Adam Małysz wiara
screen - youtube.com/tvp sport
Autor Łukasz Kowalski - 28 Listopada 2020

Adam Małysz nie jest katolikiem. Na jaw wyszła cała prawda, mało kto wie o jego prawdziwej religii

Adam Małysz od lat wzbudza wielkie zainteresowanie. Polak wielką popularność zyskał dzięki świetnym występom na skoczniach całego świata. Kibice do tej pory śledzą niemal każdy krok "Orła z Wisły". Były skoczek umiejętnie unika skandali i od 23 lat może liczyć na wsparcie swojej żony Izabeli. Okazuje się jednak, że od początku swojej drogi sporo ich różni, szczególnie w kwestii religii.

Adam Małysz do tej pory jest jednym z najbardziej znanych polskich sportowców. Swoją popularność zyskał na początku XXI wieku. Miliony Polaków z zaciekawieniem śledziło rywalizację "Orła z Wisły" na skoczniach całego świata.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Kiedy wyszło na jaw, z kim spokrewniony jest Kamil Stoch, odebrało nam mowę. Nikt nawet nie miał pojęcia, chodzi o wielkiego Polaka
  2. MEN opublikowało komunikat. Rodzice mają ostatnią szansę
  3. Właśnie dowiedzieliśmy się, kto jest rodziną Artura Boruca. Ma wśród najbliższych sportowca sprzed lat
Marcin Najman ogłosił ważny komunikat. Natychmiast idzie do sądu, zdjęcie mówi wszystko (FOTO)Marcin Najman ogłosił ważny komunikat. Natychmiast idzie do sądu, zdjęcie mówi wszystko (FOTO)Czytaj dalej

Adam Małysz nie jest katolikiem

Polskiemu skoczkowi od samego początku kariery towarzyszy jego żona. Razem z Izabelą małżeństwem są już od ponad 23 lat. Okazuje się, że od początku mieli sporty problem. Izabela Małysz jest katoliczką, a jej mąż luteraninem.

- [...] Bóg jest jeden. Ekumeniczny ślub zawarliśmy w kościele luterańskim, a córka Karolina, która dziś ma 15 lat, ochrzczona została w obrządku katolickim. Pod względem wiary nie było i nie ma u nas jakiegoś podziału. Żyjemy w pełnej harmonii - powiedział Małysz kilka lat temu w jednym z wywiadów.

- W Wiśle można spotkać bardzo dużo mieszanych par, małżeństw. Fajnie jest, gdy dwóch księży odprawia nabożeństwo ekumeniczne. Czuje się wtedy, że między wiernymi nie ma podziału - dodał "Orzeł z Wisły".

W Polsce przynależność do kościoła katolickiego deklaruje 92% Polaków. Śląsk Cieszyński jest pod tym względem wyjątkowy w Polsce. Tam różne wyznania kościołów protestanckich mogą sięgać w niektórych miejscowościach do 50% populacji. Małysz sam przyznaje, że jego wyznanie nie różni się bardzo od wyznania jego małżonki.

- Nas, mam na myśli ewangelików, różni od katolików niewiele, głównie podejście do Matki Boskiej i spowiedź, która w naszym przypadku jest wspólna - wyjawił Małysz.

Narzeczona Artura Szpilki pokazała swoje ciało przed tysiącami Polaków. Gorąca sesja, tylko dla dorosłych (FOTO)Narzeczona Artura Szpilki pokazała swoje ciało przed tysiącami Polaków. Gorąca sesja, tylko dla dorosłych (FOTO)Czytaj dalej

Na jaw wyszło wyznanie Małysza

Życie prywatne "Orła z Wisły" dalej wzbudza zainteresowanie. Były skoczek znakomicie odnalazł się w świecie mediów społecznościowych, gdzie regularnie dzieli się ze swoimi kibicami swoją prywatnością, a także pracą. Profil Małysza na Instagramie śledzi 200 tysięcy użytkowników.

Małysz zdaje sobie sprawę z siły, jaką mają obecnie media w świecie. Były skoczek narciarski jest inicjatorem i współtwórcą portalu o skokach narciarskich Skaczemy.pl, na których prezentowane są wiadomości ze sztabu polskich skoczków.

Od kilku lat Małysz jest jedną z najważniejszych postaci w polskich skokach narciarskich. Były skoczek jest obecnie dyrektorem koordynatorem do spraw skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim.

Były mistrz świata ma wpływ na wygląd reprezentacji Polski. Także dzięki działaniom Małysza reprezentanci Polski prezentują się w tym sezonie znakomicie. W sobotę podczas konkursu w Fińskim Kuusamo na podium stanęli Piotr Żyła i Dawid Kubacki, którzy zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. W odmętach oceanu znaleziono nowy gatunek. Prawdziwy podwodny "kosmita"
  2. "Seniorka zasłabła we własnej łazience. Bezdomny uratował jej życie "
  3. Właśnie dowiedzieliśmy się, kto jest rodziną Artura Boruca. Ma wśród najbliższych sportowca sprzed lat
  4. Gdy dowiedzieliśmy się, kim jest siostra Piotra Żyły, oniemieliśmy. Nikt nawet nie zdawał sobie sprawy, jest związana za sportem
  5. Właśnie ujawniono ostatnie życzenie Diego Maradony. Napisał list, miał jedną prośbę
  6. Wyprzedzanie na oblodzonej drodze zakończyło się dramatem. Kierowca zapłacił najwyższą cenę - Wideo
  7. Manowska nie odwiedziła uczestnika. Kara czy wpadka?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News