Adam Małysz
ANDRZEJ IWANCZUK/Reporter
Autor Piotr Bernaciak - 19 Września 2020

Adam Małysz - klasa sama w sobie. Dziękujemy za wiele lat sukcesów

Adam Małysz był przez wiele lat zdecydowanie najlepszym polskim sportowcem. To on odnosił gigantyczne sukcesy w Pucharze Świata i pokazywał, że polski sportowiec może być nawet najlepszy na świecie.

Adam Małysz pokazał wielu Polakom, że reprezentant naszego kraju może prezentować się świetnie na arenie międzynarodowej i sprawić, że będziemy dumni. Przed lata Polacy jednoczyli się, gdy co weekend mieli okazję oglądać skoki naszego orła z Wisły. Moment zakończenia jego kariery był wyjątkowo przykrym momentem dla wielu fanów, którzy pamiętali jego wielkie zwycięstwa.

Przez wiele lat to właśnie Adam Małysz był najbardziej znanym przedstawicielem naszej kadry skoczków, a jego sukcesy mogły jedynie śnić się jego konkurentom. Przez lata nikt nie skakał na tak znakomitym poziomie, dopiero Kamil Stoch okazał się być następcą dokonań mistrza z Wisły. Mimo wszystko do dziś to właśnie Małysz uznawany jest za legendę dyscypliny.

Dla wielu Polaków Adam Małysz był prawdziwą inspiracją. Przed nim nie mieliśmy sportowca, na którego w Polsce zapanowałby tak wielki szał. Adam Małysz był prawdziwą gwiazdą, a na każdym kroku musiał liczyć się z tym, że jego ruchy śledzą miliony kibiców. Wszyscy chcieli spełniać swoje marzenia tak, jak nasz najbardziej znany skoczek. Nawet inni, młodsi polscy zawodnicy mówią, że przed laty ich inspiracją był właśnie Małysz.

Dziś Adam Małysz jest łącznikiem między naszą kadrą a kibicami. Fani chcą wiedzieć, co dzieje się u naszych reprezentantów, a Adam Małysz jest znakomitym "rzecznikiem" naszych zawodników. Sam przy tym cieszy się rosnącą popularnością. Adam, dziękujemy!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News