Adam Małysz
instagram.com/adammalysz
Autor Mateusz Wysokiński - 31 Stycznia 2020

Adam Małysz zwraca uwagę na gigantyczny problem Polaków. "Nie mamy gdzie trenować"

Adam Małysz zakończył karierę w 2011 roku i wszyscy zastanawiali się, kiedy doczekamy się następców wielkiego mistrza. Na szczęście nie trzeba było czekać aż tak długo, ponieważ Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Piotr Żyła podołali oczekiwaniom kibiców. Sam Małysz zauważa jednak, że przyszłość młodzieży uprawiającej skoki w Polsce jest zagrożona. A wszystko przez to, że skoczkowie nie mają gdzie skakać i trenować swoich umiejętności.

Adam Małysz jest bez wątpienia jedną z największych ikon polskiego sportu. Mimo że skoczek narciarski zakończył karierę w 2011 roku, to nadal jest bliski kadry skoczków i bardzo chętnie dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat sportu. Legendarny "Orzeł z Wisły" zwrócił uwagę, że coraz częściej pojawia się problem kształcenia nowych skoczków. Legenda polskich skoków martwi się o to, że polscy kibice przez brak warunków szkoleniowych będą musieli na pewien czas zapomnieć o dyscyplinie.

Ogromny pech Kamila Stocha w Sapporo. Kibice zadrżeli przed telewizorami, wielka niespodziankaOgromny pech Kamila Stocha w Sapporo. Kibice zadrżeli przed telewizorami, wielka niespodziankaCzytaj dalej

Adam Małysz zwraca uwagę na poważny problem. Brak obiektów do trenowania

Mimo że kibicom może się wydawać, że w Polsce nie brakuje skoczni narciarskich, to rzeczywistość jest zupełnie inna. Obiekty przeznaczone do szkolenia młodych zawodników nie są tak liczne, a ich remontowanie sprawia, że młodym zawodnikom uciekają tygodnie, a czasami miesiące treningów.

- Trzeba było walczyć o to, żeby rząd przyznał od razu tyle milionów na takie obiekty i super, że się to udało. Te skocznie będą służyć na lata. Będzie ich sporo. Mamy małe obiekty w Chochołowie, mamy skocznie w Beskidach. A co by było, gdyby w trakcie przebudowy małych skoczni w Zakopanem nie byłoby Chochołowa, Wisły i Szczyrku? Tragedia totalna! Wiemy doskonale, że to nie jest łatwa sytuacja dla młodych skoczków z Zakopanego, ale muszą się uzbroić w cierpliwość. W przyszłym roku Mała i Średnia Krokiew w Zakopanem będą gotowe. Tempo ich modernizacji i tak jest ekspresowe - podkreślił stanowczo Małysz na łamach portalu "Interia".

Trenerzy potwierdzają. Sytuacja skoków jest coraz gorsza

O tym, jak zła jest sytuacja polskich skoczków narciarskich, możemy przekonać się, słuchając słów trenerów młodzieży. Jakub Kot, były skoczek, a obecnie trener zauważa, że remonty skoczni narciarskich utrudniają jego wychowankom w osiąganiu rezultatów.

- Przez remont Małej i Średniej Krokwi w Zakopanem nie mamy gdzie trenować z młodymi zawodnikami. Są dwie skocznie w Chochołowie, ale to obiekty dla dzieci. Z młodzieżą musimy podróżować do Szczyrku, a trudno tak wyrywać ją ze szkół na cały dzień - stwierdził Jakub Kot, były skoczek, a obecnie trener w AZS Zakopane.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagrano moment katastrofy Kobego Bryanta. Zarejestrowała go osiedlowa kamera (WIDEO)
  2. Właściciel Fame MMA potwierdził fantastyczną wiadomość. Na następnej gali widzowie zobaczą niezwykłą walkę
  3. Polskich skoczków obejrzą tylko najwytrwalsi. Nieludzkie godziny weekendowego konkursu
  4. Adam Małysz zwraca uwagę na gigantyczny problem Polaków. "Nie mamy gdzie trenować"
  5. Były polski sędzia piłkarski skazany. Ustawiał spotkania polskiej ligi
  6. Fatalne wieści o Kamilu Stochu. Widzowie zamarli podczas skoku, skończyło się naprawdę źle

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News