrzeja Gołoty. Te słowa mogą go słono kosztowaćPrzerażająca teoria Andrzeja Gołoty. Te słowa mogą go słono kosztowaćCzytaj dalej


Legendarny polski skoczek jest z wyznania luteraninem

Adam Małysz otrzymał od parafii w Szczyrku medal w kształcie Róży Lutra. Odznaczenie to jest przyznawane osobom, które są zaangażowane w dialog między ewangelikami i katolikami. Medal otrzymał między innymi papież Franciszek. Utytułowanego sportowca odznaczono w związku z rocznicą 500 lat Reformacji (1517-2017). Małysz otrzymał medal już trzy lata temu, ale dopiero teraz mógł go odebrać.

- Adam Małysz wielokrotnie wspierał projekty naszej parafii ewangelickiej, przekazując piłki dla dzieci. Otrzymał też z projektu ‘500 budek dla ptaków na 500 lat Reformacji’ dwie budki. Ma swoje drzewko w Ogrodzie Reformacji przy szczyrkowskiej parafii. Zasadził tu brzózkę razem z Hannu Lepisto z Finlandii. Cieszymy się, że przed tak wielkim świętem, urodzinami Kościoła – Zesłaniem Ducha Świętego – mogliśmy odznaczyć Adama Małysza” – powiedział ksiądz Jan Byrt w rozmowie z serwisem Katolickiej Agencji Informacyjnej.

Żródło: Katolicka Agencja Informacyjna

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowe ostrzeżenie na lato 2020. Trzeba uważać nie tylko przez epidemię, jest jeszcze jedna rzecz
  2. Chciał przegonić ptaki. Ukrzyżował żurawia na polu
  3. Anna Lewandowska pokazała, jak wygląda jej brzuch po porodzie. Wymowny wpis trenerki (FOTO)
  4. Ten mecz pamięta każdy polski kibic. Nasz zawodnik został absolutnym bohaterem finału (WIDEO)
  5. Bokser bestialsko zamordował swoją partnerkę. Szczegóły zbrodni są zatrważające
  6. Właśnie napłynęła wiadomość o Elżbiecie Jaworowicz. Kultowa prezenterka potwierdziła doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News