Agnieszka Radwańska rodzina dziadek sport
Instagram - Agnieszka Radwańska
Autor Piotr Bernaciak - 12 Października 2020

Gdy dowiedzieliśmy się, kto jest rodziną Agnieszki Radwańskiej, spadliśmy z krzeseł. To legenda polskiego sportu

Agnieszka Radwańska pochodzi z rodziny, która może pochwalić się pięknymi sportowymi tradycjami. Mało kto wie jednak o tym, że znajdują się w niej też legendy polskiego sportu. Gdy dowiedzieliśmy się, że Agnieszka Radwańska ma w rodzinie zasłużoną postać dla rozwoju polskiego sportu, nie mogliśmy uwierzyć.

Agnieszka Radwańska i jej siostra Urszula odnosiły gigantyczne triumfy w światowym tenisie. Panie pochodzą z Krakowa, gdzie od wielu lat mieszkała ich rodzina. Dowiadujemy się, że nie tylko dwie siostry są blisko związane ze światem sportu, bowiem w przeszłości ich rodzina również sięgała po gigantyczne sukcesy zawodowe, o czym wie bardzo mało osób.

Tak naprawdę jedynie nieliczni wiedzieli o tym, kim jest dziadek Agnieszki i Urszuli Radwańskich. Okazuje się bowiem, że jest to jedna z zasłużonych postaci dla rozwoju polskiego sportu, która odpowiadała za rozwój najbardziej utalentowanych młodych zawodników z naszego kraju.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Iga Świątek poruszyła nas do granic. Tuż po finale Rolanda Garrosa zrobiła coś pięknego, łzy same cisną się do oczu
  2. Najbardziej podstawowa żywność w górę z ceną. Zaczęło się od 13 proc. podwyżki, a będzie tylko gorzej
  3. Iga Świątek rozbiła bank na French Open. Dorobiła się wielkiej fortuny, może zarobić jeszcze więcej
Kamil Stoch i Piotr Żyła skończą niebawem kariery? Jest oficjalne stanowisko skoczków, cała Polska czekałaKamil Stoch i Piotr Żyła skończą niebawem kariery? Jest oficjalne stanowisko skoczków, cała Polska czekałaCzytaj dalej

Agnieszka Radwańska ma sportową legendę w rodzinie

Agnieszka Radwańska może pochwalić się oczywiście sporymi sukcesami swojej siostry, która także była notowana w rankingu WTA, ale okazuje się, że nie tylko one były związane ze sportem. Ich tata, Robert Radwański, uprawiał łyżwiarstwo figurowe w KS Krakowianka, był również tenisistą w Nadwiślanie Kraków. Większe sukcesy zawodowe odnosił jednak dziadek obu pań.

Władysław Radwański przed laty był znakomitym hokeistą, a następnie trenerem słynnej drużyny Cracovii, która do dziś odnosi triumfy w Ekstralidze hokejowej. Mężczyzna dostał nawet szansę pracy jako selekcjoner hokejowych reprezentacji Polski juniorów, gdzie pracował z największymi talentami swoich czasów w naszym kraju. Mało który fachowiec może pochwalić się takim zaufaniem ze strony władz polskiego związku.

Adam Małysz został publicznie oskarżony przez byłego trenera. Miał być chciwy i oszukiwać, padły mocne słowaAdam Małysz został publicznie oskarżony przez byłego trenera. Miał być chciwy i oszukiwać, padły mocne słowaCzytaj dalej

Agnieszka Radwańska nie chwaliła się dziadkiem

W 2013 roku Władysław Radwański zmarł na skutek choroby nowotworowej. Przez wiele lat pracował jako nauczyciel wychowania fizycznego w Krakowie i był zawsze ceniony jako świetny pedagog specjalizujący się w pracy z młodzieżą.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Włosi zaprojektowali nowego Malucha. W ojczyźnie też za nim zatęsknili?
  2. Sony może szykować prawdziwą rewolucję. Wszyscy fani PlayStation 5 powinni zacierać ręce
  3. Tragiczne wiadomości o nagłej śmierci. Polacy pogrążeni w żałobie, odeszła prawdziwa legenda
  4. Manchester United podpisał kontrakt z wielką gwiazdą. Kibice go pokochają, ma wyciągnąć zespół z kryzysu
  5. Justyna Żyła zdradziła swój sekret na chorobę, z którą zmagają się miliony Polaków. Jej przepis to prawdziwa rewelacja (FOTO)
  6. Bohaterski szczeniak uratował życie nienarodzonego dziecka i przyszłej mamy. Gdyby nie szybka reakcja zwierzęcia, mogłoby skończyć się tragicznie

11 powodów dlaczego warto adoptować psa ze schroniska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News