Adam Nawałka
YouTube TVP Sport
Autor - 9 Listopada 2020

Wydało się, co Adam Nawałka sądzi o Jerzym Brzęczku. Ma rację?

Adam Nawałka odszedł z reprezentacji Polski po bardzo nieudanym dla Polaków starcie w mistrzostwach świata w Rosji. Mimo to należy pamiętać, że w poprzednich latach odnosił on spore sukcesy z naszą kadrą. Teraz wydało się, co były selekcjoner myśli o Jerzym Brzęczku, który zastąpił go w roli trenera polskiej reprezentacji.

Adam Nawałka z pewnością inaczej wyobrażał sobie swoje odejście z kadry, niż to które miało miejsce po mistrzostwach świata w 2018 roku. Po nieudanym mundialu na zastępcę Nawałki wybrano Jerzego Brzęczka, który jest aktualnie bardzo krytykowany, mimo że na razie broni się wynikami kadry.

Adam Nawałka nie odcina się od kadry

Po zakończeniu swojej pięcioletniej przygody z reprezentacją Polski (2013-2018) Adam Nawałka próbował swoich sił w Lechu Poznań. Powrót do klubowej piłki nie był jednak dla niego udany i szybko został z Kolejorza zwolniony. Od 2019 roku były selekcjoner odpoczywa od pracy, co jednak nie oznacza, że odciął się od piłki nożnej.

Adam Nawałka na bieżąco śledzi wyniki swoich byłych podopiecznych, z którymi awansował na dwie wielkie imprezy: Euro 2016 oraz mundial 2018. W europejskim czempionacie rozgrywanym we Francji reprezentacja Polski dotarła nawet do ćwierćfinału, co jest jednym z największych osiągnięć naszej kadry w ostatnich latach.

Jerzemu Brzęczkowi może być ciężko powtórzyć ten sukces, ale okazuje się, że ma on wsparcie swojego poprzednika.

"Adam Nawałka to człowiek z wielką klasą"

W swojej autobiografii "W grze", napisanej wspólnie z Małgorzatą Domagalik, Jerzy Brzęczek ujawnił, że często dostaje od byłego selekcjonera reprezentacji Polski SMS-y przed lub po kolejnych meczach naszej kadry. Część z nich została przytoczona w książce. "Było ciężko, ale liczy się zdobyty punkt. Powodzenia w następnym spotkaniu" napisał Adam Nawałka po zremisowanym meczu z Austrią w eliminacjach Euro 2020.

"Cieszą punkty i progres w grze" miał napisać były selekcjoner do obecnego po wygranym meczu 4:0 z Izraelem. To dla obecnego trenera naszej kadry z pewnością bardzo ważne, a Jerzy Brzęczek nie ukrywa, że Adam Nawałka swoją postawą mu imponuje. - To człowiek z wielką klasą - przyznaje.

Lubiliście Adama Nawałkę?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News