Agnieszka Bednarek
EAST NEWS/Zhao Zhongzhi
Autor Aleksy Kiełbasa - 3 Czerwca 2020

Agnieszka Bednarek ogłosiła koniec kariery!

Po ponad 15 latach na parkietach, Agnieszka Bednarek ogłosiła koniec kariery. Brązowa medalistka mistrzostw Europy, zdobywczyni Pucharu CEV oraz wielokrotna mistrzyni Polski, stwierdziła, że to odpowiedni moment, aby powiedzieć pas. Środkowa jest jedną z najbardziej utytułowanych siatkarek w polskiej historii.

Przez ponad 15 lat trwała niezwykle bogata kariera Agnieszki Bednarek. Środkowa wystąpiła w 157 meczach reprezentacji Polski, z którą wywalczyła brąz podczas mistrzostw Europy w 2009 roku, rozgrywanych w naszym kraju, a także srebrny medal podczas igrzysk europejskich w 2015 roku.

Mateusz Borek podpisał kontrakt z TVP. Stacja zapowiada wielki showMateusz Borek podpisał kontrakt z TVP. Stacja zapowiada wielki showCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tragiczny wypadek reprezentantki Polski. Zawodniczka walczy o życie
  2. Wideo - Cała Polska szuka kierowcy, który uziemił Lotnicze pogotowie ratunkowe. Wyznaczono nagrodę

Jeszcze bardziej okazała w sukcesy, była kariera klubowa Agnieszki Bednarek. Do jej największych osiągnięć należy aż siedem mistrzostw Polski, sześć z Grupą Azoty Chemikiem Police i jedno z Muszynianką Muszyna. Z drugim zespołem tryumfowała również w rozgrywkach Pucharu CEV. W dorobku ma także siedem Pucharów Polski, sześć superpucharów oraz pięć srebrnych i dwa brązowe medale ligowe.

Należy również zaznaczyć sukcesy indywidualnej polskiej siatkarki, takie jak tytuł najlepszej rozgrywającej fazy grupowej Ligi Mistrzyń w 2009 roku, najlepszej zagrywającej ME w 2009 roku, najlepszej zagrywającej finałów Pucharu Polski 2010, a także MVP oraz ponownie tytuł najlepszej zagrywającej, tego samego turnieju rok później.

Nie żyje legenda polskiego sportu. Medalista olimpijski był kochany przez kibicówNie żyje legenda polskiego sportu. Medalista olimpijski był kochany przez kibicówCzytaj dalej

Agnieszka Bednarek: „To odpowiedni moment”

- Poczułam, że to odpowiedni moment. Siatkówka w życiu dała mi bardzo dużo, była to niesamowita przygoda – powiedziała 34-letnia, była już środkowa, w wypowiedzi dla oficjalnej strony Chemika Police. - Teraz czas na nowy rozdział, którym jestem bardzo podekscytowana. Mam masę pomysłów, momentami aż za dużo. Daję sobie czas na odpoczynek, złapanie dystansu, zobaczymy co przyniesie przyszłość. Nie planuję zostać przy pracy w siatkówce - dodała.

Agnieszka Bednarek swoją seniorską karierę rozpoczynała w SMS-ie PZPS Sosnowiec, gdzie grała w latach 2001-2005. Przez kolejne cztery lata kontynuowała grę w PTPS-ie Farmutil Piła, a w 2009 roku, dołączyła do ekipy Muszynianki Muszyna. Od sezonu 2013/14, środkowa reprezentowała barwy Chemika Police.

Wypada nam tylko powiedzieć, dziękujemy Agnieszko!

Źródło: WP Sportowe Fakty

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromne zagrożenie na południu Polski. Może być jeszcze gorzej, trzeba mieć się na baczności
  2. 600 plus dla pracujących, 400 dla niepracujących? Co będzie dalej z 500 plus?
  3. Nie żyje Piotr Rocki. Nocą legenda Ekstraklasy przegrała walkę z chorobą
  4. Kto jest najbogatszym piłkarzem na świecie? Wielkie zaskoczenia w pierwszej dziesiątce
  5. Gwiazda reprezentacji Polski leczyła się u psychiatry. Choroba zaatakowała niedawno
  6. Wojsko przejmie bezrobotnych. 3 tys. zł za miesiąc szkolenia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News