Agnieszka Radwańska
AFP/EAST NEWS
Autor Piotr Mika - 9 Października 2020

Agnieszka Radwańska - legenda polskiego tenisa. Iga Świątek przebije jej sukcesy?

Agnieszka Radwańska to najlepsza zawodniczka w historii polskiego tenisa. Przez lata gry zdobyła wiele prestiżowych tytułów i zarobiła miliony dolarów, przynosząc dumę polskim kibicom. Mimo wielu sukcesów popularna "Isia" nie sięgnęła nigdy po zwycięstwo w turnieju Wielkiego Szlema. Czy Iga Świątek ma szansę przebić osiągnięcia utytułowanej rodaczki?

Agnieszka Radwańska przez lata była jedną z czołowych tenisistek na świecie. W swojej karierze wygrała dwadzieścia turniejów WTA w singlu, dwukrotnie triumfowała też w turniejach deblowych. Polka nie miała jednak szczęścia w turniejach wielkoszlemowych. Jej największym sukcesem był finał Wimbledonu z 2012 roku, w którym uległa jednak Serenie Williams. Radwańska dwukrotnie dochodziła również do półfinału Australion Open (w 2014 i 2016).

W rankingu WTA Agnieszka Radwańska przez długi czas utrzymywała się w czołówce. W lipcu 2012 roku osiągnęła najlepszy wynik w historii, zajmując 2. miejsce w rankingu. Warto wspomnieć, że Polka dzięki swoim sukcesom zarobiła na światowych kortach łącznie ponad 27 mln dolarów amerykańskich!

Po zakończeniu kariery przez Radwańską nie musieliśmy długo czekać na to, aby przeżywać tenisowe emocje na najwyższym poziomie. Już jutro 10 października 2020 roku Iga Świątek stanie przed szansą dokonania czegoś, czego jej starszej koleżance nigdy nie udało się osiągnąć. Ledwie 19-letnia Polka zagra w finale Rolanda Garrosa i jeśli wygra, stanie się pierwszą Polką, która sięgnie po zwycięstwo w turnieju Wielkiego Szlema.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News