Agnieszka Radwańska kariera
screen - youtube.com/Miami Open
Autor Łukasz Kowalski - 5 Stycznia 2021

Agnieszka Radwańska wraca do tenisa w nowej roli. Ulubienica Polaków już wkrótce ponownie zagości na ekranach telewizorów

Agnieszka Radwańska wraca do wielkiego tenisa. Była polska tenisistka zasiądzie jako ekspertka przy spotkaniach Igi Świątek w tym roku. Od tego roku światowy tenis wraca na antenę Canal +. Stacja pokaże jedne z najważniejszych turniejów WTA. Kibice będą mogli obejrzeć na kanałach stacji aż 50 turniejów w sezonie.

  • Agnieszka Radwańska wraca do światowego tenisa, choć nie w roli zawodniczki
  • Była polska tenisistka będzie jedną z ekspertek Canal+
  • Stacja pokaże rocznie 800 meczów rocznie, w tym także spotkania Igi Świątek

Agnieszka Radwańska już niedługo wróci do światowego tenisa. Legendarna polska zawodniczka nie wznowi jednak kariery zawodniczej, Polka będzie jedną z ekspertek Canal+. Stacja niedawno poinformowała, że do 2026 roku będzie transmitować rozgrywki WTA.

Wielkie zainteresowanie transmisjami tenisa w Polsce ze strony stacji sportowych wzrosło zaraz po wielkim sukcesie Igi Świątek na French Open. Do tej pory żeński tenis był pokazywany przez TVP Sport.

Agnieszka Radwańska znów blisko wielkiego tenisa

Najbardziej konkretne działania w sprawie pozyskania praw do transmitowania żeńskiego tenisa wykazał Canal+. Kontrakt stacji na pokazywanie turniejów rangi WTA obowiązuje w latach 2021 - 2026.

Stacja zaraz po ogłoszeniu pozyskania praw do pokazywania tenisa chwaliła się, że w ciągu roku będzie pokazywać 50 turniejów i ponad 800 meczów rocznie. W najbliższym sezonie może być to trudne do zrealizowania ze względu na wciąż panującą pandemię koronawirusa.

Wielka bitwa Stocha z Granerudem w kwalifikacjach. Brawo dla Polaka, wspaniały występWielka bitwa Stocha z Granerudem w kwalifikacjach. Brawo dla Polaka, wspaniały występCzytaj dalej

Canal+ poinformowało także o planie transmisji turniejów WTA. Spotkania najlepszych tenisistek na świcie będą pokazywane na kanałach Canal+Sport, Canal+Sport 2 oraz Canal+ NOW. Mecze będą dostępne także na kanałach Canal+ Premium oraz nSport.

Mecze na antenach Canal+ będą komentować: Bartosza Ignacik, Marek Furjan oraz Michał Lewandowski. Stacja zadbała także o grono doświadczonych ekspetów. Wśród nich znaleźli się: Klaudia Jans-Ignacik, Joanna Sakowicz-Kostecka, Tomasz Wiktorowski oraz Dawid Celt.

Nowa rola Agnieszki Radwańskiej

Stacja poinformowała także, że wśród ekspertów zasiądzie Agnieszka Radwańska. Niewykluczone, że była polska tenisistka będzie jedną z komentujących mecze na żywo. Dla Radwańskiej to nie pierwsze takie doświadczenie. Z jej opinii korzystała już jedna z brytyjskich stacji przy okazji Wimbledonu.

- Rzeczywiście na fotelu eksperta zasiądzie prawdziwa legenda, czyli Agnieszka Radwańska, która swoim głosem uświetniać będzie największe i najważniejsze mecze na naszych antenach - przekazał Karol Szumlicz z Canal+ w rozmowie ze Sport.pl.

Radwańska przez lata była jedną z najlepszych polskich zawodniczek tenisa. Zawodniczka ma na koncie ponad 20 triumfów w turniejach rangi WTA. Dzięki swoim sukcesom na stale wpisała się do historii polskiego sportu.

Polka była jedną z najlepszych zawodniczek rankingu WTA, a przez pewien okres była nawet jego wiceliderką. Radwańska w 2013 roku triumfowała podczas kończącego sezon turnieju WTA Masters. W jej kolekcji brakuje jedynie zwycięstwa w turnieju wielkoszlemowym. Najbliżej była w 2012 roku, ale w finale Wimbledonu okazała się gorsza od Sereny Williams.

Źródło: Sport.pl

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu.pl:

Jak pożegnać się z pupilem? O najstarszym cmentarzu dla zwierząt w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News