Agnieszka Radwańska hejt
screen - youtube.com/Sport.pl
Autor Łukasz Kowalski - 5 Listopada 2020

Agnieszka Radwańska została dotkliwie zaatakowana na Instagramie. Nie mogła dłużej wytrzymać, przerwała milczenie

Agnieszka Radwańska od czasu zakończenia kariery jest bardziej aktywna w mediach społecznościowych. W ostatnim czasie na jej Instagramie królują zdjęcia z jej małym synkiem Jakubem. Polka w ostatnich dniach zdecydowała się wypowiedzieć na niezwykle poważny temat. Z tego powodu zalała ją fala nieuzasadnionego hejtu.

Agnieszka Radwańska przez lata była jedną z najlepszych tenisistek na świecie. Nie straciła na popularności nawet po zakończeniu kariery w 2018 roku. Polka dalej ma rzesze oddanych fanów, którzy mogą śledzić jej życie za pomocą mediów społecznościowych.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Siostra Wojciecha Szczęsnego poniosła tragiczną śmierć. Mało kto zna smutną historię, nigdy o niej nie wspominał
  2. Zakaz przemieszczania się na Boże Narodzenie? Premier Morawiecki zabrał głos w sprawie świąt
  3. Zbigniew Boniek nagle przerwał milczenie po zachorowaniu. Nowe informacje ws. jego stanu zdrowia
Siostra Wojciecha Szczęsnego poniosła tragiczną śmierć. Mało kto zna smutną historię, nigdy o niej nie wspominałSiostra Wojciecha Szczęsnego poniosła tragiczną śmierć. Mało kto zna smutną historię, nigdy o niej nie wspominałCzytaj dalej

Agnieszka Radwańska krytykowana przez fanów

Od zakończenia kariery wiele się zmieniło w życiu Radwańskiej. Była reprezentantka Polski obroniła swoją pracę magisterską, a pod koniec lipca po raz pierwszy została mamą. To właśnie zdjęcia z jej małym synem królują w ostatnich miesiącach w jej mediach społecznościowych.

Polka w ostatnich dniach dołączyła do grona sportsmenek, które poparły Strajk Kobiet. Dla przypomnienia, 22 października Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. To wywołało falę protestów na ulicach całego kraju.

Wsparcie dla protestujących kobiet wykazało wiele postaci ze świata sportu. Kobiety mogły liczyć na wsparcie m.in.: Justyny Kowalczyk czy Ewy Swobody. Także mężczyźni wsparli Strajk kobiet. Swoje poparcie wyrazili m.in.: Arkadiusz Milik, Tymoteusz Puchacz czy Andrzej Wrona.

Szczególnie w szczególnie ostrych słowach o wyroku Trybunału Konstytucyjnego wypowiedziała się dwukrotna mistrzyni olimpijska Justyna Kowalczyk. Wybitna polska biegaczka nie zostawiła suchej nitki na decyzji rządzących.

- Polska zmierza do ortodoksji. Polki powoli przystosowuje się do jedynej słusznej roli inkubatorów. Nie wiem, jak można skazać kobietę na urodzenie martwego płodu? - pytała retorycznie Justyna Kowalczyk w rozmowie ze Sport.pl.

Gdy dowiedzieliśmy się, kto jest rodziną Igi Świątek, spadliśmy z krzeseł. To kultowa postać polskiego sportuGdy dowiedzieliśmy się, kto jest rodziną Igi Świątek, spadliśmy z krzeseł. To kultowa postać polskiego sportuCzytaj dalej

Fala hejtu wylała się na Radwańską

- Jak można skazać kobietę na urodzenie dziecka, które umrze niedługo po narodzinach? Jak można skazywać rodzinę na utrzymywanie przy życiu istoty, dla której medycyna nie daje żadnej nadziei prócz wegetacji? - kontynuowała wściekła Kowalczyk.

Kowalczyk udzieliła w ostatnich dniach wywiadu także dla "Przeglądu Sportowego". Dwukrotna mistrzyni olimpijska w pewnym momencie zaapelowała do rządzących, aby podjęli działania w celu uspokojenia nastrojów w kraju.

- Liczę, że ludzie, którzy rzucili nas na protesty przeciwko niedawnemu orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego, trochę się opamiętają. Bo nie tędy droga - powiedziała stanowczo Kowalczyk.

Radwańska nie zdecydowała się na tak mocne słowa. Jej wsparcie w mediach społecznościowych ograniczyło się do zdjęcia z piorunem, symbolem Strajku Kobiet. Za poparcie protestujących na "Isię" spadła fala hejtu i krytyki ze strony zwolenników orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego.

- Pani Agnieszko, przez lata imponowała mi Pani swoją postawą zawodową, osiągnięciami zawodowymi, również postawą moralną. Co się stało, że ostatnio Pani nagięła te postawę moralną w niewłaściwą stronę. Ta strzała na pani Instagramie - przekreśliła Pani jednym ruchem w sercach i umysłów wielu ludzi... Warto zachować się jak trzeba - napisał pod zdjęciem jeden z użytkowników.

To tylko przykład jednej z licznych krytycznych wypowiedzi pod zdjęciem Radwańskiej. Wśród jej fanów znalazła się także bardzo liczna grupa osób, która wspiera protestujące kobiety i myśli podobnie jak była reprezentantka Polski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowy pomysł na dostarczanie sieci 5G. Nad naszymi głowami zaczną latać specjalne drony
  2. "M jak miłość": w sieci pojawiło się mnóstwo zdjęć sprzed lat. Przemiana ulubionych aktorów wywołała w fanach ogrom emocji
  3. Siostra Wojciecha Szczęsnego poniosła tragiczną śmierć. Mało kto zna smutną historię, nigdy o niej nie wspominał
  4. Zbigniew Boniek nagle przerwał milczenie po zachorowaniu. Nowe informacje ws. jego stanu zdrowia
  5. Agnieszka Radwańska wznowi swoją karierę? Wszystko przez jeden wpis, fani oszaleli
  6. Wjechał na tory, gdy nadjeżdżał pociąg. Policja pokazuje film, ku przestrodze
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News