Agnieszka Radwańska
Wikipedia - Peter Menzel - CC BY.SA 2.0
Autor Piotr Bernaciak - 29 Października 2020

Czy Agnieszka Radwańska była najlepszą polską tenisistką w historii?

Agnieszka Radwańska w ostatnim czasie zakończyła karierę i zajęła się sprawami rodzinnymi, dzięki czemu dziś może cieszyć się spokojnym życiem u boku Dawida Celta i małego synka Jakuba. "Isia" była inspiracją dla bardzo wielu młodych sportowców.

Agnieszka Radwańska ma dopiero 31 lat, jednak zdecydowała się już na zakończenie kariery. Znana polska tenisistka po latach przywróciła polskiemu tenisowi sukcesy i wiarę w to, że może nas czekać naprawdę przyzwoity okres w tej dyscyplinie.

Ostatecznie Polka została zapamiętana jako jedna z najlepszych damskich rakiet świata w czasach swojej świetności, gdy była w stanie rywalizować z absolutnie topowymi zawodniczkami. Wielu Polaków wspomina jej pamiętne zwycięstwa.

Jedynym niespełnionym marzeniem Agnieszki Radwańskiej było zwycięstwo w turnieju wielkoszlemowym, jednak nie może to w żaden sposób przysłaniać licznych zasług Radwańskiej dla polskiego sportu.

Pozostaje nam jedynie cieszyć się, że Iga Świątek idzie w jej ślady, bowiem kolejny raz dowiadujemy się, że polska tenisistka może należeć do najlepszych na świecie, co napawa wielu kibiców dumą. Wszystko wskazuje na to, że uda jej się przebić sławą Agnieszkę Radwańską.

Agnieszka Radwańska występowała w turniejach WTA przez wiele lat, a o zakończeniu kariery dowiedzieliśmy się niemal równo dwa lata temu, w listopadzie 2018 roku. Wówczas wydawało się, że na drugą tak utalentowaną polską tenisistkę przyjdzie nam jeszcze poczekać bardzo długo.

Okazało się, że jej sukcesy zainspirowały również wiele młodszych zawodników, którzy obecnie są na topie światowego sportu. Pierwszym efektem sukcesu Agnieszki Radwańskiej jest niedawny triumf Igi Świątek.

Wiele wskazuje na to, że tenis może zyskać w naszym kraju wiele fanów, co dzieje się między innymi dzięki rozpropagowaniu dyscypliny przez Agnieszkę Radwańską.

Agnieszka, dziękujemy za emocje!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News