Adam Nawałka reprezentacja Polski
YouTube - Łączy nas piłka
Autor Piotr Bernaciak - 2 Października 2020

Adam Nawałka. Powinien dalej prowadzić reprezentację Polski?

Adam Nawałka osiągnął spore sukcesy z reprezentacją Polski. To właśnie on udowodnił rodakom, że nasza drużyna narodowa może grać ładnie i radzić sobie z najlepszymi na świecie. Wydaje się, że teraz nie mamy szans na nawiązanie do pamiętnych sukcesów.

Adam Nawałka rozpoczął pracę z reprezentacją Polski w 2013 roku. Z początku wiele osób nie zgadzało się z kandydaturą szkoleniowca Górnika Zabrze, uważając, że nie jest to trener o dostatecznej renomie, by prowadzić drużynę narodową. Ostatecznie jednak Zbigniew Boniek podjął mądrą decyzję i dał szansę byłemu znakomitemu piłkarzowi pomimo głosów oburzenia.

Trener znany kibicom polskiej ligi początkowo nie odmienił drużyny, ale jego praca po czasie zaczęła przynosić efekty. Wszystko zaczęło się od wielkiego zwycięstwa nad Niemcami, po którym nasza drużyna poszła za ciosem i awansowała na mistrzostwa Europy po raz trzeci w swojej historii. Na nich zaszliśmy aż do ćwierćfinału, a Adam Nawałka kontynuował swoją pracę w udanym stylu w eliminacjach mistrzostw świata.

Na ten turniej także udało nam się zakwalifikować, ale drużyna grała na światowym czempionacie bardzo słabo. Po turnieju Adam Nawałka postanowił, że nie będzie dłużej współpracował z kadrą narodową, argumentując to pewnym zmęczeniem i potrzebą zmian po fatalnej grze na rosyjskim mundialu. Z tego powodu Zbigniew Boniek musiał znaleźć nowego trenera, którym okazał się być Jerzy Brzęczek.

Dziś Polacy nie potrafią nawiązać do dawnych sukcesów, które odnosiliśmy pod wodzą Nawałki. Drużyna wciąż potrafi awansować na wielki turniej, ale nie robi tego już w tak efektownym stylu, a w meczach Ligi Narodów zalicza kolejne porażki.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News